Для гостроти зору
Ще у часи Радянського Союзу чорницю завжди включали у раціон льотчиків. І це не дивно - дякуючи вмісту вітаміну А та деяких схожих за своєю дією речовин чорниця незамінна при лікуванні проблем зору. З неї роблять ліки та краплі для очей.
Для схуднення
Звичайно, чорниця, як і усі інші фрукти має максимум корисності при мінімумі калорій. Однак лікарі не радять влаштовувати собі днів моно-дієти, що базується виключно на чорниці. По відношенню саме до цієї ягоди цей варіант не є оптимальним. Краще вже притримуватися спеціальної триденної дієти, основою якої є диво-ягоди. Протягом цих днів ви можете їсти чорницю та кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру. За день дозволяється з’їдати 700-800 грамів чорниці та випивати 1 літр кефіру. Комбінацій у такій дієті може бути безліч - чорниця і 300 грамів йогурту на день, або чорниця і нежирний домашній сир (300 гр.). Якщо голод зовсім не дає спокою дозволяється додавати 1 чайну ложку сметани щоденно.
Хочете знати який ефект будете мати? За 3 дні ви зможете позбавитися від 1-2,5 кілограмів. Все залежить від того, скільки зайвої ваги у вас є. При умові розумного та здорового харчування така триденна дієта може стати хорошим початком боротьби з зайвими кілограмами. До того ж, споживаючи чорницю ви не лише позбавитеся зайвої ваги, а й загострите зір та помолодшаєте, адже саму ця ягода є лідером за вмістом вітамінів серед її лісових подруг.
Проте і тут є одне "але". Ті, хто вже спробував такі монодні кажуть, що витримати таку дієту досить важко. І весь секрет у тому, що чорниці властива цукрознижуюча дія, тобто зниження концентрації глюкози в крові. Організм же, щоб поповнити втрати цукру активізує центр голоду і таким чином людині постійно хочеться їсти. А тому, щоб "підманути" шлунок їсти чорницю потрібно комплексно. Тобто не можна спочатку з‘їсти відповідну порцію чорниці і через годину випити кефіру. Все якраз навпаки - потрібно їсти ягоду, запиваючи її кефіром. Саме у цьому випадку рівень цукру буде підтримуватися на належному рівні.
Для молодості
Якщо ще зовсім нещодавно чорницю вважали лише лікарем для покращення зору, то вже сьогодні вчені стверджують про її чудодійний омолоджуючий ефект. Виявляється, чорниця - найбагатше джерело антоціанидів - найсильніших із усіх природних антиоксидантів.
Усім відомо, що чи молодший у людини мозок, основною функцією якого є регулювання усіх видів обміну в організмі, тим молодший і сам організм. Виявляється, чорниця здатна збільшувати у мозку кількість дофаміну - сполучення, що регулює найважливіші процеси мозку. Збільшення дофаміну сприяє виробленню гормону росту, який відповідає за поновлення та омолодження усіх клітин організму.
А ще чорниця як ніяка інша ягода покращує пропускну властивість кліткових оболонок і знижує рівень запальних процесів в організмі. Екстракт чорниці укріплює стінки судин, знижує рівень цукру у крові та сприяє продовженню життя.
Для здоров’я шкіри
Завдяки все тим же антиоксидантам екстракт чорниці входить до складу багатьох кремів anti-age.
Для внутрішніх органів
Цікавою властивістю цієї ягоди є те, що сушені вони мають антибактеріальну дію і добре допомагають при розладі шлунка. Однак свіжа ягода в великих кількостях навпаки - послаблює.
Ягода надзвичайно багата вітамінами С і В, Р-вітаміноактивними дубильними речовинами, магнієм, залізом, завдяки чому чорниця має протибактеріальну, протианемійну дію та властивість оздоровлювати кишечник.
Листя чорниці застосовують хворі на діабет, так як окрім важливої властивості знижувати рівень цукру у крові вони мають ще й іншу, не менш важливу дію - стимулюють вироблення інсуліну.
Фітонциди чорниці за своєю дією схожі на часник! Під їх впливом гине дизентерійна паличка, стафілококи, збудники дифтерії та брюшного тифу. Свіжа ягода надзвичайно корисна тим, хто має проблеми шлунково-кишкового тракту. Кисіль з чорниці попереджає та затримує гнильні та бродильні процеси, при цьому дубильні речовини діють як протизапальний засіб.
Ні в одному іншому фрукті та овочі не знайдеться стільки марганцю, як його має чорниця.
Надзвичайно корисна людям, хворим на малокрів‘я, ревматизм, шкірні захворювання, а також тим, хто має каміння в нирках.
Отож, в короткий період царювання чорниці вдосталь наїжтеся, помолодшайте та обов‘язково почастуйте рідних, друзів та знайомих мафінами - традиційними американськими вранішніми кексами з чорницею.
Для 12 кексів потрібно:
280 грамів муки
1 ст л пекарського порошку
100 грамів цукру
225 мл молока
3 великих яйця
115 гр. розтопленого вершкового масла/маргарину
1 ст л ванільної есенції
200 грамів свіжої або замороженої чорниці
Розігрійте духовку до 200 градусів та розкладіть на деці 12 форм для кексів. В окремому посуді змішайте муку, цукор та пекарський порошок. Збийте молоко, яйця, масло та ваніль. Додайте муку. Збивайте, доки не вийде однорідне тісто. Акуратно додайте чорницю та розкладіть тісто у формочки.
Пекти 20 хвилин, доки кекси не піднімуться і не стануть золотавого кольору. З форм обов‘язково дістати теплими.
Смачного! Нехай лісова цариця збагатить вас найціннішим, що у неї є!
http://www.greenmama.ua