Своєю популярністю сендвіч завдячує Джону Монтер'ю, четвертому графу Сендвічу (1718-1792). Він був завзятим гравцем у карти і міг провести за гральним столом 24 години. А їсти щось треба! От граф і харчувався "сендвічами". Це дозволяло йому не відволікатись від гри.
Сендвічі з огірками
Огірок очистити від шкірки, нарізати тоненькими шматочками, посолити. Масло збити, додати кропу та перцю. Приготованою масою змастити квадратні скибочки житнього та пшеничного хліба, викласти огірки та накрити шматочками хліба, що залишились. Перед подачею на стіл розріжте сендвічі навпіл, щоб вийшли трикутнички.
Піца Маргарита
Легенда розповідає, що у 1889 році Маргарита Савійська (1851-1926), дружина італійського короля Умберто I, відпочиваючи у своїй літній резиденції коло Неаполя, виявила бажання скуштувати неаполітанської піци. Придворний кухар, на жаль, не був знайомий із секретом приготування цієї страви, адже тоді піца була популярною серед бідняків. На допомогу викликали власника найкращої неаполітанської піцерії Рафаело Еспозіто. На традиційне тісто він поклав червоні помідори, зелений базилік та білий сир "Моцарелла". Саме ці кольори відповідають національному італійському прапору. Королева залишилась задоволеною, і з того часу кмітливий Еспозіто дав своїй "патріотично" оформленій піці ім'я "Маргарита"Піцца Маргарита
Для тіста:
сухі дріжді - 7г, цукор - 1ст.л.
гаряча вода - 250мл, мука - 350г,
сіль - 1 ст.л., оливкова олія - 1л.
Начинка:
консерв. пом.-400г,
часник - 2 зубчики,
сухий базилік - 2 ст.л.,
оливкова олія - 1 ст.л.,
томатна паста - 2 ст.л.,
сир "Моцарелла" - 2 ст.л,
сир "Пармезан"- 2 ст.л. (тертий)
Дріжджі і цукор змішати з 4 ст. ложками води. Залишити у теплому місці на 15 хвилин, доки суміш не запіниться. Змішати борошно з сіллю, додати масло, суміш з дріжджами і воду. Дерев'яною ложкою замісити тісто. Вимішати його на столі 4-5 хвилин. Покласти тісто в миску, накрити рушником і залишити на 30 хвилин, щоб воно піднялось у 2 рази. Тісто розкачати товщиною не більше 6 мм, тому що при випіканні воно ще підніметься.
Для начинки слід покласти помідори, товчений часник, базилік, оливкову олію, сіль та перець у велику сковорідку. Тушкувати 20 хвилин, доки соус не почне густіти. Додати томатну пасту і злегка остудити. Намастити основу начинкою, посипати сиром і запікати у розігрітій духовці при температурі 200 градусів протягом 20-25 хвилин. Подавати гарячою.
Бефстроганов
Назва популярного в Росії блюда бефстроганов походить від двох слів: французького "беф" - "яловичина" та прізвища російського дипломата Григорія Олександровича Строганова (1770-1857). Він був великим гурманом і любив смачно поїсти. У нього завжди служили найкращі кухарі. Один із них і придумав страву з рубленого м'яса, яка дуже сподобалося графу і з того часу почала носити його ім'я. Правда, є й інша версія. Страва не була якоюсь особливою. Просто престарілий Строганов втратив зуби, от і не міг пережовувати смаженого м'яса. Та, на жаль, ім'я істинного винахідника бефстроганов залишається невідомим.Яловичина по-строгановськи (Бефстроганов)
яловичина - 600г
масло вершкове - 50г
борошно пшенична - 25г
сметана - 100г
томатна паста - 20г
цибуля ріпчаста - 90г
Із яловичої вирізки нарізати шматочки до 2 см та відбити їх до товщини 5-10мм. Підготовані шматки нарізати брусочками довжиною 3-4 см та вагою 5-7 г, посипати сіллю, перцем, обсмажити з цибулею на добре розігрітій сковорідка протягом 3-5 хвилин. Залити сметанним соусом, додати томатну пасту та довести до кипіння. Гарнір краще подавати окремо.
http://buket.ck.ua