Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Студент пише матері: «Матуся, пришли мені теплі шкарпетки, але тільки, будь-ласка, загорни їх окремо, щоб не забруднилися жиром від сала й ковбаси».

Google рекомендує
Інше

Інтернет-залежність


 Веб-колеса, або чи реальна інтернет-залежність? За усередненими даними, Інтернет-залежними сьогодні є близько 10% користувачів.Інше життя

"Усе було схоже на звичайний чат, хоча в процесі ми більше сміялися, аніж займалися справою, - ділиться враженнями від першого віртуального сексуального досвіду Костянтин Вірний. Нещодавно він став членом нового віртуального простору Second Life, де кипить життя, дуже схоже на звичайну реальність.

Залежність від інтернету дедалі більше непокоїть психологів. З кожним днем кількість годин, проведених у віртуальній мережі зростає. Поява нових сервісів та можливостей притягує веб-користувачів - хтось менше часу проводить із сім’єю, зменшується продуктивність праці на роботі. Зокрема, дуже популярними нині стали соціальні мережі в Інтернеті - на кшталт, MySpace, LiveJournal, Flikr. Там користувач ("аватар" за ітернет-термінологією) створює собі ім’я ("нік"), заводить віртуальних друзів з будь-якого куточку світу та живе таким собі віртуальним життям. Обмін інформацією (музика, кіно, література), нові знайомства та геть нове соціальне середовище найбільш притягує затятих інтернет-юзерів.

Окрім, соціальних мереж, існують також цілі віртуальні світи, що своїми нереальними можливостями часто повністю переманюють людину у віртуальне життя. Гарним прикладом цього є віртуальний простір Second Life. Жителі Second Lіfe можуть літати, спілкування між ними відбувається за допомогою особистих повідомлень або за допомогою голосових чатів.

Щоб стати жителем Second Lіfe досить зареєструватися на сайті www.secondlіfe.com, одержати підтвердження й скачати програму-клієнт. Після створення свого віртуального образу, людина отримує аналогічні функції свого співіснування, як в реальному житті. Вона може будувати будинки й заробляти гроші, займатися сексом та ходити на віртуальні концерти Джастіна Тімберлейка. Скажімо, якщо засоби не дозволяють жити добре - біржі праці допоможуть влаштуватися на роботу офіціантом, програмістом і навіть лектором у навчальний заклад. На внутрішню валюту можна купити все, що завгодно: землю для будівлі житлового будинку, одяг у магазині, зачіску, колір своєї шкіри й навіть статеві органи.

Шукаю тебе, його і ще когось

Обговорювати феномен інтернет залежності почали відносно недавно. В 1994 році психіатр Кімберлі Янг розробила й помістила на веб-сайті спеціальне опитування і незабаром одержала майже 500 відповідей, автори 400 з яких були визнані, відповідно до обраного критерію, інтернет-залежними. В 1997-1999 рр. були створені дослідницькі й консультативно-психотерапевтичні веб-служби з даної проблематики.

В 1995 році доктор Іван Голдберг один з перших дав визначення даному поняттю. Він виділив наступні основні симптоми цього розладу: використання інтернету викликає хворобливий негативний стресовий стан або дистрес; використання інтернету заподіює збиток фізичному, психологічному, міжособистісному, економічному або соціальному статусу.

"Кіберпростір - один зі способів зміни стану свідомості. Кіберпростір і все, що в ньому відбувається, видається реальним - часто навіть більш реальним, аніж сама реальність" - каже американський психолог Дж. Сулера.

Сьогодні - кількість відвідувань до кабінетів психологів значно зросла, а вчені своїми дослідженнями намагаються протистояти швидкості появи нових сервісів у веб мережі, які кожного дня приваблюють все більше і більше користувачів. Дослідники відзначають, що більша частина інтернет-залежних (91 %) користується сервісами інтернетом, тому що це пов’язано з комунікаціями. Іншу частину залежних приваблюють інформаційні сервіси мережі. 75% інтернет-залежних відчувають тісний зв’язок з тими, з ким спілкуються в онлайн-режимі. 62% залежних заходять на порносайти, 38% з них займаються мастурбацією.

За даними сайту Netaddiction.com, залежність буває п’яти видів:

1. Кіберсексуальна залежність - невизначений потяг до відвідування порносайтів і заняття кіберсексом.

2. Потяг до віртуальних знайомств - відсутність друзів в інтернет-мережі.

3. Нав’язлива потреба в інтернет-мережі - гра в азартні онлайн-ігри, постійна відвідуваність аукціонів, здійснення покупок через інтернет.

4. Інформаційне перенавантаження - нескінченні подорожі мережею, пошук інформації, бажання відкрити щось нове.

