Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Два канібала їдять клоуна...
Майже вже доїли...
Один іншого питає:
- Тю, а тобі смішно?

Google рекомендує
Стосунки в сім'ї

Час народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологів


Колись перші пологи в 26 років вважалися пізніми, потім пізднонародившими стали всі, кому за 28. Зараз більшість лікарів схильна відносити до цієї категорії тих, кому за 30. І вже лунають голоси, що потрібно звикати до того, що критичну межу доведеться відсовувати до 40 років - таке життя.



Але і 40 - це далеко не межа. Жінки ставлять рекорд за рекордом: одна народила в 65, інша - в 66. Звичайно, навряд молоді мами такого поважного віку стануть звичним явищем. Але ці випадки як найкраще ілюструють загальну тенденцію: народжують все пізніше і пізніше. Тенденція тенденцією, тільки ось з жіночим організмом нічого не поробиш. Природою йому відведено дуже мало часу на те, щоб дарувати життя: фертильний період закінчується до 50 років, але вже до 30 здібність до зачаття дитини падає, а після 40 практично сходить нанівець. Природа несправедлива, але мудра. Кожен прожитий рік підвищує вірогідність ускладнень при вагітності і пологах, і це зрозуміло: накопичуються хвороби, організм молодше не стає. Значить, народжувати треба раніше.

Коли краще народжувати?

На думку сучасних лікарів, оптимальний вік для народження дитини у кожної жінки свій. Хоча, звичайно, є якийсь загальний віковий діапазон, який можна вважати якнайкращим для дітонародження. Раніше їм рахували початкову частину статевої зрілості, тобто період з 20 до 25 років, на перше місце ставлячи чинник біологічного здоров'я. Але навряд можна однозначно визначити, на які роки доводиться його розквіт. Здоров'я не складається з окремих статичних компонентів: хороші яєчники, хороша шийка матки і так далі. Та і хто сказав, що нирки, наприклад, у всіх здоровіші у 20 років, а не в 30? Тут є важливіший момент. У 20 у жінки дійсно молодий організм, але це не значить, що вона біологічно дозріла для дітородіння. Це складний процес, що включає багато чинників. І один з них полягає у тому, що жінка повинна відчути бажання народити дитину. І це неможливо, напевно, до 25 років. Але у когось воно може з'явитися, наприклад, і в 38.

Чому не в 20?

У кожної з тих, що не народили "вчасно" є своя причина. Треба вивчитися, знайти хорошу роботу, закласти міцні матеріальні основи. Так міркують одні. Хтось дуже вимогливий до батька майбутньої дитини - і пошук потенційного тата затягується на багато років. У когось з віком з'являється нова сім'я, де хотілося б мати загальних дітей. Так хіба мало що ще може трапитися в житті, у тому числі і трагічного. Для багатьох з ухваленням рішення народити, на жаль, починається відлік другого відстрочення: бажана вже вагітність не наступає, ставиться діагноз «безплідність», і лікування його теж вимагає часу. Але надія не залишає навіть тих, хто давно переступив 40-річний рубіж.

Плюс на мінус дає мінус?

Фахівці знаходять деякі позитивні моменти в пізніх пологах: жінка відноситься до вагітності свідоміше, ретельно виконуючи всі рекомендації, вона може більше дати своїй дитині і в матеріальному плані, і в плані виховання. Як правило, і батьки в сім'ях з пізніми первістками готові більше сил і час віддавати малюку. Вагітність як би оновляє весь жіночий організм: і що жінка зовні стає молодше і красивіше - це точно. Учені навіть встановили чисто медичний аспект позитивного впливу пізніх пологів: вони знижують ризик виникнення раку яєчників. Але на кожен плюс знайдеться свій мінус. Психологи говорять, що в зрілому віці у жінки вже склався певний життєвий стиль, в який дитина не завжди вписується, звідси постійне нервування. Акушери точно знають, що частіше виникає необхідність удаватися до кесаревого розтину. Потрібно пам'ятати і про те, що з віком через довге запобігання вагітності зростає можливість погіршення слизової, гормональних порушень. Давно відомо, що відкладання пологів «на потім» підвищують ризик розвитку раку грудей. Статистика невблаганно свідчить і про те, що підвищується вірогідність народження дітей з невиліковними захворюваннями, зокрема з синдромом Дауна. Правда, сучасні методи діагностики можуть попередити виникнення багатьох проблем.

Так добре це чи погано - пізні пологи?

