Найбільше казок і приказок створено в народі про злу мачуху. Про вітчима начебто поганого мовиться мало. Проте сьогоднішнє суспільство все-таки достатньо упереджено відноситься до факту появи вітчима в житті власних дітей. Відразу з'являються побоювання: «А раптом діти його не приймуть? А раптом він з ними не уживеться? А якщо з'явиться загальна дитина?» Загалом, сумнівів досить. І через ці сумніви жінка часто вирішує, що їй простіше пройти повз власне щастя, ніж вирішувати потім всі ці проблеми. Проте такі жертви абсолютно безглузді, тому що про все це можна подумати наперед. І поклопотатися про те, щоб поява вітчима не викликала особливих проблем в житті дітей.
Не той батько, що народив Жінкам, як відомо, часто властиві крайні прояви емоцій по відношенню до своїх дітей. Для чоловіків же характерніше тверезе і рівне відношення до дитини, причому не обов'язково рідної генетично. Для багатьох чоловіків рідною вважається та дитина, яку вони виховали і виростили, дали їй своє відношення до навколишнього світу, зробили її ніби продовженням самого себе. Правило перше: чим менший вік дитини при повторному шлюбі матері, тим менш вірогідний її конфлікт з вітчимом напротязі всього їх подальшого спілкування.
Якщо немає батька рідного Як би не здавалося це парадоксальним і навіть злегка цинічним - але факт є факт: найбільш безхмарні відносини встановлюються між вітчимом і дітьми тоді, коли рідний батько покинув сім'ю остаточно або, на жаль, його вже немає на світі. Деякі матері вважають за краще ніколи не говорити дітям про рідного батька, особливо якщо вітчим їх усиновив. Наскільки доцільна така поведінка? Мама в результаті може одержати таке: з властивим підліткам максималізмом дитя, зрозумівши, що мама його обдурила, тут же вирішить, що вона йому взагалі завжди брехала. У всьому. А далі - дитина стане некерованою. Правило друге: у подібній ситуації правду не треба нав'язувати дитині, але і не треба приховувати від неї. Якщо з'явилися питання - краще відповісти чесно. Дитина, якщо у неї з вітчимом дружні відносини, цілком може прийняти концепцію щодо двох тат - в основному тому, що просто не зможе повірити, що нинішній тато йому не рідний.
Як стати рідним Виникає питання: як же вітчиму налагодити відносини з дітьми, щоб вони завжди вважали його рідним? Спочатку скажемо, як не треба. Зрозуміло, не варто спілкуватися з дітьми зарозуміло і відчужено, але така ж погана і інша крайність: загодовувати і задаровувати дітей, сюсюкати з ними, ніби відкуповуючись від них раз і назавжди. Правило третє: відношення вітчима до дітей визначається його істинним відношенням до матері цих дітей. Якщо чоловік дійсно щиро любить жінку, то і з її дітьми він спілкуватиметься без особливих проблем, причому не розглядатиме їх як чужих. А також заради справедливості потрібно сказати, що іноді чоловік дійсно може прив'язатися до дітей сильніше, ніж до їх матері...
Що думають діти Навіть якщо чоловік і жінка люблять один одного абсолютно щиро, це не значить, що діти з легкістю приймуть вітчима і стануть називати його татом. Правило четверте: те, як сприймуть вітчима діти, багато в чому визначається колишніми взаємостосунками дітей з матір'ю. Часто дітвора може реагувати на заміжжя матері різко негативно, причому начебто і бажаючи, щоб у них був тато. Коріння зла слід шукати в тому, як до них раніше відносилася мама.
http://buket.ck.ua