Наша культура з давніх-давен підносила до висот жінку, особливо жінку-матір. Варто тільки згадати якими співучими словами характеризували слабку половину людства…
Довгий час жінка спрямовувала всі свої зусилля на те, щоб доглядати власну родину, щоб ростити і виховувати дітей. Бували часи, коли взагалі факт працюючої жінки вважався ганебним. Але зараз світобачення у багатьох представниць прекрасної статі змінюється. Тепер берегиня домашнього вогнища все частіше перетворюється на бізнес-леді, яка дає фору у професійній діяльності навіть досвідченим чоловікам.
З появою нового статусу з’являються і багаточисельні суперечки, виникає два протилежних погляди: чи повинна жінка працювати, чи краще їй доглядати за домогосподарством і сім’єю? Що корисніше для дітей, які ростуть: частіше бачити турботливу матусю, яка у будь-який час може прийти на допомогу, чи вічно заклопотану маму, яка заробляє величезну купу грошей? І нарешті, чи дійсно у жінки, яка сидить вдома, пригальмовується процес саморозвитку, чи перестає вона за собою стежити і стає нецікавою чоловіку і суспільству?Спробуємо розібратися. Всі прекрасно розуміють, що кожен випадок є індивідуальним, але ми будемо намагатися охопити всі можливі варіанти розвитку подій. Кожна людина сама обирає не тільки свій життєвий шлях, бажання працювати чи сидіти дома, але і те, що вона робить на роботі, і що робить, перебуваючи у рідній оселі. Від самого народження людина розвивається та навчається, і тільки їй вирішувати, на якому рівні залишиться цей розвиток і знання.
Деякі жінки спрямовані суто на кар’єру, для них найважливішими є досягнення і професійний ріст. Якщо спрямованість на роботу є надто великою, то у багатьох таких мам діти будуть народжені пізно і зайняті ними переважно будуть всі, крім самої мами. Це не означає, що вона буде поганою чи нелюблячою матусею, просто у неї не буде так багато часу, аби вислухати внутрішні переживання малюків, чи прогулятися з ними після садочка, чи просто зробити разом домашнє завдання. Але якщо запитати самих дітей, які підросли, вони однозначно скажуть, що їм пощастило із мамою, бо вони знають, що таке прагнення до перемоги, знають, як необхідно боротися за виживання, і ще вони знають, як не треба виховувати власних дітей. Більшість із них повторює життєвий шлях своїх батьків.Що стосується щасливого подружнього життя, то чомусь більшість чоловіків не бажають бачити біля себе тільки успішну бізнес-леді, вони надають перевагу успішній дружині. На жаль, статистика підтверджує, що саме у сім’ях, де жінка не має часу на власного чоловіка, здійснюється найбільше зрад.
Звернемо увагу на жінку із протилежною точкою зору. Дама, яка не налаштована на бізнес, а взагалі бачить себе виключно дружиною-мамою, дійсно, якщо дозволять життєві обставини, буде спрямовувати всі свої зусилля на те, щоб її “сімейне гніздечко” було найзатишнішим, чоловік найкоханішим, а діти найдоглянутіші. Більшість жінок приходять до такого стану душі, коли пропрацюють років десять, зрозуміють, що це не те, про що вони мріють, і залишать професійний Олімп. Діти таких матусь не відчуватимуть ні в чому потреби, їхня любляча мати завжди буде поруч, оберігаючи їх своїми порадами та сердечними розмовами. Діти подібних мам вважають, що їхні батьки є друзями, що їм все можна розповісти і у будь-який час отримати корисну пораду. Виростаючи, вони все життя згадують любов мами, яку щоденно відчували через її піклування. Чоловіки таких жінок теж завжди бажані і довгоочікувані з трудового дня. Статистично-математичні дані говорять, що до таких дружин чоловіки поспішають з більшою радістю, адже вони переконані, що їх там чекають.Проте, доволі часто серед домогосподарок можна зустріти жінок, які нічим не цікавляться, окрім серіалів і успіхів своїх дітей та чоловіка. Буває, що вони втрачають своє власне життя і живуть чужими, применшуючи при цьому всій статус жінки і перетворюються на прибиральницю і виховательку.
Як бачимо, і у першому випадку, і у другому є свої недоліки і нюанси, що можуть перетворити мрію щастя у буденність і незадоволеність своїм життям. Вічна зайнятість працюючої мами і дружини, її хронічна перевтома не допоможуть сімейному щастю так само, як і замкненість домогосподарки тільки на своїй квартирі та дітях. Отож, кожній необхідно шукати золоту середину.Дорогі жінки, прислухайтесь до порад психологів, що допомогли багатьом жінкам створити по-справжньому щасливу сім’ю:
- Намагайтесь завжди знаходити час на себе. Інколи корисно забути про важливі наради і те, що у чоловіка не попрасована сорочка – займіться собою, відпочиньте, відвідайте салони краси.
- Не припиняйте свій розвиток. Ерудованою і цікавою жінкою можна бути завжди. Якщо ви не читаєте на роботі наукові статті, то ви можете відвідувати театри, сучасні виставки, займатися спортом. Завжди саморозвиток стояв на щабель вище за вимушене навчання.
- Будьте поблажливі до всіх членів своєї сім’ї: рівно як постійна відсутність, так і надокучливість можуть викликати образу і незадоволення вами. Знаходьте час на всіх.
- Для жінки дуже важливо доглядати за собою. Не лінуйтеся це робити в перервах між засіданнями чи у час, коли діти в школі.
- Пам’ятайте, гіперопіка так само шкодить, які відсутність опіки взагалі. Проте члени вашої сім’є не в джунглях, тому курс самовиживання з вашою постійною відсутністю їм ні до чого.
Я ні в якому разі не закликаю всіх жінок залишити роботу, чи навпаки позбавити своєї турботи всіх членів сім’ї заради їхньої самостійності. Більшість щасливих представниць поєднують у своєму житті і успішну кар’єру, і чудову родину. Головне – захотіти цього. Зробіть і ви свій вибір на користь повноцінного жіночого щастя.
http://buket.ck.ua