Замкнуте коло: в класі – невдачі, в дома – нерозуміння. Форми непорозуміння, невдоволення можуть бути різними, як крайній варіант – фізичне покарання, так і моральне – батьки, ображаючись, перестають розмовляти з дитиною, не розуміючи того, що таким методом вони не допомагають їй, а навпаки підкреслюють байдужість до неї, бо це є своєрідне “психологічне побиття”, інколи діє набагато сильніше за пасок.
Ще важче дитині, коли тато й мама не можуть чи не хочуть знайти спільну лінію поведінки, виробити єдині вимоги: трапляється, мати карає, а тато жаліє, чи навпаки.
Також забувають врахувати, що перші невдачі, помножені на нерозуміння і нетерплячість дорослих можуть психологічно зламати малюка й відбити зовсім охоту до навчання.
Як же прожити хоча б один день без нервування, повчань, взаємних образ? - часто можна почути від батьків. Ось декілька порад, спробуйте скористатись ними.
1.Будіть дитину спокійно, вона, прокинувшись повинна побачити усмішку й почути ваш ласкавий голос. Не смикайте зранку, не докоряйте за помилки, навіть якщо вчора попереджували.
2.Не підганяйте, виховувати в дитині вміння розраховувати час – ваше завдання, а якщо це вам погано вдається, то провина в цьому тільки ваша.
3.Не відправляйте дитину до школи без сніданку: навіть, якщо вона додатково снідає в школі, то до того часу їй ще доведеться багато попрацювати.
4. Не прощайтеся попереджуючи й наставляючи: “дивись не пустуй”, “поводься добре”, ”щоб сьогодні не було поганих оцінок” і т. п. Побажайте дитині успіху, підбадьорте, поцілуйте, скажіть, що ви її любити. Пам'ятайте, в неї попереду важкий день.
5. Забудьте вислів ”що ти сьогодні отримав?!”, принаймні при зустрічі. Зустрічайте учня після школи спокійно, не звалюйте на нього тисячі запитань, дайте розслабитися (згадайте, як ви почуваєтесь після напруженого робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми). Дитина відпочине і сама вам все розкаже. Якщо ж дитина збуджена, хоче чимось поділитися, не відмахуйтеся, не відкладайте розмову на потім, обов'язково вислухайте, обміняйтесь думками.
6. Якщо бачите, що дитина засмучена, не допитуйтеся чому, нехай вона заспокоїться і якщо не почне розказувати сама, то пізніше, наодинці підніміть делікатно цю тему.
7. Вислухавши зауваження вчителя не поспішайте влаштовувати виховну роботу. Продумайте спочатку, які підібрати слова і акценти, щоб дитина зробила правильні висновки, і ви досягли бажаного результату. І ще, намагайтеся, щоб ваші розмови з учителями відбувалися за відсутності дитини.
8. Після школи не поспішайте садити дитину за уроки, їй необхідно дві – три години відпочити (а в першому класі добре було б години півтори поспати) для відновлення сил. Кращий час для роботи над уроками з 15-ї до 17-ї години. Заняття ввечері низькопродуктивні.
9. Не примушуйте робити всі уроки за раз, після 15-20 хвилин занять необхідно 10-15-хвилин перерви.
10. Коли дитина працює над уроками намагайтеся не сидіти “над душею”, дайте їй можливість попрацювати самостійно, але якщо буде потрібна ваша допомога, то наберіться витримки. Не забувайте про важливість вашої підтримки (“не хвилюйся все вийде ”, “давай розберемося разом”, “я тобі допоможу”) , для дитини це просто необхідно. Не акцентуйте увагу на оцінках.
11. У спілкуванні з дитиною намагайтесь уникати “якщо ти зробиш то…”. Часто умови стають нестерпними незалежно від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.
12. Знайдіть (принаймні постарайтеся знайти) протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати лише дитині, не відволікаючись на домашню роботу, телевізор, спілкування з іншими членами родини. Нехай в цей час будуть для вас найважливішими справи, турботи, радощі й невдачі вашого малюка.
13. Намагайтеся виробити єдину тактику спілкування з дитиною усіх дорослих у родині, свої педагогічні розбіжності вирішуйте без неї. Якщо виникли труднощі, то за порадою ви можете звернутися до вчителя, лікаря, психолога, також не варто відмовлятися від літератури для батьків, там ви можете знайти багато корисного.
14. Не будьте байдужими до скарг дитини на головний біль, втому, поганий настрій. Найчастіше це об’єктивні показники перевтоми, труднощів у навчанні, можливо варто переглянути режим дня, особливо години відпочинку.
15. Намагайтеся не згадувати перед сном неприємності, не з’ясовуйте стосунків, не обговорюйте завтрашню контрольну і т.п. Краще, розкажіть дитині улюблену казку перед сном, лагідно погладьте та поцілуйте. Все це її заспокоїть, допоможе зняти напругу, що накопичилася протягом дня, і спокійно заснути.
Пам’ятайте, завтра – новий день, і ми повинні зробити все, щоб для наших дітей він був спокійним, добрим і радісним, і тільки в такому випадку ми зможемо досягти бажаного результату.
jeybeauty.com.ua