Як розпізнати лінь?
Вам потрібно звернути особливу увагу на себе і почати боротьбу з лінню. Наприклад, якщо ви відмітили, що ваш відпочинок "на днинку" затягнувся і повинен був кінчитися ще дня 3-4 тому. Тим більше варто бити тривогу, якщо за ці 3-4 дні ви практично нічого не зробили або взагалі поняття не маєте, куди вони поділися.
Дуже часто, гострі напади ліні супроводжуються загальним, підкреслюю, уявним нездужанням. Так само одна з ознак ліні, коли ви починаєте гарячкувати з приводу і без, постійно чогось хочеться, але вам ніяк не зрозуміти, чого саме. А ще нудьга і апатія стають вашими вірними супутниками. Якщо у вас присутні всі вищеперелічені симптоми, то вам потрібно негайно вибиратися з цього стану, тому що ні до чого хорошого воно не приведе.
Брехати не буду, є тільки один дієвий спосіб позбавлення від ліні – це робота. Хочеться відзначити одну дивовижну властивість: варто лише почати роботу і вона сама вас далі втягне в себе. Але почати-то якраз найважче, особливо в такому паразитуючому стані. Для найбільш успішної боротьби з лінню потрібно починати з малого, і робити все поетапно.
Перший етап боротьби з лінню: робочий простір
Для того, щоб примусити себе хоч щось робити, потрібно мати вільний робочий простір. І воно дійсно повинно бути робочим. Спершу можна просто прибрати із столу всі непотрібні і недоречні предмети. Зібрати і скласти всі документи, покласти на місце книги. Але зверніть увагу на те, як ви це робите. Коли я говорю "на місце", я маю на увазі спеціально відведене місце для того або іншого предмету, а не перший ящик, що попався, в який можна благополучно звалити купу "сміття" і забути про нього.
Допустимо, що з і прилеглими до нього територіями ми закінчили. Тепер звернемо увагу на загальний вид кімнати. Може потрібно щось скласти в шафу, десь щось підправити або ще що не так. Дуже важливо, щоб навколо був порядок, це позбавить вас від можливості зайвий раз відвернутися від роботи. І тоді пізніше не виникне якоїсь сторонньої справи, яку ви все одно не збираєтеся доводити до кінця.
Так само варто звернути увагу і на себе. Одягніться в зручну і відповідний вам одяг, вмивайтеся. Може, все-таки зважитеся поснідати? Просто в останні дні поширена досить дивна картина: перший рефлекс сонного тіла, що впало з ліжка, – це дотягнутися до кнопки включення комп'ютера. І лише сидячи перед монітором, потихеньку починають відкриватися очі. Треба ж якось підключити Інтернет і ткнути мишкою в ікону аськи. А потім якось забувається, що є ванна кімната, душ, і що люди звичайно вранці снідають. Але коли ви все ж таки згадуєте, що потрібно щось поїсти, ви із здивуванням помічаєте, що вже у принципі можна і вечеряти. Куди подівся час?
Другий етап боротьби з лінню: пригадаємо про час
Тут ви наткнулися на ще одну пастку ліні. Ви просто забуваєте наскільки цінний ваш час і не стежите за ним. Тут вже нічого не поробити, потрібно згадувати.
Ви вже привели в порядок ваше рабоче місце і себе, тепер самий час подивитися на годинник. Погодьтеся, адже вам здавалося, що це все займе набагато більше часу. А насправді вийшло все відносно швидко.
Тепер наша з вами завдання – це правильно розпланувати і розрахувати свій час. Спочатку, потрібно визначитися з метою і завданнями на сьогодні. Вам потрібно завтра здавати проект або мабуть підготуватися до важливої конференції. Тоді це ви повинні зробити в першу чергу, і починати потрібно саме з нього. Тут кожен знайде своє, варіантів нескінченна множина. Вам потрібно подивитися, на те, скільки приблизно часу займе підготовка матеріалів, виконання самої роботи. Нагадаємо, що про другорядні справи також не варто забувати, хай не таких важливих, але які все ж таки варто зробити. Якщо час розрахований і розпланований вірно, то всі ваші справи будуть зроблені в строк. А часу для ліні просто не залишиться.
І зараз поділюся з вами своєю маленькою "розробкою". Мені дуже подобається після виконання роботи засидітися допізна. Пара завершуючих штрихів і можна помилуватися виконаною роботою. Це стимулює працездатність і підвищує настрій. І не потрібно забувати похвалити себе за виконану роботу, навіть якщо ви встигли не все, адже ви ж працювали!
Третій етап боротьби з лінню, завершальний
Після завершення другого етапу цілком розумно вважати, що з трясовини ліні ми вже вибралися. Але ніщо не заважає нам потрапити туди знову. Для того, щоб більше не впадати в такі паразитуючі стани, потрібно дотримуватися деяких правил. Це швидше навіть не правила, а прості поради і повчання. Адже вибиратися з ліні набагато важче, ніж запобігти цьому стану.
Лінь починається, коли після відпочинку вам хочеться відпочити ще зовсім трішки. Таку ситуацію легко усунути невеликим зусиллям волі, примусивши себе зробити якусь маленьку роботу. Це навіть можна назвати розігріванням. За основні справи з такого стану не варто братися, оскільки вам це швидко набридне. І тоді ви вирішите, що краще все ж таки піти відпочити ще трохи.
Так само дуже часто лінь починається із збитого режиму сну. Звичайно таке трапляється в кінці трудового тижня в п'ятницю-суботу. Пам'ятаючи про те, що завтра не потрібно рано вставати, велика спокуса посидіти годинок до 4 ночі в Інтернеті або ж довгий час дивитися ДВД. Крім всього цього лінь дуже часто починається з поганого настрою у суботу вранці. Його дуже легко зняти контрастним душом, з подальшим походом в магазин за чим-небудь смачненьким.
І, здається, найулюбленіші дверці ліні – безлад у всьому. У планах, в часі, в квартирі, коли ви не знаєте, за що узятися. Дуже багато часу йде на те, щоб посидіти і подумати про це. І у результаті виходить, що практично нічого так і не робиться. Найкращим рішенням в цьому випадку буде зразкове планування наступного дня і прагнення зберегти хоч якийсь, але порядок у всьому.
Цих порад вам спочатку вистачить. Їх легко застосувати практично до будь-якої людини.
http://ualady.net