Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Йде мужик і шукає корову. Назустріч другий мужик.
1) Ти не бачив тут корови???
2)Таку чорну, з білими плямами???
1) Так, так!
2)І правий ріг трохи обломаний
1) Так, так, саме то!
2) Ні, не бачив!

Google рекомендує
Інше

Ти мені - я тобі


Вам набридли знайомі, друзі, родичі які увесь час від вас щось вимагають? Тоді вам просто необхідно прочитати цю статтюВчора я знайшла біля своїх дверей маленьке пухнасте кошеня, яке явно хотіло їсти. Я спізнювалася на роботу, але все таки вирішила його нагодувати. Котеня було голодним! Сьогодні з'ясувалося, що у цієї пухнастої грудочки є господиня. Сусідка поверхом вище ненавмисно випустила котеня в під'їзд. І забула! Завдяки мені Васечка (так кличуть котеня) не помер з голоду, за що сусідка презентувала мені шматочок торта. Тепер вона відчуває себе забов'язаною... Скоро ми поїдемо відпочивати. Як ви думаєте, кого я попрошу доглядати за нашою квартирою?

Ми живемо в нескінченному круговороті послуг. Кілька днів тому та ж сама сусідка дала мені свічку, коли несподівано відключили світло. А через два дні я виручила її, давши жменю борошна, якої їй не вистачало для торта. Того самого торта, яким вона пригощала мене після урочистої знахідки Васечки. Найсмішніше у всьому цьому те, що якби одна з нас чогось не зайняла іншій, то відносини між нами відразу б припинилися. Адже ти ж не підеш наступного разу по сіль до людини, яка одного разу вже відмовила тобі.

А може, у неї були на це причини? Подумай - нічого не трапляється просто так. Іноді дрібні образи можуть стати причиною великих сварок. А сваритися з людьми, навіть не дуже близькими, завжди неприємно. Правда, буває так, що люди самі провокують сварку. Коли просять тебе про щось нереальне. Коли ти не можеш виконати їх прохання із тієї або іншої причини. Коли ти просто не хочеш виконувати їх прохання!

З проханнями зазвичай звертаються:

...друзі

Одного дня до нас в гості прийшов друг сім'ї і попрохав... кавомолку, ми відмовили йому із тієї причини, що використовуємо цю річ постійно. В ній можна перемолоти все, що забажаєш і це дуже зручно. Але друг образився, і навіть назвав нас «жмотами». Зараз я можу писати про це спокійно, але тоді... мені було неприємно! Я ж не прошу у нього позичити каструлю або чайник «на декілька днів». Тому що це, пробачте, смішно!

Ще буває, що друзі позичають книги, фільми і не віддають їх роками. Причому, коли ти ненав'язливо нагадуєш про це, вони відмахуються від тебе вічним: «Завтра принесу!». Що правда, не всі друзі такі. Зазвичай це одна-дві людини, для яких не віддати борг - своєрідна «справа честі». Або античесті, якщо вже бути точними. Вихід тут один: ввічливо, але твердо відмовляти. Хай ображаються, якщо хочуть. У таких людей образи проходять швидко. А от якщо ти все ж таки зглянешся і віддаси свою річ, цілком може бути, що більше ти її ніколи не побачиш.

Взагалі, гарні друзі діють за принципом: «Ти - мені, я - тобі». Тоді і дружба міцніше, і відносини ясні до межі. Хоча, бувають такі ситуації, коли у людини з'являються неприємності, і ти без усіляких пишних фраз повинен йому допомогти. Пам'ятаю, як у школі в моєї подруги вкрали чотириста доларів (сума на ті часи непомірна!). Це були гроші, які вони з мамою ледве як накопичили, щоб віддати за навчання в ліцеї. Що було робити, незрозуміло. Говорити мамі не хотілося. Для неї це був би удар! І тоді ми з ще однією подругою влаштували в ліцеї акцію під назвою: «Допоможіть Лєрі». Загальними зусиллями ми майже набрали потрібну суму! Неймовірно, але факт: скинулися навіть ті, хто ледве знав Лєру. Школярі, ми не могли скинутися більш ніж по 10-20 доларів. Але кількість друзів вразила.

Доречі, одна наша близька подруга так і не дала ані копійки, зате поїхала в санаторій. Так що, самі того не усвідомлюючи, ми перевірили, наскільки міцна дружба і взаємовиручка між шкільними друзями. Потім Лєра влаштувалася на роботу (відразу після школи) і віддала борг усім, хто допоміг їй. І в цьому теж виразилося її ставлення до нас. Ніхто ж не просив її віддавати ці гроші! Але вона чудово розуміла, що багато хто віддав їй гроші накопичені тижнями і місяцями.