5. Комп’ютерна залежність - гра в комп’ютерні "іграшки" типу Doom, Quake, Unreal, Star Craft.

Статистика розподіляє мережеві послуги за частотою інтернет-залежності таким чином: чати - 37 %, ігри - 28 %, телеконференції по мережі - 15 %, електронна пошта - 13 %, сайти всесвітньої павутини - 7 %, інші мережеві протоколи (ftp, gopher та ін.) - 2 %.

В результаті дослідження психологів виявилося, що на можливість отримати віртуальну хворобу дуже впливає реальне життя людини - те, в якому середовищі вона знаходиться, як комунікує з оточуючими, сім’єю, друзями, чи спостерігаються в неї ознаки депресії. Так, 25% опитаних отримали залежність протягом 6 місяців після початку роботи в інтернеті, 58% - протягом 12 місяців, 17% - після року користування веб-мережею.

Інтернет-залежні, як правило, схильні до залежності в інших сферах. Тобто сьогодні людина просиджує години у віртуальній мережі, завтра в неї з’явиться залежність під любовного партнера, згодом - така людина може стати наркоманом чи алкоголіком.

Основними психологічними ознаками веб-залежності є - гарне самопочуття чи ейфорія від комп’ютера, безпорадність зупинитися, збільшення кількості часу за комп’ютером, нехтування сім’єю та друзями, відчуття пустоти, депресії, брехня своєму роботодавцю чи членам власної родини про свою діяльність, проблеми з роботою чи з навчанням. До фізичних ознак відносять синдром карпального каналу (тунельне ураження нервових суглобів на руках), сухість в очах, головні болі, біль у спині, нерегулярне харчування, недостатня гігієна, розлади сну та його постійні зміни.

В ході наступного дослідження вдалося виявити, що середній вік інтернет-залежного - 23 роки. Серед респондентів виявилося - 374 чоловіки та 196 жінки, що свідчить про те, що інтернет не настільки розповсюджений серед жіночої половини людства. 49% респондентів мають вищу освіту, 20% - середньо спеціалізовану, 15% - незакінчену вищу. 32% продовжують освіту. 78% опитаних використовують інтернет для роботи, решта 22% - виключно для розваг та відпочинку.

Чи марите ви інтернетом?

Тест, за допомогою якого можна виявити інтернет-залежність (у випадку 5-ти позитивних відповідей людина вважається інтернет-залежною):

1. Чи відчуваєте ви постійну стурбованість навколо інтернету (чи думаєте про минулі та майбутні сеанси)?

2. Чи спостерігається у вас необхідність у збільшенні часу, проведеного у мережі?

3. Чи були у вас безуспішні намагання контролювати, обмежити чи припинити користуватися інтернетом?

4. Чи відчуваєте ви себе втомленим або роздратованим після спроби обмежити чи зовсім припинити користування інтернетом?

5. Ви знаходитесь в мережі більше, аніж ви собі могли уявити?

6. У вас коли-небудь виникали проблеми через інтернет у роботі, в особистому житті?

7. Чи були випадки, коли ви брехали сім’ї, друзям, лікарям, щоб приховати свій час перебування в онлайні?

8. Ви використовуєте інтернет для того, щоб втекти від проблем і поганого настрою?

http://www.greenmama.ua/

Дата публікації: 22.11.2007
Прочитано: 7319 разДодатково на дану тему
Ефективне слуханняЕфективне слухання
Як позбавитися негативу, який ми самі собі навіваємЯк позбавитися негативу, який ми самі собі навіваєм
Маніпулювання: як його розпізнати і уникнутиМаніпулювання: як його розпізнати і уникнути
Мова тіла - що вона нам говорить?Мова тіла - що вона нам говорить?
Нерозділене коханняНерозділене кохання
Чи вирішує кохання всі проблеми?Чи вирішує кохання всі проблеми?
Искусство комплиментаИскусство комплимента
Про чоловіків, що дотримуються дистанціїПро чоловіків, що дотримуються дистанції
Секреты Донжуанки или как соблазнить мужчинуСекреты Донжуанки или как соблазнить мужчину
Ти мені - я тобіТи мені - я тобі
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Мама Вовочки - вчителю:
- Мій Вовочка - геній. В нього стільки геніальних ідей,
чи не так?
- Так, особливо коли діло доходить до уроків хімії.

Реклама
Опитування
Коли краще робити весілля?

Зимою
Весною
Літом
Восени
Краще взагалі не робити, а віддати гроші молодимРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 2436
Коментарів: 3
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 32 | користувачів сьогодні: 249 | переглянуто сторінок сьогодні: 2449 | всього сторінок переглянуто: 106026170
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.