В Англії хлопці та дівчата в гадання на День святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого прокидаються до сходу сонця, стають до вікна і дивляться на чоловіків, що проходять повз вікна. Згідно повір’я, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх майбутній коханий.
У Дербші (одному з графств центральної Англії) дівчата від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи спеціальні вірші. І після цієї нехитрої процедури вважається, до них повинне прийти справжнє кохання. Крім того, незаміжні англійські дівчата обов’язково в цей день кидають в ріку чи ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім’я, котре випливе на поверхню першим, буде ім’ям майбутнього нареченого.
В наш час для американок 14 лютого надзвичайно важлива дата. Перебуваючи зі своїм коханим в цей день десь в Атланті чи Нью-Йорку. і американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не може. Ну а якщо він все ж таки відмовить, в якості компенсації можна вимагати шовкову червону сукню (краще, звичайно, від відомого кутюр’є). в якій можна розпочати нове життя з більш рішучим чоловіком.
Серйозні німці завзято вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, перед усім, покровитель божевільних. Німці прикрашають в цей день психіатричні лікарні пурпуровими смужками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Так що. якщо 14 лютого в Німеччині ви натрапите на будівлю, щедро прикрашену смужками та повітряними кульками, можете не сумніватися перед вами психіатрична лікарня.
У пристрасних та охочих до кохання французів в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе «валентинки» як любовні послання-віршики.
Спокійні поляки воліють в цей день відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Безтурботні італійці відмічають День святого Валентина зовсім по-іншому Вони вважають своїм обов’язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається «солодкий».
В романтичній Данії люди відсилають одне одному засушені білі квіти.
В Японії традиція дарувати в цей день солодке теж з’явилася не просто так. а завдяки одній крупній компанії з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-ті роки й до сих пір шоколад залишається найбільш розповсюдженим подарунком. До речі, там День святого Валентина дещо нагадує «8 Березня для чоловіків», тому що японські чоловіки отримують, напевно, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці в цей день влаштовують змагання на найголосніше признання в коханні. Той. що гучніше всіх заявить про свої почуття в мікрофон, отримає приз. Звичайно, усі подарунки самим чоловікам і дістаються.
Проте найбільш бурхливі святкування Дня святого Валентина проходять вже декілька років на Ямайці. Ось наприклад, в минулому році на модному курорті «Гедонізм-II» було проведено декілька… «голих весіль»: пари стояли під вінцем та обмінювалися обручками «в чому мати народила».
Але є в світі деякі країни, які особливо відрізнились у святкуванні Дня святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, котра являється єдиною в світі країною, де це свято… офіціально заборонено, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія по впровадженню доброчесності та запобіганню гріха (!) постановила, що День святого Валентина слід заборонити, так як згубні західні традиції соромлять уми підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Усім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, «валентинками» та різною символікою, що відноситься до цього свята. А магазинам квітів наказано не торгувати в День всіх Закоханих червоними трояндами.
Отже нам з вами дуже пощастило, що ми не живемо в Саудівській Аравії і
можемо поздоровити своїх близьких та повеселитися в цей день від душі!