Така ж історія трапилася одного дня і зі мною. Сума була набагато менше, але говорити батькам я також не збиралася. Потрібно було викручуватися самій. Я навчалася на першому курсі, не працювала, тому довелося звернутися до друзів. Двоє друзів без зайвих слів прийшли мені на допомогу. Однією з них була Лєра. Потім, в інституті я і мої подруги не раз потрапляли в різні погані ситуації, але завдяки одна одній завжди виходили з них безболісно.

...родичі

Багаті родичі зазвичай нічого не просять. Від бідних іноді не сховаєшся навіть за сімома дверима, вони просять: гроші, диски, поради, подзвонити тощо. Причому «бідними» деяких рідних можна назвати з великою натяжкою. Вони трохи менше заробляють, трохи гірше живуть, трохи більше себе обмежують. Але при цьому ваша сім'я здається їм незвичайно багатою. Твій чоловік здається їм олігархом, хоча працює менеджером середньої ланки. А ти - дружиною багача, яка працює, в основному, в своє задоволення.

І якщо ти зробиш спробу пояснити, що все не так, як їм здається, тобі не повірять. Тому що для багатьох твоїх родичів (особливо тих, хто живе за містом) щодня пити каву і їсти сир з маслом - це розкіш. Відповідно, вони і вважають вас буржуями, яких потрібно час від часу злегка розкуркулювати. Щоб не заривалися.

Інна, менеджер по продажам, заміжня за Ринатом, теж менеджером, тільки по персоналу. Вони живуть скромно - однокімнатна квартира, старенький «Фольксваген» і середня зарплата. Але численні родичі Рината наполегливо вважають, що молода пара живе на широку ногу. Інна вважає, що такі висновки вони роблять, дивлячись на те, як Інна і Ринат виглядають і одягаються. «Ви мене вибачите, але якщо я прийду на роботу, одягнувшись, як сестра Рината, мене відразу звільнять - говорить Інна. - Я працюю в солідній компанії, у нас є дресс-код, та і спілкування з клієнтами має на увазі ідеальний зовнішній вигляд. Я завжди роблю манікюр, макіяж і прагну максимально розташувати до себе клієнта. Це моя робота. Від того, як я виглядаю, залежить моя зарплатня. Тому що ніякий клієнт не піде до тебе, якщо ти будеш виглядати неаккуратно».

Ринат говорить, що зовнішній вигляд тут ні до чого. «Просто є заздрісні люди, для них будь-яке твоє досягнення не в радість, навіть якщо вони твої родичі, мені дуже шкода, що я кажу так про близьких, але це правда. Моя сестра, яку Інна недолюблює, дійсно ніколи не радіє нашим успіхам, мене недавно підвищили, у Інни якраз клієнти повалили натовпами. Але ми вже не розповідаємо про це родичам. Тому що для них це лише мотив зайняти у мене грошей».

У Наташі інша ситуація. Їхні сім'ї живуть дуже дружно. Наташа з чоловіком і її сестра Валивши з чоловіком - кращі друзі. Для них виручити рідних - звична справа. Наташа іноді сидить з дитиною Вали, чоловіки допомагають один одному лагодити машини і разом п'ють пиво. Дивлячись на них, я розумію, що взаємовиручка - це здорово. Тільки ключовим словом тут повинно бути «взаємо». Адже, якщо ти постійно виручаєш когось, а він не платить тобі тією ж монетою, рано чи пізно ви перестанете спілкуватися. Не можна зловживати добротою, тим більше, якщо її джерело - рідні і близькі.

...знайомі

Ще одна категорія людей, які мають невірне уявлення про твої прибутки - це знайомі. Можливо, ти не втрималася і розповіла про свої успіхи на якійсь вечірці. Можливо, вони чули від сестри твого чоловіка, що ти дуже багато заробляєш. Джерело чуток не важливе. Головне, що за абсолютно невідомою для тобе причиною знайомі постійно просять тебе що-небудь для них зробити. Зайняти тисячу-дві доларів, позичити цифровий фотоапарат, заплатити за навчання в коледжі. Пояснювати їм, що у тебе немає вільних грошей, що фотоапарат зламався, і ти сама береш кредит в банку, щоб сплатити навчання в інституті - марно. Знайомі все одно не повірять.

