Лілія, бухгалтер
А чому б і ні? У мене досить багато друзів-чоловіків. Не обов’язково трактувати людину протилежної статті як сексуальний об’єкт. Наприклад, моя подруга має друга ще з часів школи. Він може бути в іншому місті, а коли її стане раптом зле, відразу телефонує, і каже: «У мене щойно так серце стиснулося, ніби з тобою щось трапилось. Як ти?». І таке бувало не раз … Він її друг, і стосунки у них чудові. Це не слова, а випадок в житті, який довів мені, що дружба між чоловіком і жінкою не тільки існує, а й процвітає.
Звісно ж, коли мова йде про такий вид дружби, то насамперед слід цінувати внутрішній світ людини, її характер та людські якості.
Нещодавно зробила відкриття. Коли до мене прийшов друг, я була з бігудями на голові, але відчинила двері не задумуючись. А просто сторонньому чоловікові - попросила відчинити двері донці і сказати, що мами дома немає. Висновок: чоловік-друг - це той, хто бачить тебе і красивою, і домашньою, і радісною, і зі сльозами на очах. Ми не прагнемо їм сподобатися за допомогою макіяжу, одягу, поведінки. Для друга ми завжди гарні, розумні, добрі. І статевий потяг тут не доречний. Цінність у взаємоповазі, у дружбі. Чоловік може краще порадити, що подарувати чоловікові. В спілкуванні з ними стаєш врівноваженішою, бо жінки здатні "розкручувати" емоції.
Юрій, педагог
Для мене це питання має просту відповідь… Є жінки, які мене притягують і з якими я не можу дружити. А є жінки, навіть дуже красиві, яких я ніколи не трактував як сексуальний об’єкт. Але щоб не говорили, якщо чоловік і жінка тривалий час спілкуються і їм добре разом, вони в кращому випадку будуть подружжям, в гіршому коханцями.
Справжньою дружба є лише тоді, коли ти можеш повністю довіритися і у цих відносинах не виникаєє відтінку сексуального потягу, а це буває лише між людьми однієї статті. У мене часом складалися дружні відносини з дівчатами, але у них завжди був елемент сексуального потягу чи з моєї, чи з її сторони.
Але є правдою те, що з особами протилежної статі інколи легше спілкуватися довірливо. Не знаю, чому так, але коли потрібна порада чи підтримка, особа протилежної статі може краще заспокоїти і підбадьорити.
В моєму житті була лише одна подруга-жінка, яка зараз є моєю дружиною. Ми довгий час спілкувалися, я міг її довірити будь-яку проблему. Але з часом ми стали проявляти один одному симпатію: тримали один одного за руку, говорили на відверті теми. Коли ми одружилися, я більше не мав друзів серед жінок, бо не хотів, щоб у моєму житті з’явилася інша жінка.
І ще, хтось коли-небудь чув про дружбу між чоловіком і жінкою на все життя?...
Психолог:
Дружба між чоловіком і жінкою не тільки можлива, а й зустрічається досить часто. Інша річ, що причини її виникнення – специфічні. Частіше всього вони мають двоякий вигляд. Найчастіше чоловік звертається до жінки, коли він в дитинстві був обділений материнською ласкою і турботою, а є єдину жінку ще не зустрів. Чоловіче середовище є своєрідним і часто йому не має кому розповісти найпотаємніше. Звернення до психолога у нас поки є рідкістю (серед клієнтів на прийом до психолога, лише 10% осіб чоловічої статі), тому чоловіки найчастіше звертаються за допомогою до жінки. Вона стане для такого чоловіка справжнім другом і підтримкою. Подружившись із жінкою, чоловік занурюється у взаємини, в яких із ним розмовляють як «із людиною», хочуть проникнути у його внутрішній світ, причому не для того, аби навести там порядок по-своєму (як колись, можливо, намагалася зробити його надто владна мама), а щоб краще його зрозуміти й, можливо, допомогти.
Натомість жінці чоловік потрібен завжди, і не тільки як друг. Друг-чоловік нерідко виступає в бажаній для кожної дівчинки ролі «старшого брата» — навіть коли він насправді не старший за віком. Жінки дуже цінують, що їхні друзі-чоловіки показують їм чоловічий погляд на речі. І взагалі, найголовніше, чого очікують і що одержують чоловіки й жінки від дружби з представником протилежної статі, — це погляд «з іншого боку медалі». Чимало їх зізнаються у тому, що потребують порад друга з приводу проблем із подружжям або партнерами.
Безперечно, дружба виникає на основі взаємної симпатії, де більше місце займає не тільки близькість інтересів, взаєморозуміння, а й зовнішня привабливість кожного. Дружба ця може перерости в значно сильніші почуття, але в більшості випадків чоловік боїться переступити цю межу і все зруйнувати. ЇЇ теж це задовольняє. Тоді залишаться їхні почуття в стані тимчасового напівфлірту. В шлюб така дружба переростає рідко, і частіше всього він недовготривалий.
http://20minut.ua