Взялося грудками — Віничком збити страву в піну, якщо ж це не допоможе, то протерти через сито і, додавши трохи води або жиру, перекласти в іншу каструлю та довести до кипіння.
Галушки занадто тверді — Дрібно порізані галушки обсмажити на сковороді в невеликій кількості жиру, додавши смажену цибулю та сало. Солодкі галушки, замість цибулі і сала, посипати ванільним цукром або цукром з корицею і подати до столу із солодким соусом або компотом.
Галушки ось-ось розваряться — Воду, в якій варяться галушки, швидко загустити невеликою кількістю розведеного у воді борошна.
Желатин застиг грудками — Рідину, в якій розведений желатин, ще раз розігріти і дуже добре розмішати.
Зів'яв салат — На кілька хвилин опустити його в холодну воду.
Зморщилися яблука — На деякий час покласти їх у холодну воду, поки шкірка не розгладиться.
Луснуло яйце — Загорнути у фольгу і варити далі.
Не застигає холодний пудинг — Пудинг розрізати і ввести в нього білкову піну або додати замочений у холодній воді та розведений у невеликій кількості гарячої води желатин.
Не збиваються вершки — Подати до столу з кавою.
Пиріг дуже сильно підрум'янився, а середина не пропеклася — Накрити пиріг пергаментним папером і випікати далі.
Пиріг не відстає від форми — Фігурні краї форми на кілька хвилин обгорнути вологим рушником. У формах з прямими вертикальними стінками відділити краї пирога від форми за допомогою ножа.
Пиріг розвалився під час випікання— Його можна спожити, як запіканку. Дрібно порізати, змішати з молоком або розмочити, вкласти у змазану жиром вогнетривку форму та покрити шматочками вершкового масла. До запіканки подати солодкий соус.
Підгорів пиріг — Темний підгорілий шар пирога (за винятком пирогів із фруктами і сиром) після остигання зняти за допомогою тертки і покрити пиріг шаром цукрової пудри або шоколадної глазурі.
Підгоріло масло або жир — Продукт шкідливий для здоров'я, викинути!
Під час запікання підгорів сир — Обережно зняти підгорілий сир, замість нього покласти інший шматочок сиру і запекти ще раз.
Пригоріла страва — Суп перелити в іншу каструлю. У печені відрізати пригорілу частину. Картоплю викинути.
Пригоріла каструля — Залити її водою, додати очисний засіб, розігріти відчистити щіткою.
Проросла картопля — У такої картоплі під лушпайкою є невелика кількість отруйних речовин, тому чистячи її, треба зрізати товщий, ніж завжди, шар лушпайки, картопляний відвар злити.
Рис розварився на кашу— Обсмажити на сковороді в жирі, поставити в нагріту духовку і підсушити.
Розвалилася риба — Видалити кістки і залити її яким-небудь незвичайним соусом або зробити з неї рибний салат.
Розвалилися галушки — Протерти через сито і заправити ними суп.
Розварилася картопля — Приготувати з неї картопляне пюре.
Розварилися макаронні вироби — Використати для супу. Можна також зцідити воду, з'єднати їх з яєчним жовтком, обсмажити на сковороді і на смак заправити солодкими або гострими приправами.
Розварилися овочі — Злити воду, овочі змішати з картопляним пюре і подати до столу, як горохове, морквяне або будь-яке інше пюре. Можна зробити з них овочевий суп-пюре.
Скисли вершки — Використати, як сметану.
Суп або соус перенасичений приправами — Розвести невеликою кількістю молока, бульйону або вершків (вводити поступово), соус розводити не дуже сильно.
Страва пересолена — Розвести молоком, вершками, бульйоном або водою.
http://cookingzone.net