Натуральна чи розчинна?
Сьогодні існує багато сортів кави. Деякі спеціалісти вважають, що iх близько ста, інші впевнені, що більше. Але, яку б саме каву ви не придбали, все залежить від ii правильного приготування.
Швидше за все готується розчинна кава - залити ii кип'ятком займає декілька секунд, що дуже вигідно вранці, коли на збори мало часу. Проте цінителі цього дивовижного напою не дуже поважають розчинний варіант і стверджують, що справжня кава готується тільки в джезві і п'ється не на бігу, а смакується в затишній обстановці. Тож варто витратити більше сил і насолодитися смаком і ароматом напою з молотих зерен. Сирі та не обсмажені зерна незапашні і мають смак так собі. Тому, для отримання найкращого напою, зерна треба обов'язково обсмажити на невеликому вогні, постійно перемішуючи, доки вони не стануть темно-коричневими.
Кава - це дуже тендітна та капризна "дама". Вона не любить чужих ароматів та неприємного сусідства. Отже, зберігати ii треба в скляному або жестяному посуді під міцно закритою кришкою і бажано готувати свіжий порошок для напою саме перед вживанням.
І задоволення, і здоров'я
Чому ми так любимо саме каву? По-перше, за неповторний пікантний смак. А, по-друге, в ній міститься кофеiн - речовина, що тонізує організм та збуджує нервову систему, і тому навіть маленька чашечка запашноi кави збадьорює нас і надає сил.
Але, незважаючи на задоволення від улюбленого напою, треба бути обережними. Адже лікарі каву... звинувачують. У чому саме? В багатьох "злочинах" перед здоров'ям. Найцікавіше те, що, через деякий час після вердикту, його ж і спростовують. А ми спробуємо поворожити на каві і дізнатися, що саме є правдою.
Твердження 1 - кофеiн є тільки в каві , тому достатньо виключити ii зі свого раціону, і його ви не отримуватиме. Це не так. Кофеiн також містить і чорний чай - від 28 до 42 мг. на порцію, і кола - від 40 до 60 мг. на порцію, а також шоколад і навіть деякі ліки від грипу та алергіi.
Твердження 2 - кава вимиває кальцій з організму , тим самим збільшуючи ламкість кісток. Це дійсно так, але щоб такого не відбувалося, зовсім не обов'язково відмовлятися від улюбленого напою - достатньо долити в чашку молоко чи вершки, які компенсують недостачу цього елементу. А краще слідкуйте за своiм харчуванням, щоб організм отримував достатньо кальцію.
Твердження 3 - кава негативно впливає на роботу серця. Прискорити серцебиття може що завгодно - сильні хвилювання, стрес, навіть зміна погоди. Чутливість до кофеiну в кожного з нас індивідуальна, і, якщо ви відчуваєте, що серце реагує не так, як завжди, ви стали роздратовані або з'явилося безсоння, спробуйте зменшить кількість чашок кави в день. Отже, головне - вживати цей особливий напій в розумних дозах, і все буде гаразд.
Твердження 4 - окрім "оживляючого" ефекту, кава активізує центри пам'яті і уваги. Да ви і самі, напевно, помічали такий ефект. Наукові дослідження довели, що кава не тільки робить це, а й такі якості надає на довгий період - ii вживання може попередити втрату пам'яті в старості та зменшує вірогідність хвороби Паркінсона. Це відбувається тому, що кофеiн блокує дію речовини, яка відповідає за втрату пам'яті - аденозина.
Твердження 5 - натуральна кава допомагає жінкам, тому що кофеiн дійсно зменшую біль. Але тільки у прекрасноi статі! Саме тому турецькі жінки, для яких кава - національний напій, рідше страждають через періодичний біль, а також лікуються від головного болю та болю в м'язах, ставлячи на вогонь джезву.
Твердження 6 - кава допомагає схуднути. І так, і не так. Справа в тому, що кофеiн лише прискорюю обмін речовин, завдяки чому організм починає спалювати більше калорій, але не знижує вагу сам по собі.
Кавові рецепти зі всього світу:
Ірландська кава: в готовий напій доливається віскі та збиті вершки за смаком.
Кава по-віденськи: після приготування напою в чашку слід додати вершки, збиті з цукровою пудрою та ваніллю і тертий шоколад.
Мавританська кава: крім звичних інгредієнтів, таких як кава та цукор, сюди входять чорний перець і кориця.
Кава по-варшавськи: в міцну чорну каву треба влити гаряче молоко і додати цукор за смаком. Потім все це скип'ятити і трохи збити, щоб з'явилася пінка. Тепер каву можна подавати.
Мексиканська кава: на 2 порціi візьміть 1 стакан міцноi кави, стакан цукру, трохи молотоi кориці та тертого мускатного горіху, 1 столову ложку шоколадного сиропу і пів стакана збитих вершків. Сироп, корицю, цукор та мускатний горіх змішайте та вилийте в готову каву, а потім, розливши ii по чашках, прикрасьте вершками та корицею.
Ямайська кава: 1 апельсин і пів лимона треба нарізати тонкими кружечками, покласти в джезву, залити кавою і поставити на вогонь. Коли суміш почне закипати, додайте в неi ром (2 столові ложки), всипте цукрову пудру і перемішайте. Таку каву краще пити зі скляних чашок, щоб бачити всі інгредієнти.
Льодова південна кава: для приготування двох порцій достатньо взяти 1 столовоi ложки кориці, 2 ложки цукру, 2 ложки кофейного лікеру та кубиків льоду. Приготуйте каву і вилийте ii в закритий посуд. Додайте корицю, цукор, перемішайте і залиште, щоб кава добре настоялася. Потім процідіть ii, додайте лікер і кубики льоду.
Кава по-турецьки: зваріть каву з чорним перцем (перцю візьміть на кінчику ножа), і тоді, коли напій буде майже кипіти, додайте в джезву вершкового масла на кінчику чайноi ложки і сіль.
Кава по-італійськи: такий солодкий напій готується з додаванням молока та кориці. Підігрійте молоко та добре його збийте. Половину збитого до піни молока вилийте у чашку, потім акуратно, по ложці додайте туди ж вже готову каву, а іншу половину викладіть зверху і досипте корицею.
http://www.greenmama.ua