Отже, що треба робити, а чого слід уникати для того, щоб не так часто заїжджати на заправку?
• Приділяйте достатньо уваги технічному станові автомобіля, особливо топливної системи. Найменша несправність може призвести до підвищеної витрати пального.
• Періодично перевіряйте тиск в шинах та підкачуйте їх при необхідності. Недостатньо накачані шини призводять до перевитрати бензину, крім цього вони впливають на керованість автомобіля і можуть стати причиною аварії.
• Не стійте довго на місці з заведеним двигуном. Якщо ви чекаєте на когось чи стоїте в черзі і бачите, що не зможете рушити з місця протягом кількох хвилин, то, можливо, буде краще на цей час заглушити мотор.
• Якщо у вас передбачається дальня подорож – не полінуйтеся заздалегідь ретельно спланувати свій шлях. Вибравши ідеальний маршрут, ви уникнете необхідності “мотати” зайві кілометри.
• По можливості уникайте пробок. Звісно, дотримання цієї поради здасться нереальним для жителів мегаполісів, однак, якщо постаратись – майже завжди можна знайти альтернативний маршрут чи змінити свій графік для того, щоб уникати їзди в години пік.
• Користуйтесь кондиціонером “з розумом”. Перед тим, як сідати в розжарений на сонці автомобіль, відчиніть на пару хвилин двері для провітрювання, і лише потім сідайте і вмикайте кондиціонер на повну потужність. Після того, як повітря трохи охолоне – переключайтесь на середній або мінімальний режим для підтримки необхідної температури. Намагайтесь тримати вікна зачиненими.
• Возіть в машині лише самі необхідні інструменти. Навряд чи вам влітку знадобляться ланцюги для поїздок по льоду. Пам'ятайте про те, що автомобіль – це не склад і не комірчина. Якщо ви рідко користуєтесь багажником на даху – краще його зняти, оскільки він значно підвищує аеродинамічний спротив.
• Пам'ятайте про те, що сучасні автомобілі не потребують прогріву двигуна. Тож, якщо надворі не 20-градусний мороз, то немає необхідності зранку спалювати зайві грами бензину.
• Не набирайте високої швидкості без крайньої потреби. Крім того, що це не завжди безпечно і може стати причиною аварії чи штрафу, швидкість руху напряму впливає на витрату палива.
• На світлофорах рушайте плавно і лише після того, як загориться зелене світло. Забудьте про змагання з водієм, який поглядає на вас з викликом. Якщо він, стираючи гуму, різко рванув з місця – не намагайтесь його наздогнати, краще отримайте моральне задоволення від купленої на зекономлені гроші цукерки.
• Не варто купувати найдорожчий бензин. Більшість сучасних (а тим більше старих автомобілів) пристосовані під декілька видів пального. Почитайте в мануалі до вашої машини чи проконсультуйтеся на автосервісі на предмет того, яку мінімальну марку бензину можна використовувати без шкоди для автомобіля, і намагайтесь заправлятися лише нею.
• Якщо ціна бензину різко стрибнула вгору – не поспішайте в паніці заливати повний бак. Почекайте кілька днів, можливо це один із частих тимчасових стрибків, після якого ціна знову трохи впаде.
Зрозуміло, що деякі з наведених порад змусять вас відмовитися від певних звичок і напевне багатьом здадуться некомфортними. Але ж чого не зробиш заради економії?
http://buket.ck.ua/