Але з іншого боку, є частина «гарних знайомих», які іноді допомагають тобі. Без них ти б не з'їздила минулого року до Європи на фестиваль молодих талантів, не сходила на прем'єру культового бестселера, не зробила б багато інших важливих справ. У мене є одна знайома дівчина, яка тільки тим і займається, що допомагає іншим. Принаймні, так здається збоку, ми вивчалися з нею в одній групі, і у нас не було жодної людини, яка б не була зобов'язана Динарі. І не тільки в нашій групі. Причому саму Динару цілком влаштовувало таке положення справ. Через декілька років настав момент, коли їй самій знадобилася допомога. Її доброта і широта душі не залишилися без відповіді. Багато людей, яких вона свого часу виручала, допомогли їй у важку хвилину.

...сторонні

І, нарешті, ми дісталися до самої безневинної категорії, яка, втім, може обернутися не кращою своєю стороною. Сторонні зазвичай просять про дрібниці - п'ять гривень, сигарети, вогню, як пройти в бібліотеку. І ми їм допомагаємо. Однак... такі сторонні, як п'яні підлітки, кримінальні елементи можуть дуже сильно зіпсувати тобі вечір, а може, і все життя. Тому тут працює просте правило - з ввічливими сторонніми будь гранично ввічливий. А з тими, хто вселяє тобі підозру, краще взагалі не розмовляти і постаратися збільшити відстань між вами.

Випадок з життя. Хлопець йшов додому, до нього причипилися відморозки. Спочатку - елементарне «Дай закурити». Потім хлопця жорстоко побили, зняли з нього шкіряну куртку, відібрали всі гроші і втекли.

Інший випадок. Хлопець з дівчиною сиділи в кафе. Обслуговування було ніяким. Двоє хлопців, за сусіднім столиком, запросили пару за свій стіл. Зав'язалася розмова, в його процесі з'ясувалося, що у молодої людини є зв'язки, які можуть допомогти одному з хлопців. Розлучилися хлопці кращими друзями. Спілкуються до цих пір. І, авжеж, час від часу виручають один одного. Ось так одна маленька добра справа спричинила за собою цілий ланцюг добрих справ.

Висновки

Думаю, що кожному з нас підходить своя концепція життя, хтось живе за принципом «Чим більше ти віддаєш, тим більше до тебе повертається». І оскільки людина щиро вірить в цей принцип, він спрацьовує для неї, хтось вважає, що «Жодна добра справа не залишиться без відповіді». І так дійсно відбувається. Ну, а тим, хто впевнений, що «допомагати ближньому - тільки час гаяти», ніколи не доведеться випробувати чужу доброту.

Насправді ми всі заслуговуємо такого відношення людей, як самі до них відносимося. Це не теорема, яку потрібно доводити. Це правило, яке частіше за всього виправдовує себе. Але, як в будь-якому правилі, в цьому теж є свої виключення. І якщо таке виключення чудово тобі знайомо (у вигляді докучливого родича або заздрісного знайомого), будь впевнена - ти правильно поступаєш, обмежуючи свою доброту. Тому що не всі люди здатні її підтримати.

www.shpilka.ru

Дата публікації: 05.02.2007
Прочитано: 4713 разДодатково на дану тему
Ефективне слуханняЕфективне слухання
Як позбавитися негативу, який ми самі собі навіваємЯк позбавитися негативу, який ми самі собі навіваєм
Маніпулювання: як його розпізнати і уникнутиМаніпулювання: як його розпізнати і уникнути
Мова тіла - що вона нам говорить?Мова тіла - що вона нам говорить?
Нерозділене коханняНерозділене кохання
Чи вирішує кохання всі проблеми?Чи вирішує кохання всі проблеми?
Искусство комплиментаИскусство комплимента
Про чоловіків, що дотримуються дистанціїПро чоловіків, що дотримуються дистанції
Секреты Донжуанки или как соблазнить мужчинуСекреты Донжуанки или как соблазнить мужчину
10 способов стать счастливой10 способов стать счастливой
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Лист улюбленій дівчині:
"Люба, щоб бути з тобою, я готовий піти на край світу, звернути гори, перепливти океан!
P.S. Буду у четвер, якщо не піде дощ."

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалерРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 88 | користувачів сьогодні: 442 | переглянуто сторінок сьогодні: 12164 | всього сторінок переглянуто: 107535056
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.039 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.020 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.