Досить важко визнати, що з своїм колишнім партнером щось доведеться ділити, і не тільки в матеріальному плані, але і моральному. І якщо всі «речовинні» питання можна так або інакше обговорити або ж вони зважаться самі собою, то ось яким чином вам тепер спілкуватися і чи варто взагалі це робити – це завдання поскладніше.
Варіант 1. Розходьтеся, як в морі кораблі, і крапка. Ви забуваєте про існування один одного, діліть все, що тільки можна, і викреслюйте разом з телефонними номерами один одного з свого життя. В результаті кожний з вас звільняється від ряду двозначних роздумів і починає повністю нове життя.
Проте при цьому залишається ряд інших проблем: він відчуває брак пиріжків вашої мами і не може звернутися до вашого хорошого друга юриста по допомогу. А ви ніколи не одержите заповітний сорт фіалок від його сестри і не влаштуєтеся на приємно маячачу попереду посаду до його родича.
Варіант 2. Знаходите паритети і зберігаєте відносини тільки у спільних справах. У вас, як не крути, залишається щось спільне: діти, бізнес або яка-небудь відповідальність. Ви чітко домовляєтеся про долі, розклад «побачень» і обов'язки і холодно їх виконуєте без яких-небудь емоцій щодо ваших відносин, прагнучи мінімізувати число ваших зустрічей.
Є свої плюси – все чітко за планом і немає приводу що-небудь додумувати і переоцінювати - і мінуси – від якихось речей і людей доведеться свідомо відмовитися.
Варіант 3. Залишаєтеся добрими друзями. Вам зовсім нічого ділити, ви цивілізовані люди і мирно розлучаєтеся. Ви обов'язково поздоровлятимете один одного зі всіма святами і навіть, можливо, приходитимете в гості, і вже точно перетинатиметеся на тусовках спільних друзів і мирно базікатимете «за життя». Ви разом гулятимете з дітьми і без утруднення будете з'являтися один у одного удома, навіть якщо там поселиться хтось «новий» і «нова». Цілком можливо, ви навіть всіх перезнайомите і далі житимете без проблем, згадуючи з поблажливою усмішкою свої минулі відносини.
Який би з варіантів подальших відносин ви не вибрали, є деякі речі, з якими так або інакше доведеться стикатися. І щоб не нашкодити своїй репутації, не псувати даремно відносин і не морочити нерви собі і іншим, треба уміти з ними грамотно справлятися. Йдеться про всіх зв'язуючих вас людей. Подумайте як слід, хто з круга вашого колишнього супутника спілкувався з вами просто як «з його дівчиною» (дружиною), а хто дійсно випробовував до вас особисту симпатію. Про перших, швидше за все, доведеться забути – а вам самим такі контакти потрібні? А ось з другими поводьтеся природно, хай нічого не заважає вам написати їм електронний лист, подзвонити і що-небудь дізнатися, сходити з ними на побачення, покликати їх на свій день народження.
Постарайтеся щосили не переносити всі ваші образи і злість на близьких «йому» людей. По-перше, це його родичі. Батьки, сестри і брати вашого колишнього коханого ні в чому не винні, навіть якщо він виявився останнім негідником (ну, зрозуміло, в тому випадку, якщо ніхто з них не робив вам особисто нічого поганого, щоб помститися). Тому, побачивши його маму на вулиці, не перебігайте на іншу сторону, а поводьтеся так, ніби нічого не відбулося.
Друге – це ваші спільні і його колишні друзі. Якщо зустрінетеся на вечірці з його нерозлучними товаришами, не відгортайте ніс, спілкуйтеся як завжди. У якійсь мірі це був і ваш круг спілкування, і немає ніякого сенсу його руйнувати.
І третє – якщо у вас трапився службовий роман і це ваші спільні колеги. Як правило, в таких ситуаціях робочий колектив розпадається на два табори – тих, хто «за неї», і тих, хто «за нього». Не намагайтеся піддатися загальній атмосфері, поводьтеся зі всіма мило і однаково, неначе нічого не відбулося. Інакше ризикуєте нарватися на неприємності по службі – раптом від того, хто не «за вас», залежать ваші операції і просування по службових щаблинах.
І ще одне «правило хорошого тону». Як би ви не розлучилися, добре або погано, краще старатися уникати розпитувань про «колишнього благовірного» у його мами, сестри або друзів. Ви можете ненав'язливо дізнатися, як у нього справи, не варто штучно будувати з себе чужої людини. Але у жодному випадку не розпитуйте, чи знайшов він собі кого-небудь, чи не страждає він без вас, чи говорив щось про ваші відносини, чи часто він вас згадує і т.д.
А навіщо взагалі потрібно зберігати загальні контакти? Насправді відповідей на це питання маса, але є декілька вельми раціональних доводів:
- не варто кривдити своїм бойкотом ні в чому не винних людей, особливо, якщо вони добре до вас відносяться;
- додайте в свою скарбничку декілька приємних знайомств і зв'язків, які, можливо, ще стануть в нагоді вам і зіграють важливу роль у вашому житті;
- просто розширюйте круг своїх знайомих і друзів, збільшуючи тим самим шанси на нову романтичну зустріч.
http://www.myjane.ru/