Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Створив Господь мавпу. А тодi дивиться - ні, людина все ж краще.
Ну, збирає вiн усiх мавп i каже: щоб до завтра менi людьми стали!
Ну, мавпи цiлу нiч хвости вiдрiзали, голились, зрештою, прокидається Господь - краса!
Живуть люди у бiлих хатах iз вишневими садочками, хрущi над вишнями гудуть i т.д. Але що це? Деякi мавпи все ще у лiсi по деревах стрибають!
Ну, вiн як гримне на них: "Я Господь ваш, я вас створив, як ви смiєте не пiдкорятись словам моїм?!"
Мавпи перелякались, поховались у кущах, аж тодi найсмiливiша вилазить i каже забуханим голосом:
"А мы па-украински не панимаем!"

Google рекомендує
Інше

“Сприймай мене таким, яким я є!”


 Вислів, який на перший погляд є неважливим, насправді криє за собою загрозу конфлікту



Фразу: “Сприймай мене таким, яким я є” ми можемо почути у різних ситуаціях. Буває, вона просковзує у словах двох людей, що тільки почали зустрічатися. Трапляється і так, що таке вимовляють люди при знайомстві. Можна таке почути і у психологічних групах, де працюють над собою зовсім різні і сторонні учасники. Але, на жаль, цей вислів насамперед лунає тоді, коли двоє закоханих або чоловік із дружиною сваряться.

Проілюструємо прикладом з психологічної практики. Одного разу до мене на консультацію прийшла сімейна пара і прохання їх було досить серйозне. Вони попросили навчити їх сперечатися і вирішувати конфлікти без постійних посилань на те, що “я такий є”, “сприймай мене таким”, “я який є, таким і буду”, “я такий був все життя і не змінюся” і т.п. Справа ускладнювалася тим, що обоє партнери вважали, що те, якими вони прийшли у сім’ю, те, яке вони отримали виховання, має залишатися незмінним все життя. Внаслідок такого ставлення вони не просто не могли дійти до спільної згоди, але ще більше сварилися, ображалися один на одного і вже назло не хотіли прислухатися до партнера. Таким чином сім’я потерпала від постійних нерозв’язаних конфліктів та скандалів.

Що ж криється за цими словами під час сварки? Як зрозуміти їх правильно? Як прислухатися до партнера з такою реплікою, але водночас розв’язати суперечку? Чи можна взагалі вимовляти їх під час загострення стосунків? У цих питаннях ми спробуємо розібратися.

Спочатку давайте звернемося до самого вислову: “Сприймай мене таким, який я є”. Що це може означати? По-перше, звичайно, ці слова буквально пронизані проханням розуміння. Тут промовисто “крик душі” натякає на те, що співрозмовник не побачив суті, істинної справжності партнера. Може бути і другий варіант. Можливо, людина знає і сприймає себе з однієї конкретної сторони. Тут вже неважливо, чи вважає вона ці свої недоліки перевагою над іншими, але вона хоче, щоб про ці особливості характеру знали і інші люди. По-третє, ця фраза означає небажання змінюватись. Людина виробила для себе певні стандартні для неї стратегії дій у певних ситуаціях і не бажає їх ні позбуватись, ні доповнювати.

Так наприклад, жінка скаржиться, що у суперечках чоловік завжди розвертається і йде (буває, навіть з дому). Чоловік не розуміє, чому дружина під час зауважень з його боку одразу починає плакати. Ні того, ні іншого це не влаштовує (а, інколи, нервує). Але і той, і другий із заздрісною постійністю твердять один одному: “Сприймай мене таким, який я є. Я все одно не буду змінюватися”. Буває, що ця фраза виринає із пам’яті дитинства. Досить часто мама і тато розказують дитині “якою вона має бути”. Кожен з батьків хоче бачити свою дитину тільки у кращих рисах, але інколи такі “заповіти минулого” можуть суттєво зіпсувати життя.

