Перш ніж стрімголов кинутися в пошуки роботи в Інтернеті, запам'ятайте одне просте правило: ніколи, і ні за яких обставин ви не повинні нікому нічого платити. Якщо вам пропонують вкласти $1 щоб потім заробити $100 – то це не ви знайшли роботу, а вас знайшли шахраї, яких всюди достатньо. Інтернет-заробіток можливий і без вкладень. Головне - добре розібратися в принципах роботи мережі і навчитись відрізняти реальні способи заробітку від елементарного шахрайства.
Не варто звертати увагу і на пропозиції роботи, пов'язані з перегляданням реклами, відвідуванням сайтів або читанням рекламних листів. Хоч це й не є стовідсотковим шахрайством, але й реальним заробітком не назвеш роботу, де можна заробити пару доларів на тиждень. При цьому, зазвичай, мінімальна сума, яку може отримати «працівник» складає кілька десятків доларів, а чек з оплатою йде не менше місяця. Отже, для того, щоб заробити і отримати готівкою 100 гривень, треба кілька місяців.
Якщо немає взагалі ніякої кваліфікації та досвіду, але ви вмієте швидко друкувати, то вам підійде набір текстів. Замовник висилає відсканований варіант тексту (або рукопис), який вам потрібно набрати на комп'ютері. Оплачується робота відразу по завершенні, але на великі суми розраховувати не варто, оскільки «спеціалістів» такого рівня дуже багато, відповідно великою є й конкуренція.
Справжні гроші можуть заробити ті, хто володіє (чи принаймні бажає оволодіти) спеціальністю, яка користується попитом серед користувачів Інтернету. В першу чергу це програмісти, дизайнери, журналісти (або, як їх зараз називають, копірайтери), перекладачі, фахівці в галузі реклами та маркетингу тощо. Якщо ви є одним з них, то вам обов'язково слід ознайомитися з таким поняттям як «фріланс». Freelancer у вільному перекладі з англійської означає «вільний робітник», так називають людей, які працюють віддалено, без прив'язки до певного місця роботи.
Віддалений робітник шукає роботу на своєрідних біржах праці – фрілансерських сайтах. Там же і роботодавці розміщують свої вакансії а також одноразові проекти. В залежності від знань і навичок можна вибрати для себе область діяльності. Для того, щоб отримати вакансію, потрібно переконати замовника в тому, що саме ви здатні виконати його завдання найкраще, найшвидше а іноді й найдешевше. В цьому вам допоможе портфоліо, в якому містяться приклади ваших робіт, а також позитивні відгуки за добре виконані замовлення від попередніх роботодавців, іншими словами ваші рекомендації. Якщо ні того ні іншого немає, то спочатку доведеться братися за будь-яку роботу, навіть з мінімальною оплатою. З часом наберетесь досвіду і рівень оплати обов'язково виросте.
Зв'язок із замовником підтримується за допомогою електронної пошти, аськи (ICQ) або ІР-телефонії, що дуже зручно для обох сторін. Роботодавцеві, який наймає фрілансера, абсолютно все одно скільки йому років, де він працює і яким чином виконує роботу. Його цікавить лише результат. Вигода для замовника очевидна – йому не треба перейматись проблемами, пов'язаними з оформленням нового співробітника в штат, податками, соцстрахом тощо. Крім того, що для фрілансера не потрібно шукати кабінет і купувати комп'ютер, роботодавець економить і на оплаті праці – зрозуміло, що віддалений робітник з районного центру виконає ту ж саму роботу, що й «штатний» киянин за значно меншу винагороду.
Звісно, багатьох цікавить як відбуваються розрахунки в Інтернеті. Дуже просто, грішми, щоправда електронними. Найбільш популярною є система WebMoney, в якій можна завести декілька гаманців у різних валютах і отримувати на них оплату за виконану роботу. Електронні гроші можна там же й витратити на поповнення мобільного, покупки в Інтернет-магазинах або на інші потреби, а можна перетворити на готівку з допомогою одного з багатьох пунктів обміну. Якщо ваш замовник з України, то можливі також варіанти банківського чи поштового переказу або переказу на вашу пластикову карту.
Віддалена Інтернет-робота дозволяє вільно розпоряджатися своїм часом, але вимагає при цьому високої самоорганізації та відповідального відношення до того, чим ви займаєтесь. Однак головне, що дає віддалена робота – це свободу вибору і можливість розвиватись. Де б ви не жили, в Києві, Черкасах чи Амстердамі – ваші можливості безмежні, якщо у вас є Інтернет. Головне – правильно їх використати.
http://novomirgorod.com/