Жоден гінеколог не порадить жінці свідомо відкладати народження дітей після 30 років. Одні вважають за необхідне, у що б то не було переламати ситуацію, і відговорюватимуть від рішення обзавестися дитиною, якщо "вже пізно". Інші наполягають на тому, що кожна жінка має право сама вирішувати, як їй жити і коли народжувати дітей. Задача медиків - попередити про можливі ризики і постаратися мінімізувати їх.

Чому в 30 краще, ніж в 20?

Ось що думає на цю тему керівник Центру корекції розвитку дітей раннього віку НДІ педіатрії і дитячої хірургії, доктор медичних наук Олена Кешишян: «Я вважаю, що золота вікова середина для пологів - це десятиліття від 25 до 35 років. Народжувати з 18 до 25 - це ще нічого, як і до 40 з невеликим. Пізніше - погано, також як і раніше 18. Жінці в 35 вставати вночі до дитини у багато разів простіше, ніж в 20. Їй значно цікавіше займатися його розвитком. Їй не хочеться гуляти з друзями, бігти на танці. Для неї дитина комфортна. Взагалі, 20-річній мамі значно важче в спілкуванні з ним, ніж 30-річної. І потім 30-річні батьки - і мами, і тата - це особливим світлом осяяні люди. Я суджу по тих з них, хто звертається в наш центр. Вони дуже уважні до всього, що пов'язане з їх дитиною. Що стали батьками в 20 з невеликим взагалі мало що ще розуміють і прагнуть, як правило, перекласти всі проблеми на бабусь».

Мамині роки = здоров'я малюка?

Прямої залежності - чим більше вік мами, тим гірше здоров'я дитини - немає. І світовий досвід говорить про це. Я бачу, що патологія особливо яскраво виражена у дітей, народжених зовсім юними, при небажаній вагітності, і вона частіша зустрічається, коли мамі сорок і більше. Але не катастрофічно часто. Значно важливіше за вік інше: добре відходжувати вагітність, менше боятися. Вагітність - не хвороба. Вона визначається природою і двома людьми, які люблять один одного і в любові це роблять, а медицині потрібно тільки допомогти їм. Їх право обирати, в якому віці це робити, і чекати, коли природа їм це дасть. Чим свідоміше буде відношення до народженню дитини, тим менше буде хворих дітей.

Мадонна та інші з немовлятами

Народжувати дітей ближче до 40 - не така вже рідкість серед знаменитостей. Співачка Мадонна народила первістка в 38 років, а другу дитину - за п'ять днів до свого 42-річчя. До 37-го дня народження піднесла собі подарунок актриса Джулія Робертс, ставши нарешті мамою двох близнят. У цьому ж віці, завершивши 13-річний роман з Х'ю Грантом, народила актриса і модель Елізабет Херлі. Вона довго добивалася, щоб продюсер і мільйонер Стівен Бінг визнав себе батьком дитини: довелося удатися до тесту ДНК. У 40 вперше пізнала щастя материнства Ким Бесингер. Голлівудська зірка Сьюзан Сарандон, породивши первістка в 39 років, встигла стати багатодітною матусею: третю дитину вона народила в 45. У цьому ж віці у дружини британського прем'єра Черрі Блер з'явилася на світ четверта дитина. Цікаво, що вона не тільки "чоловікова дружина", але і процвітаючий адвокат. Серед наших знаменитостей не побоялися на 40-річному порозі народити Олена Свірідова, Лариса Гузєєва, Ірина Хакамада, Олена Проклова. Правда, у всіх це не перші діти.

Наступна сторінка (2/2)

Дата публікації: 30.10.2006
Прочитано: 8481 раз



Додатково на дану тему
Вчимося ладнати зі свекрухоюВчимося ладнати зі свекрухою
Якщо мама на роботіЯкщо мама на роботі
Сімейні відносини. Випробування на міцністьСімейні відносини. Випробування на міцність
Розмовляйте зі своїми дітьмиРозмовляйте зі своїми дітьми
Батько або вітчим?Батько або вітчим?
Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.
Кар'єра чи домогосподарство?Кар'єра чи домогосподарство?
Косметичка для малюкаКосметичка для малюка
Мужчинам тоже тяжелоМужчинам тоже тяжело
Дитина малює деревоДитина малює дерево
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вовочка приходить додому з двійкою в табелі. Показує татові, і дивлячись на нього з надією в очах.
- Адже головне щоб всі були здорові, правда, тато?

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 15 | користувачів сьогодні: 670 | переглянуто сторінок сьогодні: 4580 | всього сторінок переглянуто: 110077906




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.017 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.