Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Син запитує у батька:
- Тату, а Тихий океан справді тихий?
- Синку, ти що, не можеш складніших питань ставити?!
- Ну гаразд... Тоді скажи, коли вмерло Мертве море?

Google рекомендує
Інше

Інтернетоманія. 5 симптомів


 За різними даними, до 10% користувачів персональних комп'ютерів страждають на неконтрольовану пристрасть до Мережі. Кілька років тому лікарі навіть почали говорити про нову хворобу - Інтернет-залежність, при якій людина починає проводити все більше часу за комп'ютером, а у звичайному світі відчуває себе незатишно і поступово втрачає зв'язок із реальністю. Дехто вже б'є на сполох: у Європі та Америці починають з'являтися спеціальні клініки для людей, які страждають на раніше небачену хворобу.



Що ж таке Інтернет-залежність? Які у неї прояви? Де купити ліки? Без паніки, давайте розберемося!

Мережева недуга може набирати різної форми:

1. Один із найпоширеніших варіантів - це нескінченне спілкування в чатах і на форумах, електронною поштою і в «Живому журналі». Інтернет і був створений для спілкування, але зараз нерідко трапляється, що у затятого комп'ютерника в мережі друзів більше, ніж у реальності.

2. Інший варіант - пристрасть до онлайнових ігор. Сучасні технології дозволяють тисячам гравців збиратися в намальованому світі, який виглядає не менш ефектніше, ніж голлівудська фантастика. В результаті деякі вразливі люди переселяються у віртуальні світи і живуть там цілодобово.

3. Захоплення еротичними сайтами - теж одна з форм мережевої залежності, і, судячи з кількості таких сторінок в Інтернеті, дуже популярна. Ось тільки любов до «полунички» нерідко приводить до того, що справжнє особисте життя у людини абсолютно не клеїться.

4. Буває і так, що користувач відчуває задоволення не від змісту сайтів, а від самого факту перебування в Інтернеті. Як не дивно, безглузде плавання в Мережі - «серфінг» - теж може приносити задоволення. Читання непотрібних сайтів і отримання абсолютно некорисних відомостей для когось стають єдиною радістю в житті.

Інтернет-залежність в чомусь небезпечніша за наркотик - це вам скаже будь-який комп'ютерник. Віртуальний світ дуже привабливий: тут можна вершити долі вигаданого всесвіту, створити собі ідеальне втілення в блогах, поділитися зі всім світом своїми цінними думками... У наше цифрове століття комп'ютери є всюди, Інтернет недорогий, а мережевий наркотик абсолютно легальний. Саме тому потрапити в павутину легко, а вибратися практично неможливо.

Як же зрозуміти, чи не страждаєте ви на Інтернет-хворобу?

Придивіться уважніше до своїх стосунків з комп'ютером. Ось в яких випадках можна насторожитися:

1. Прийшовши на роботу, ви підключаєтеся до Мережі. Повернувшись додому, ви насамперед знову ж таки включаєте комп'ютер.

2. Інтернет примушує вас жертвувати сном. Вирішивши «посидіти ще п'ять хвилин», ви засиджуєтеся за клавіатурою до глибокої ночі.

3. Ви вважаєте за краще спілкуватися по ICQ, електронною поштою, а не просто зателефонувати комусь або зустрітися. Віртуальне спілкування все більше витісняє реальне.

4. Далеко від комп'ютера ви думаєте про те, як зайдете в Інтернет, і на вашому обличчі мимоволі з'являється задоволена посмішка. Буває так, що ви начебто і не хотіли підключатися до Мережі, але автоматично сіли за комп'ютер і схаменулися лише через кілька годин.

5. Ви користуєтеся Інтернетом, щоб відволіктися від проблем у реальному житті.

Знайти у себе щось із цих «симптомів» може кожен. Не варто лякатися - всі ми не ідеальні. Нічого страшного, якщо наші батьки коротали вечори за телевізором, а ми проводимо вільний час за монітором. Але в стосунках із комп'ютером, як і в будь-якій справі, головне знати міру.

