Боязнь слабкості і непритомності
Машина не терпить їзди на голодний шлунок. Миготлива лампочка рівня пального може ввести її кому.
- Порожній бак неминуче погубить бензонасос. Першими в групі ризику стоять машини тих, хто вважає, що краще заправлятися щодня потроху: мовляв, повний бак - це баласт, який погіршує динаміку і збільшує витрату.
- Другий фактор ризику - тривалі стоянки з напівпорожнім баком. На його стінках осідає конденсат, якого за рік може накопичитися цілий стакан, а води в бензині і так достатньо на поганих бензоколонках. Про це дивися далі.

Токсикофобія
Боязнь отруєння
Панічний страх від виду заправного пістолета відчуває переважна більшість машин.
- Ціна бензину зростає набагато швидше за його якість. Навіть у крупних містах більше третини заправок торгують замість пального коктейлями з присадок, тому краще заправлятися в одному і тому ж перевіреному місці.
- Погано позначаються на якості пального і стоянки: більшість присадок розрахована на коротку дію, тобто на те, що бензин буде швидко використаний. За три-чотири тижні простою пальне в баку "скисне" і перетвориться (в кращому разі) з АІ-95 в АІ-92.
Гіпенгіофобія
Боязнь відповідальності
У машині дуже багато що залежить від гальм, тому, коли їх експлуатують неправильним чином, автомобіль починає не без підстав хвилюватися.
- Пара гальмувань підряд - з максимальної швидкості до повної зупинки швиденько перегріють диски. Одного разу розжарившись до 450 градусів, диски і колодки не забудуть тобі цього ніколи. Ще можеш в принципі не міняти гальмівну рідину. Через пару років вміст води в ній досягне такого відсотка, що при різкому натисненні на гальмо рідина просто закипить і гальма відмовлять зовсім.

Боязнь миття
Гасло "чистота - запорука здоров'я" не завжди справедливе стосовно машин. Особливо якщо замість миття ти влаштовуєш автомобілю промивання шлунку.
- Часте миття моторного відсіку закінчується глюками - з боку машини, звісно. Наприклад, вона просто відмовиться виїжджати з мийки. Краще приділи більше уваги захисту моторного відсіку, тоді і його вміст бруднитиметься повільніше.
Афенфосмофобія
Боязнь дотиків
Точно так, як і будь-яка дівчина, машина цілком обґрунтовано нервує від невпевнених дотиків.
- Зламати автомобіль можна, навіть нічого не роблячи. Наприклад, якщо твоя рука завжди лежить на важелі перемикання КПП, це здорово знижує термін служби коробки. В цьому випадку важіль трохи відхиляється і знос деталей відбувається швидше, ніж планував виробник.
- Ноги теж можуть внести свій вклад. Багатьом подобається тримати ліву ногу на педалі зчеплення навіть тоді, коли особливої необхідності в цьому немає. Нога неминуче тисне на педаль, зчеплення трохи видавлюється, прослизає, а значить, швидше стирається. У свою чергу, звичка тримати зчеплення натисненим навіть на світлофорі прискорить смерть вижимного підшипника.
Ангінофобія
Боязнь захлинутися
Дешеві присадки лякають машину не менше, ніж тебе - курс уринотерапії.
- Присадки - річ суто індивідуальна. Непомірне їх використання може привести до того, що весь бруд, який мирно спав у бензобаку, зірветься з місця і заб'є паливну систему. Не завжди на користь іде і видалення нагару в моторі, яке обіцяють деякі присадки. У старих моторах, окрім шкідливого нагару, є і корисний, без якого почнуться всілякі витоки. Крім того, змитий нагар може забити масляний фільтр. Про наслідки краще не думати.
Кардіофобія
Боязнь серцево-судинних захворювань
Проблеми з мотором - найнеприємніше, що може статися з машиною.
- Якщо у тебе не вистачає часу дочекатися, поки автомобіль прогріється, і, ледве опинившись за кермом, ти поспішаєш зірватися в дорогу - будь готовий до того, що одного дня серце машини серйозно постраждає. Окрім мотора від холодного режиму страждають КПП, ГУР, амортизатори і багато інших деталей.
- Ще одна річ, яку машина терпіти не може, - часті короткі поїздки. У такому режимі не може нормально працювати каталізатор, що врешті-решт приведе до поломки.
mc.com.ua