- Загострене почуття ностальгіi. Ця купа старих листівок нагадує про веселі шкільні роки, а облізла біжутерія - про перші інститутські дискотеки. Таким чином позбавитися старих речей, які ви бачите раз на рік під час прибирання, означає для вас втратити дорогі серцю спогади.
- Звичка відкладати життя на потім. "Коли я схудну, то буду носити тільки такий розмір", - говорите собі ви та купляєте менший розмір одягу. "Коли я куплю нові меблі на кухню, тоді і буду користуватися цим гарним новим сервізом" І речі роками лежать і чекають на свій час, який може не настати ніколи.
-Гентична пам'ять або страх бідності. Особливо на це страждають люди старшого покоління, які ще застали епоху дефіциту та нестачі товарів першоi необхідності. Здавалося б, сьогодні купити можна все, і фінансовий стан у них нормальний, але вони все одно зберігають мотлох - а раптом знову щось станеться, а з цей старий одяг можна буде ще перешити, а маленькі скляні баночки можна...ще не знаю, що саме, але щось з ними зробимо, це точно - не пропадуть.
- Звичайні та прозаiчні лінощі. Так, ви добре розумієте, що вже давно час зробити генеральне прибирання у квартирі, так, весь цей мотлох можна винести на смітник без вагань, бо він того вартий, але ж ми так зайняті, так стомилися на роботі. Не обманюйте самі себе - ви просто лінуєтесь це зробити.
Звідки береться мотлох
Про шопоголиків все розуміло - людина не контролює свою пристрасть до нових покупок та тягне в квартиру все, що на неi дивиться в магазинах. Проте навіть якщо ви не будете нічого купляти і навчитеся проходити повз вітрин з заплющеними очима, міцно тримаючи закритий гаманець, ще не вирішить проблеми - мотлох має дивовижні властивості з'являтися сам по собі без сторонньоi допомоги. А саме у вигляді непотрібних подарунків, зроблених вам за принципом "На тобі, Боже, що мені негоже". Ви не знаєте, що з цим робити - і викинути шкода (адже людина, напевно, старалася, вибирала), і користуватися неможливо. А, може, ви зберігаєте зламані речі - парасольки, старе взуття, в якому сподіваєтесь ходити на дачі, або непарні речі, тарілки без чашок від сервізів, кришки від давно розбитих глечиків? Як би там не було, а, якщо вам вже набридло витрачати дорогоцінний час на пошуки потрібних речей, змінити ситуацію можна. Особисто я для себе вивела такі правила, завдяки яким моя квартира звільнилася від зайвого мотлоху - і виявилося, що вона зовсім не маленька, а красива та простора.
1. Якщо у вас є більше двох однакових речей, якими ви не користуєтесь, позбудьтеся всіх інших, а цими двома почніть активно користуватися.
2. Річ, яку ви жодного разу не взяли в руки протягом одного року, вам насправді і не потрібна, і особливо ще стосується одягу, адже він може стати немодним, або його розмір вам більше не підійде. Шкода? Тоді починайте носити такий одяг просто зараз. Це неможливо? Тоді не шкодуйте з ним попрощатися.
3. Напевно поряд з вами є люди, які з радістю стануть новими власниками всього того, що вам непотрібно. Дитячий одяг в гарному стані, з якого вже вирости ваші малюки, можна запропонувати подругам, що збираються народити, а інше роздайте сусідам або просто виставте біля під’iзду, і речі самі знайдуть господарів, у яких справи поки що йдуть не так добре, як у вас.
4. Робіть все поступово. Вирішили викинути річ, та не можете визначитися, чи вона є непотрібною - відкладіть ii на балкон та почекайте тиждень. Без неi можна легко обійтися? Тоді на смітник.
5. Викидайте нещадно і без роздумів: прострочені ліки та косметику, іржаві деталі для кухонних приладів, фотоплівку, коли у вас є цифрова фотокамера, старі газети (якщо вам дуже сподобалася стаття, виріжте ii і зберігайте окремо).
6. Треба лише увійти в смак і почати нове "речове" життя. Скоро ви і самі побачите, як стало чисто і затишно в вашій оселі після того, як ви позбулися зайвого, а на балконі, де більше немає мотлоху, так приємно пити вечірній чай.
http://www.greenmama.ua/