Як часто пояснюють психіатри, всі ми трішки не при своєму розумі. Поки що офіційна медицина не визнає існування Мережевої залежності, і в довідниках про неї не пишуть. Усі непомірні любителі Інтернету можуть зітхнути спокійно і з новою пристрастю віддатися своєму захопленню: виявляється, залежність від Всесвітньої павутини - все-таки не хвороба. Цю радісну новину повідомили фахівці з медичної школи Стенфордського університету в Каліфорнії.

Опитавши більше 2,5 тис. чоловік, вони констатували, що кількість американців, не здатних обходитися без Інтернету, вкрай велике: це кожен восьмий житель США. При цьому з них регулярно користуються Мережею майже 70%. 14% з лишком насилу обходяться без Усесвітньої павутини хоч би кілька днів, 12,3% намагаються обмежити себе в користуванні Мережею, а 8,7% прагнуть приховати свою пристрасть до Інтернету від сім'ї, друзів і колег по роботі.

Говорити про хворобу можна тільки в тому випадку, якщо зловживання Інтернетом завдає збитоку реальному життю. Якщо через віртуальне спілкування ви постійно недосипаєте, забуваєте про сім'ю, не справляєтеся з роботою або навчанням, якщо спускаєте всі гроші в Інтернет-магазинах - це і є головний показник хвороби.

Як же вилікуватися, якщо ви відчуваєте, що справи погані?

Пігулок від Інтернету поки не продають в аптеці, тому єдиний засіб - це самоконтроль. Постарайтеся користуватися комп'ютером лише тоді, коли вам це дійсно необхідно. Зведіть до мінімуму відвідини непотрібних сторінок, замініть Мережеве спілкування реальним, а комп'ютерні розваги - справжніми справами. Кількість вільного часу різко збільшиться, тож потрібно відразу подумати про те, на що його витратити.

Але головне - просто пам'ятати, який прекрасний реальний світ, що нас оточує. Важливо періодично нагадувати собі, що від відсутності комп'ютера ще ніхто не вмирав.

http://www.epochtimes.com.ua

Дата публікації: 21.07.2008
Прочитано: 3847 раз



Додатково на дану тему
Ефективне слуханняЕфективне слухання
Як позбавитися негативу, який ми самі собі навіваємЯк позбавитися негативу, який ми самі собі навіваєм
Маніпулювання: як його розпізнати і уникнутиМаніпулювання: як його розпізнати і уникнути
Мова тіла - що вона нам говорить?Мова тіла - що вона нам говорить?
Нерозділене коханняНерозділене кохання
Чи вирішує кохання всі проблеми?Чи вирішує кохання всі проблеми?
Искусство комплиментаИскусство комплимента
Про чоловіків, що дотримуються дистанціїПро чоловіків, що дотримуються дистанції
Секреты Донжуанки или как соблазнить мужчинуСекреты Донжуанки или как соблазнить мужчину
Ти мені - я тобіТи мені - я тобі
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Збори митників з приводу вибору подарунка для одного з їхніх товаришів по службі.
- Може, мерседес шестисотий подаруємо?
- Навіщо він йому. У нього вже три в гражі стоїть.
- Тоді може віллу на Канарах?
- І це у нього є.
- Нуууу, може, тоді його одного на цілий день працювати залишимо?
- Ти що - дурень? Такий дорогий подарунок робити!

Реклама
Опитування
Ви любите співати під караоке?

дуже люблю! це так весело!
друзі завжди мене просять заспівати
я співаю гарно, тільки мені ніхто не вірить
під караоке ні, от під горілочку - інша справа!
ні, бо я боюсь (соромлюсь)
я люблю слухати
не співаю взагалі



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 292
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 75 | користувачів сьогодні: 1196 | переглянуто сторінок сьогодні: 10330 | всього сторінок переглянуто: 106740724




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.