Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Як ви із заводу потрапили на телебачення? Блат?
- Який блат? Сестла!

Google рекомендує
Стосунки в сім'ї

Розмовляйте зі своїми дітьми


... і як можна частіше



«Дитина, так само як і дорослий, чудово розуміє, коли вона погано поводиться, - зтверджує чудовий знавець дітей доктор Бенджамин Спок. - В глибині душі вона відчуває себе винуватою. Вона хоче, щоб її зупинили. Але якщо дитину ніхто не зупинить, її поведінка може стати ще гіршою, ніби вона хоче випробувати, до якої межі поганої поведінки вона може дійти». Чудово, якщо у наш час жінці вдається повністю присвятити себе дітям, але все таки більшості з нас доводиться так багато часу приділяти роботі, що власне на виховання залишаються лічені години. Але навіть в такій ситуації, виявляється, є вихід, якщо засвоїти, що основна батьківська задача - бути в курсі.

Цю просту на перший погляд думку підказав мені кілька років тому Олег - людина виключно зайнята, батько двох дітей. Його дружина Ганна - судовий репортер, з тих фанатиків-журналістів, що ні дня без рядка. При повній відсутності часу на виховання і якого б не було сприяння з боку бабусь, вони умудрилися не тільки без особливих проблем виростити чудових сина і дочку, але зробити їх своїми друзями і помічниками.

«Одного разу ми зрозуміли, - розказував Олег, - що дітей упускаємо. Був важкий період. Ми були абсолютно зашарпані і єдине, чого хотіли від дітей - щоб вони нам не сильно дошкуляли. Але тут трапилося вкрай неприємне - у нас пропала достатньо велика сума грошей. Причому не де-небудь, а вдома. Вперше за довгий час ми зібрали сімейну раду і поговорили з своїми дітьми. І, не дивлячись на те, що розмова була важкою, адже старша призналася в крадіжці, саме тоді ми зрозуміли головне - з дітьми треба частіше розмовляти. І не просто розмовляти, їх треба вислуховувати. З тих пір узяли за правило - кожен вечір діти розказують нам, як вони провели день, що говорила вчителька, з ким і де гуляли. Тут важливі подробиці. Спочатку доводилося влаштовувати щось подібне до допиту в ролі доброго слідчого. А зараз вони самі кожен вечір навперебій розказують про свої події, це увійшло до звички. Вони у нас як на долоні, ми бачимо, чим вони живуть, знайомі зі всіма їх друзями, а також знаємо, від скількох бід ми зможемо уберегти своїх дітей тільки тому, що вчасно змогли пояснити їм деякі речі».

Типова помилка батьків полягає у тому, що вони і так достатньо добре знають свою дитину. Як же інакше, адже він ріс у них на очах! Новітні теорії, розроблені психотерапевтами, оспорюють це переконання. Ось що говорять основоположники методу нейролінгвістичного програмування Джозеф О'Коннор і Джон Сеймор: «Кожний з нас сприймає цей світ своїм унікальним способом. Слова самі по собі позбавлені значення і це стає очевидним, коли ми слухаємо іноземну мову, яку не розуміємо. Ми додаємо словам значення за допомогою закріплення асоціацій між цими словами і об'єктами або переживаннями нашого життя. Ми не бачимо одні і ті ж об'єкти і не маємо одні і ті ж переживання… Це вельми схоже на чорнильні плями Роршаха, що позначають різні речі для різних людей».

Популярний у нас американський психолог Ерік Берн стверджує, що одна необережна фраза дорослого може стати долею дитини. Його гучні книги «Ігри, в які грають люди» і «Люди, які грають в ігри» здаються суцільною теорією лише до тих пір, поки не станеш уважнішим і не зрозумієш, наскільки великим авторитетом є для маленької людини дорослі.

Якщо виходити з того, що слово - срібло, а мовчання - золото, то батьківське слово повинне йти на вагу платини. І тут вже не найкращий вихід - легкі шляхи, на зразок того, коли директивно нав'язуєш свої переконання.

по материалам "Семья и дети"

Дата публікації: 16.10.2006
Прочитано: 5398 раз



Додатково на дану тему
Вчимося ладнати зі свекрухоюВчимося ладнати зі свекрухою
Якщо мама на роботіЯкщо мама на роботі
Сімейні відносини. Випробування на міцністьСімейні відносини. Випробування на міцність
Батько або вітчим?Батько або вітчим?
Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.Сладкий пальчик, или почему дети сосут пальцы.
Кар'єра чи домогосподарство?Кар'єра чи домогосподарство?
Час народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологівЧас народжувати, або радощі і небезпеки пізніх пологів
Косметичка для малюкаКосметичка для малюка
Мужчинам тоже тяжелоМужчинам тоже тяжело
Дитина малює деревоДитина малює дерево
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Ну, просто серце кров’ю обливається, коли бачу цих заспиртованих тварин.
- Але там лише три жаби.
- Саме так. А спирту - десять літрів!

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 30 | користувачів сьогодні: 701 | переглянуто сторінок сьогодні: 5002 | всього сторінок переглянуто: 110078328




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.040 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.020 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.