лень
"Невже це я одна така лінива?", - ось питання, яке я задала сама собі після того, як моя колега отримала підвищення через те, що змогла вразити начальника своїм знанням прикладів з того самого підручника з менеджменту, який в мене валяється десь... не пам’ятаю навіть де саме. І я вирішила опитати своїх знайомих - а як їм вдається планувати і виконувати і чи вдається взагалі?
Ганна, 30 років, перукар: "Перед вільними днями в мене, як завжди, купа планів - я і туди піду, і сюди встигну, і це зроблю, але... Мені ліньки, і ввечері я сама себе сварю за пустий день і присягаюся виправитися, та все повторюється знову і знову. Я, чесно кажучи, так від цього стомилася - хочеться чогось нового та цікавого, але я сама собі заважаю в цьому, і через власні лінощі пропускаю в житті щось важливе".
Ірина, 21 рік, студентка: "Мої друзі запрошують мене в кіно, а я відмовляюся через необхідність писати диплом. Але ж насправді я займаюся всім, чим завгодно, тільки не дипломом. Дуже скоро наступає термін його подання, а в мене готові лише 10 сторінок".
Вікторія, 26 років, бухгалтер: "Я з захопленням слухаю розповіді колег про те, як вони провели вихідні - ці люди встигають і в кіно, і в театр, і на екскурсію, наче в них десь схований невеликий моторчик. Скажу відверто - я їм заздрю. А чим я гірша за них? Мені теж хочеться яскравих вражень".
Ольга, 35 років, юрист: "Здається, я зрозуміла, як вмовити саму себе щось зробити - треба просто почати це робити, довго не розмірковуючи. Чи лінива я? Так, але в розумних межах, проте трохи розслабитися не завадить."
Але є серед моїх знайомих такі люди, які встигають якщо не все, то багато чого, і вони поділилися зі мною своїми секретами, а я ділюся з вами. Отже, способи боротьби з ледарством можуть бути такими:
1. Неодмінно напишіть список всіх справ, які вам треба зробити за день, тиждень, місяць. Записуйте навіть дрібниці - купити яблука, або передзвонити подрузі. Справа в тому, що наглядний план, коли він перед очима, підштовхує, і дуже сильно, особливо якщо закреслювати яскравим фломастером вже виконані справи.
грустная женщина
2. Дослідіть, на що саме ви витрачаєте свій вільний час. А, краще, також запишіть це все на папері, щоб було ясніше. Дуже скоро ви зрозумієте, що життя проходить повз, а ви займаєтеся зовсім нецікавими та й не такими ж необхідними для вас справами. Це і буде найкращім аргументом для тих, в кого завжди "Ну зовсім немає часу".
3. Чи знайомі ви з принципом 15 хвилин? Саме він допоможе вам уникнути одноманітності в справах. Наприклад, вам треба за сьогодні прочитати три розділи книги, прибрати у квартирі і вивчити вірш. Отже, кожною справою треба займатися рівно 15 хвилин і не секундою довше, навіть якщо ви не закінчили мити посуд, киньте справу і перейдіть до іншої.
4. Вчіться просити допомоги. Це більше стосується домашніх справ. Звичайно, дуже непросто навіть наймоторнішій господині водночас і прибирати, і обід приготувати, і по магазинах пробігтися. Розподіліть дрібні та неважкі господарчі обов’язки серед членів вашої родини і все стане набагато легшим.
5. Поділіть великі справи на декілька часток - відчуйте різницю між необхідністю зробити генеральне прибирання всієї квартири та наведенням ладу лише на туалетному столику. Спочатку столик, потім шафа, а так, крок за кроком, доберетеся і до кухні.
женщина спит
6. Простежте за власними біоритмами та з’ясуйте, коли в вас спостерігається найбільший сплеск енергії і тоді починайте працювати. Тобто, якщо ваша активність помітно знижується в другій половині дня, а ви працюєте за чітким графіком, займайтеся в цей час одноманітною роботою, наприклад, читанням пошти.
Ледарі - чи справжні вони?
Отже, виходить, що лінощі - риса виключно негативна? А от і не так! Нашому мозку, рівно як і тілу, потрібен відпочинок, і не завжди активний, а й пасивний. Особливо це стосується людей, у яких дуже напружена робота або багато клопотів - подібний відпочинок, коли не треба робити взагалі нічого, стає для них прекрасною терапією. А ще, за допомогою лінощів ми рятуємося від того, що нам не цікаве та неприємне.
Взагалі нелінивих людей немає - кожен з нас час від часу кидає всі справи. І пам’ятайте - корисні лінощі вам не завадять, в той час як "завдяки" шкідливим лінощам ми втрачаємо шанс на позитивні зміни в своєму житті. Отже, запитайте самі себе, а що я втрачу, коли залишуся лежати на дивані і дивитися телевізор, бездумно клацаючи пультом? Якщо відповідь буде: "Нічого цікавого" - продовжуйте відпочивати і лінуватися на здоров`я, але якщо ви розумієте, що можете пропустити нове знайомство або шанс покращити своє буття - беріть себе за волосся, як невгамовний барон Мюнхаузен, і щосили тягніть з лінивого болота!
http://www.greenmama.ua/