Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Олексію, що ти так зігнувся?
- Я - старий
- А куди ти йдеш?
- На пенсію!

Google рекомендує
Кулінарний довідничок

АРТиШОК, або що в імені його тобi


 Уже сама назва цього доволі ще екзотичного для нас овоча містить у собі щось вишукано-артистичне. Відразу уявляєш собі страву з артишоків, яку запивають легким білим вином. Каюсь, не стрималася колись від спокуси і вирішила спробувати піцу з артишоками. Мені принесли щось таке зелене на «підстилці» з тіста, схоже на розварену лободу. (Ця історія нагадала мені анекдот: «Ви любите собак?» — «Ні». — «Та ви їх просто не вмієте готувати!»). А «скринька просто відчинялась» — у нас важко знайти артишоки у свіжому вигляді, тому й використовують їх маринованими, від чого страва не завжди матиме привабливий вигляд і відповідний смак. Насправді ж цей овоч має дуже тонкий і ніжний смак з відтінком горіха, і чим «молодший» артишок, тим він ніжніший.



Що ж це за такий «АРТИстичний ШОК» і з чим його їдять? Насправді це — пуп'янок квіткової рослини родини астрових (якщо бути точною, то Asteraceae), що не розпустився. Він складається з великих м'ясистих лусочок-пелюсточок, які і вживають у їжу. Споживають як молоді пуп'янки — квіти, так і старіші — шишечки. Батьківщина артишока — Середземномор'я. Нині цей овоч набув чималого поширення в Америці (особливо в Каліфорнії), куди його завезли французькі та іспанські поселенці.

Артишок не лише дуже смачний овоч, з якого можна приготувати багато вишуканих страв, а й дуже корисний. В медицині його використовують для виготовлення препаратів, які знижують вміст холестерину в крові, допомагають при нудоті, вздутті живота, метеоризмі, для покращання роботи печінки. При жовчокам'яній хворобі ліки, виготовлені з артишоків, знімають болі і коліки.

Страви з артишоку корисні людям з підвищеною кислотністю шлункового соку, оскільки в ньому є багато солей калію і натрію, що мають сильну лужну дію. Проте при гастритах з пониженою кислотністю шлункового соку і при пониженому кров'яному тиску артишоки їсти не варто. Їх вживають також як засіб, що попереджує розвиток атеросклерозу. Відвар з листків і сік з артишоку вживають при хворобах печінки та жовчних шляхів.

Вибирати артишоки слід такі, щоб їхні пелюсточки були рівномірно зеленого кольору, не в'ялі і не дуже сухі, при цьому розмір артишоків не має значення, бо овочі будь-якого розміру знайдуть своє місце на обідньому столі. Скажімо, невеличкі молоді пуп'янки ідеально підійдуть до закусок, салатів, середнього розміру шишечки — для тушкування чи смаження. Свіжа ніжна серцевинка будь-якого плода, нарізана тоненькими шматочками, підійде до салату. Особливо смачні артишоки в стравах із рису, зокрема в італійському різотто.

При зберіганнi свіжий артишок темніє, однак цього можна уникнути, якщо занурити очищений овоч у воду, в яку додати трохи оцту чи лимонного соку. Очищення артишоків потребує певних навичок. Для цього спочатку відламайте зовнішні грубі листочки і підстрижіть внутрішні ніжні, зішкребіть ворсинки, що залишилися під листочками, і у вас в руках залишиться найсмачніше — м'ясиста серцевинка (див. фото 1-3). Звісно, процедури очистки можна уникнути, якщо використати вже готові консервовані артишоки з банок, проте у цьому випадку ви не відчуєте справжнього смаку цього дивовижного овоча.

Щоб не бути голослівною,наведу приклад вишуканої страви з героєм нашої оповідки.

Фаршировані артишоки

8 артишоків, 2 лимони, 4 зубчики часнику,

1 цибулина, 3 ст. л. свіжої м'яти, 2 ст. л. посіченої свіжої зелені петрушки, сіль, перець, олія.

Відрізати верхню частину артишоків, натерти місце зрізу лимоном, щоб артишоки не темніли. Видалити жорсткі зовнішні листочки. Чайною ложкою видалити серцевинку овочів, а самі артишоки залити водою з лимонним соком.

