- Щоб урізноманітнити щоденне меню, обов’язково потрібно вживати каші, причому різні, - наголошує лікар-дієтолог Зоряна Завада, - адже кожен злак має свої корисні властивості.
Вівсянка. Містить багато цінного рослинного білка та жиру, фосфору, заліза та магнію. Завдяки останньому мікроелементу її можна назвати засобом для підтримання душевної рівноваги, нормалізації тиску крові та зміцнення кісток. Та найголовніше, вівсяна каша “вимітає” з організму токсини і домішки важких металів. Причому незалежно від того, як була зварена – з маслом, цукром чи без цих додатків. Разом з тим треба знати, що постійне вживання вівсянки знижує гемоглобін крові.
Гречка. Недарма кажуть, що гречана каша сама себе хвалить. Вона поліпшує кровотворення. Містить багато пектину, що сприяє травленню, й лецитину, необхідного печінці та підшлунковій залозі. Хороший засіб для втамування нічного голоду – легко засвоюється, мінімум калорій.
Пшоно. Джерело вітаміну РР, солей магнію та мікроелементів. Пшоняна каша з гарбузом особливо корисна людям з надвагою. Адже пшоно зовсім не перетворюється в жир, а навпаки, “зв’язуючи” жирові відкладення, виводить їх з організму. Ця каша показана гіпертонікам. Але важко перетравлюється шлунком з пониженою та нульовою кислотністю. Викликає печію.
Кукурудзяна каша також виводить жирові відкладення з організму. Крім того, постачає йому різні мікроелементи, зокрема кремній, що позитивно впливає на зуби. Ця каша має протиалергічну дію – показана при всіх алергічних захворюваннях.
Пшениця. Добре очищає кишківник, допомагає при закрепах. Постачає організм енергією. Тарілка цієї каші на сніданок додасть вам сили на весь день. До складу пшениці входять такі важливі мікроелементи, як срібло, цинк, залізо тощо. Найкорисніші, звичайно, паростки пророслої пшениці.
Рис. Найкраще вживати дикий, коричневий, нешліфований. Серед інших - вибирайте довгий, середньоазіатський. Промивайте його під струменем води доти, поки вода не буде зовсім чистою.
Манка. Вона також має корисні властивості. Містить залізо і калій, що сприяє кровотворенню. У той же час виводить кальцій з організму.
- Корисні каші, зварені з трьох-чотирьох видів круп з додаванням зелені, - наголошує Зоряна Іванівна. - Такі каші містять багато незамінних амінокислот, вітаміни груп В, F і D, мікроелементи: калій, магній, фтор, марганець тощо.
Дієтолог радить їсти каші вранці, щоб отримати заряд бадьорості на весь день.
До теми
Кажуть, кашу маслом не зіпсуєш. Разом з тим будь-яка каша чудово поєднується з молоком, вершками, нежирним домашнім сиром, бринзою, олією, грибами, квашеною капустою, зеленню, прянощами й горіхами, крім арахісу.
Додатком до каші може бути курага, родзинки, інжир, топінамбур, сухофрукти, яблука, мед, помідори, баклажани, оливки. При цьому вона не втрачає своїх абсорбційних властивостей.
http://www.wz.lviv.ua