Наприклад, мама довго говорила своїй дочці (коли та увійшла у життєвий період побачень): “Ти повинна бути такою дівчиною, яка ніколи перша не дзвонить хлопцям”. Колись це, можливо, було правильним, але зараз, коли дівчинці за тридцять, а її чоловік запрацювався в офісі і забув про час, звичайно, правильнішим було зателефонувати і запокоїтись. Що ж робить жінка? Вона постійно твердить собі: “Я така, яка є. Хай сприймає мене такою, яка є. Він же знає, що я не телефоную перша, а сам не дзвонить. Він спеціально знущається з мене” і т.д. У кожному індивідуальному випадку можна відшукати ще безліч причин виникнення фрази, над якою ми сьогодні роздумуємо. Але знати причину – мало. Треба знати, що з цим робити.

У першому випадку краще зробити паузу у суперечці і спробувати зрозуміти саму суть партнера, його прохання. Другий варіант поведінки говорить про те, що людина не знає, яка вона багатогранна. Людина вміє бути тільки “однією, однаковою”. Зосередьтесь на тому, що ви можете бути одночасно у різних своїх проявах: і сумним, і веселим, і романтичним, і жорстким і т.п. Отже, не робіть свою особистість однобокою, говорячи, що “я тільки такий”, дозвольте собі бути різними.

Лише з цієї позиції ви навчитеся краще розуміти партнера і себе, прислухатися до його прохань. У третьому випадку намагайтесь пам’ятати про те, що зміни в житті і самій людині є корисними. Не примушуйте партнера миттєво реагувати на ваші пропозиції. Почекайте, дайте йому час, і він побачить, що існує безліч поведінкових реакцій, які можна застосувати у подібних ситуаціях.

І, нарешті, що робити з тим, чого вас навчили у дитинстві дорослі? Просто зрозумійте, що це “не ваше, а батьківське”, що ви “виросли” з цих концепцій і прийшов час виробляти своє бачення ситуацій. У цих і подібних випадках корисно працювати двом партнерам. Пригадуєте сімейну пару? Так от, тільки в процесі довготривалої роботи вони змогли навчитися розуміти справжні смисли, які стоять за “кинутими” репліками під час сварки. Усвідомлюючи зміст і бажання сказаного партнером, ми намагаємося залагодити, а не розпалити конфлікт.

І ще одне: я порадила б обом партнерам дозволити собі змінюватись. Зміни неминучі у будь-якому випадку, адже життя не стоїть на місці і не існує нічого постійного. Як тільки ви погодитесь на зміни, як тільки почнете працювати над змінами собою, одразу ж відчуєте себе не “таким, який я є”, а ”різним і багатогранним”.

Підготувала кандидат психологічних наук, практичний психолог Наталія Ханецька

http://20minut.ua

Дата публікації: 13.03.2008
Прочитано: 3358 раз



Додатково на дану тему
Ефективне слуханняЕфективне слухання
Як позбавитися негативу, який ми самі собі навіваємЯк позбавитися негативу, який ми самі собі навіваєм
Маніпулювання: як його розпізнати і уникнутиМаніпулювання: як його розпізнати і уникнути
Мова тіла - що вона нам говорить?Мова тіла - що вона нам говорить?
Нерозділене коханняНерозділене кохання
Чи вирішує кохання всі проблеми?Чи вирішує кохання всі проблеми?
Искусство комплиментаИскусство комплимента
Про чоловіків, що дотримуються дистанціїПро чоловіків, що дотримуються дистанції
Секреты Донжуанки или как соблазнить мужчинуСекреты Донжуанки или как соблазнить мужчину
Ти мені - я тобіТи мені - я тобі
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Найпередбачливіші дівчата на дискотеці видивляються хлопців, які погано танцюють.

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 20 | користувачів сьогодні: 534 | переглянуто сторінок сьогодні: 4767 | всього сторінок переглянуто: 109889975




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.027 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.013 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.