Нарізати цибулю, подрібнити часник, м'яту, серцевинку артишоків, додати петрушку, сіль, перець, усе добре вимішати.

Розігріти духовку до 180 градусів. З артишоків злити воду, викласти їх у форму, заповнити серединку овочевим фаршем, збризнути олією. У форму налити з палець води і поставити у духовку на 45 хв. Подавати у гарячому або холодному вигляді.

Холодні телячі язики з артишоками

1,5 кг телячих язиків, 2 цибулини, 1 морквина, 1 ч. л. білого перцю, лавровий листок, 2 банки консервованих артишоків, 2 варених яйця, 4 ст. л. олії, 1 ст. л. оцту, зелень петрушки, дрібка чорного меленого перцю, сіль.

У каструлю налити 2 л води, покласти очищені, помиті й нарізані моркву, одну цибулину, лавровий листок, білий перець, сіль і поставити на вогонь. Як тільки вода закипить, покласти язики і варити доти, поки кінчики язиків можна буде легко проколоти ножем. Вийняти їх із каструлі й остудити в холодній воді (тоді легше буде знімати з них шкірку).

Артишоки відкинути на друшляк і злити воду. Почищені відварені яйця і цибулину нарізати кубиками.

Олію з'єднати з оцтом, зеленню петрушки і кубиками цибулі, додати артишоки і викласти в салатницю, посипати січеними яйцями і чорним меленим перцем.

Язики нарізати тонкими шматочками, викласти на блюдо, подавати з артишоками.

Піца Гардінієра

Тісто для піци, 6 листочків шпинату, готовий томатний соус, 1 порізаний на пластинки помідор, одне стебло селери, дрібно порізане на кружальця, половинка солодкого перцю, нарізана кружальцями, 1 маленький кабачок цукіні, жменя консервованого горошку, пару стеблин зеленої цибулі, 1 ст. л. посіченої зелені петрушки, 60 г сиру «Моцарела»,

2 ст. л. тертого сиру «Пармезан», 1 артишок, сіль, перець, олія.

Шпинат помити під проточною холодною водою, дати стекти і промокнути рушничком.

Тісто для піци розкачати на стільниці, притрушеній борошном, викласти на деко, змащене олією, і руками зробити невеличкі бортики по краях. Основу для піци змастити томатним соусом. Викласти на тісто шпинат, потім шматочки помідора, зверху — решту овочів і трави. Сири вимішати і притрусити ними зверху піцу, в центрі покласти артишок. Збризнути піцу олією (бажано оливковою) і приправити спеціями для піци та сіллю. Запікати в гарячій духовці (200 градусiв) приблизно 20 хв.

ДО РЕЧІ

Артишоки — це страва, яку дуже зручно їсти руками: листочки відривають руками, а потім умочують у спеціально приготовлений соус і висмоктують м'якоть. Єдине правило хорошої поведінки, яке не слід забувати в цьому випадку, — висмоктувати м'якоть по можливості безшумно. Тверді листочки артишоку складати на тарілку для відходів.

Коли ж доберетеся до серцевинки, яку слід їсти з допомогою приборів, попередньо вимийте руки у спеціально поданій мисочці з водою.

http://www.umoloda.kiev.ua

Дата публікації: 13.08.2007
Прочитано: 6310 раз



Додатково на дану тему
Кулінарний словничокКулінарний словничок
Кулінарне 'SOS'Кулінарне 'SOS'
Кавовий довідникКавовий довідник
Як фарбувати яйця натуральними фарбникамиЯк фарбувати яйця натуральними фарбниками
Афродизиакальное меню. Топ-10 афродизиаковАфродизиакальное меню. Топ-10 афродизиаков
Специи и приправыСпеции и приправы
Хто є хто?Хто є хто?
Як приготувати фреш?Як приготувати фреш?
Шашличний сезонШашличний сезон
Як вибрати сковородуЯк вибрати сковороду
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Брелок для ключів — це така маленька фігулька, яка дозволяє загубити всі ключі одночасно.

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 97 | користувачів сьогодні: 312 | переглянуто сторінок сьогодні: 1500 | всього сторінок переглянуто: 106864795




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.