— У цитрус-пресах виходить сік-фреш з кусочками фруктів, — розповідає продавець-консультант магазину “Максі Дом” Тетяна Годун. — Плід розрізається навпіл, прикладається м’якоттю до насадки, злегка надавлюється, при цьому насадка повертається і вичавлює сік. У соковижималках Tefal буває додаткова насадка більшого діаметру, спеціально для грейпфрутів.
— Загалом всі цитрус-преси схожі між собою, але відрізняються деякими додатковими функціями, — консультує сервіс-інженер магазину “Bosch” Андрій Палій. — Наприклад, преси для цитрусових від Bosch — з реверсом, що забезпечує чергове повертання корпусу у різні боки і цим покращує якість віджиму. Дорожчий має регулятор подачі м’якоті — спеціальну решітку, яка зачиняється та відчиняється у трьох положеннях, сік тоді виходить з більшим чи меншим вмістом м’якоті, або взагалі без неї. Ємкість для соку в цих соковижималках розрахована на 800 грамів. Цитрус-преси зручні у повсякденному використанні. Вони економні, потужність їх 25 Вт — менша, ніж у лампочці. До того ж, досить тихі. Якщо встаєте рано, то нікому не заважатимете.
Варто додати, що вичавки у більшості цитрус-пресів лишаються всередині робочої камери, але є моделі, у яких вони видаляються вручну. Швидкість отримання соку залежатиме від розміру та соковитості фруктів.
Принцип дії цих приладів суттєво відрізняється від попередніх. В універсальних соковижималках плоди спочатку подрібнюються за допомогою дискової тертки, а після цього проціджуються через фільтр. За 5-10 хвилин її роботи ви маєте 1 літр свіжого соку.
— В універсальних соковижималках теж можна робити сік із цитрусових, але при цьому з них треба зняти шкірку, яка додає гіркоти, — продовжує Андрій Палій. — Складається такий прилад з кришки, фільтра, чаші, контейнера для вичавок, ємність для соку. Потужність соковижималки Bosch — 380 Вт. Хочу застерегти покупців: часто виробники для того, щоб якось виділити свій товар серед конкурентних, вказують потужність, яка може виникати лише при блокуванні вала, зазвичай це 600 Вт. Такий параметр не відповідає дійсній картині, адже при блокуванні вала відбувається вихід техніки з ладу.
Всі зйомні частини приладу, крім фільтра, який треба оберігати від високих температур, можна мити у посудомийній машині. Пластмаса, що використовується для виготовлення корпусу та чаш — харчова, особливо стійка. Соковижималки Bosch легко збираються та розбираються, зручні у догляді. Знизу є спеціальні присоски, що не дають їм рухатися під час вичавлювання соку. Для моркви, інших продовгуватих плодів передбачено окремий отвір. Гарантія на всі наші прилади — два роки.
— Універсальні соковижималки — корисна і практична річ, але не підходять для переробки великої кількості плодів, — переконана Тетяна Годун. — Вони бувають як з однією, так і двома швидкостями: перша для отримання соку з м’якоттю, друга — без м’якоті.
Відмінність між різними видами соковижималок полягає й у тому, що жмих може збиратися у спеціальній ємкості, яка розміщена збоку чи зверху, під кришкою соковижималки.
Тетяна продемонструвала соковижималку Philips, модель HR-1840 потужністю 500 Вт, у яку входить ще й блендер. Є у магазині прилади і від таких виробників, як Binatone, Scarlett, Zelmer, Bosch, Tefal, Braun.
— Соковижималки, представлені у нашому магазині, від чотирьох відомих виробників: Tefal, Braun, Moulinex і Bosch, — ділиться продавець-консультант магазину “Фокстрот” Валентина Король. — Зараз у продажу є дві моделі від фірми Moulinex: ВКА 347 та ВКА 1,4В: перша — для м’яких (має дві швидкості), друга — для твердих овочів і фруктів. Потужність відповідно 600 та 500 Вт. Відгуки про ці соковижималки непогані, вони досить економні, люди їх купують із задоволенням.
Соковижималка Braun теж високопотужна, але має лише одну швидкість, а от Tefal, крім додаткової швидкості, містить чашу, яка розрахована на 0,7 л, тоді як в усіх інших моделях — півлітрові. Але є у неї свій недолік: цей прилад важче розбирається.
Найкращими, за словами продавця, вважаються моделі від Braun та Moulinex. Найдешевші серед соковижималок, звичайно, цитрус-преси: від 92 до 160 грн.
Універсальні соковижималки мають достатньо широку цінову планку: від 152 грн (Scarlett — англійська фірма, зібрано в Китаї) до 469 грн. Найдорожчі соковижималки від Bosch, Siemens, Moulinex, Braun.
www.gazeta.rv.ua