Якщо ви потрапили на роботу в компанію, де передбачається діловий стиль, то варто добре вивчити всі його тонкощі. Діловий стиль припускає строгі костюми, мінімум аксесуарів і прикрас. Сьогодні в багатьох компаніях прижилося поняття casual friday, тобто по п'ятницях ви можете надіти, наприклад, джинси. Звичайно, якщо у вас не заплановані зустрічі з клієнтами.
Про плюси і мінуси строгого ділового дресс-коду можна довго сперечатися, міркувати про дискримінацію, свободу волі і інші подібні чинники. Але певні позитивні сторони ділового стилю очевидні. Строгий одяг припускає велику дисциплінованість і настроює на роботу. Клієнти і партнери, у свою чергу, сприймають діловий і підтягнутий вид співробітників компанії як ознаку благополуччя і успіху. Так, навряд чи комусь з нас дуже подобається весь день проводити в строгому діловому костюмі. Але зазвичай при прийомі на роботу умова дотримання ділового дресс-коду не викликає нарікань. Як не крути, компанія, яка встановлює подібні рамки, зазвичай в змозі достатньою мірою мотивувати співробітників, зокрема матеріально.
Повернемося до складових жіночого ділового стилю. В першу чергу, діловий костюм повинен вам пасувати. Вибираючи його, не забувайте ні на хвилину, що навіть на роботі і під час найвідповідальніших переговорів ви завжди залишаєтеся жінкою. До ділового костюма відносять жакет із спідницею або брюками і блузу. Кольорова гамма - різні відтінки синього кольору, темно-сірий, коричневий, чорний, синій-зелений, оливковий, бежевий, світло-сірий. Для костюмів не рекомендуються зелений, жовтий, червоний, бірюзовий і інші дуже яскраві кольори. Незалежно від пори року обов'язкові панчохи або колготки. Взуття вибирайте класичне, на середньому каблуці, без прикрас. Уважно стежте за тим, щоб ваша зачіска завжди була акуратною. Сивину краще зафарбовувати. Макіяж не повинен бути яскравим, але ходити на роботу зовсім не нафарбованою не потрібно. Можна пожвавити діловий костюм шарфом або шийною хусткою. Також допускаються ювелірні прикраси, але краще не надягати більше трьох предметів різного типу. Дуже облягаючий одяг, коротка спідниця, декольте, розкуйовджене довге волосся - все це виключено.
Вдало підібраний діловий гардероб - це гарантоване хороше перше враження, яке ви справите і на працедавців, і на клієнтів, і на партнерів.
www.ameno.ru