Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Град завбільшки з бейсбольну битку став причиною смерті житомирського бізнесмена Босюка. Принаймні так зафіксовано у міліцейських протоколах.

Google рекомендує
Техніка та автомобілі

Давати чи не давати автоінспекторові


 Таке складне і суперечливе питання, давати хабар чи ні. Воно не виникає на порожньому місці, завжди є причина, від якої необхідно відкупитися – порушення правил дорожнього руху. Хабар - це компроміс між водієм і інспектором, за якого виникає конфлікт особистих інтересів. Інспектор заради особистого збагачення готовий відступитися від закону і «закрити очі» на порушення водія, водій же готовий заплатити меншу суму ніж штраф за його лояльність. Роздивимось цей процес детальніше з усіх боків і з точки зору психології. 



Поведінка водія 

Існує декілька стійких станів водія при порушенні ПДД. Одні абсолютно не турбуються щодо порушення і готові відразу ж заплатити необхідну суму інспекторові. Навіть перед безпосереднім порушенням вони зазвичай думають: «Ну, порушив, ну зупинить, ну ткну йому 100 баксів і поїду далі». Такий водій просто знахідка для корисливого інспектора, і якщо він досить досвідчений, то відбувається швидкий обмін документами і грошовими знаками, і обидві сторони задоволеними розходяться в різні боки. Але за такою легкістю може ховатися підстава, тому інспектор може і не піти на операцію. В цьому випадку все залежить від конкретної ситуації і від поведінки самого водія, але чим більший досвід роботи у інспектора, тим швидше він може виявляти підставних осіб. 

Інша манера поведінки водія – він усвідомлює своє порушення, але боїться запропонувати хабар, по-перше, тому що не знає, скільки грошей дати, по-друге, норми моралі не дозволяють стимулювати корупцію серед правоохоронних органів. Досвідчений інспектор відчуває це і може «допомогти», підштовхнувши водія до дачі хабара. Він може натякнути, що штраф буде досить великим, а проблему можна вирішити за меншу суму. У 90 випадках з 100 вдається зіграти на користолюбстві водія і отримати з нього хабар. 

І третій випадок поведінки водія – він ненавидять інспекторів ДАІ, тому ніколи не визнають своєї провини і ніколи не дадуть йому хабар. Обидва учасники суперечки займають принципово протилежні точки зору, і рішення часто доводиться шукати в суді, де суддя найчастіше приймає сторону інспектора.

 Поведінка інспектора ДАІ

Брати хабарі – це мистецтво, тому не кожен інспектор наважується на дану процедуру. З одного боку існує велика спокуса заробити додаткові гроші, з іншого, людина боїться втратити свою роботу і позбутися постійного доходу, а то і зовсім опинитися на лаві підсудних. Отримання хабара – порушення закону, хоча там прописано, що хабаром можуть бути гроші або прикраси з дорогоцінних металів, решту всіх «дарунків» не можна підвести під цю статтю. Але для таких випадків є формулювання – використання службового становища в особистих інтересах, яка кличе за собою накладення стягнення – неповна службова відповідність, з усіма наслідками. 

У даній боротьбі мотивів «брати або не брати» зазвичай перемагає «брати, але обережно». Для цього інспектор має бути хорошим психологом і вміти правильно розпізнавати психологічний тип водія і оцінювати його з точки зору можливості отримання хабара. Такі здібності приходять з часом, після набуття великого досвіду спілкування з водіями. Поведінку інспектора можна розбити на декілька етапів: оцінка водія, прийняття рішення на подальшу роботу, завершальний етап. Практично для всіх психологічних типів водіїв у них вже є певна манера поведінки, а далі залишається тільки справа техніки – банальний «розвід» на гроші. 

Що робити

Перше, що варто відзначити, це не давати приводу інспекторові для претензій, це означає, що не слід порушувати правила дорожнього руху. Бувають дві ситуації – ви йдете на порушення свідомо, або ви не свідомо порушуєте правила, а через дорожню ситуацію, що склалася. Тому перш ніж свідомо порушувати правила, пригадайте про відповідальність, може це змусить вас схаменутися і діяти згідно правил. 

Якщо вам довелося порушити правила, щоб уникнути створення аварійної ситуації, то ви повинні спокійно пояснити це інспекторові, тільки не варто з ним лаятися з першої хвилини розмови, ви повинні вести конструктивний діалог. Друге, це ваша поведінка, коли ви виходите з машини і пред'являєте документи. Привітайтесь або представтеся, упевнений погляд, доброзичлива посмішка, віддайте документи і нічого не говоріть, якщо вам поставлять питання, то необхідно швидко і правильно на нього відповісти. Якщо у вас все зовні нормально, то інспектор ніколи не шукатиме причини для подальшого спілкування з вами і просто віддасть вам документи. Якщо ви не усвідомлено порушили правила, поясніть це інспекторові в тому ж діловому стилі, якщо ви винні, то нехай оформляють протокол, але тільки не давайте хабара. 

Статистика свідчить, що найчастіше ініціатором хабара є водій. Інспектор все-таки рідше йде на посадовий злочин, тому викорінювати цю проблему необхідно саме з водія. У зв'язку з цим хочеться оповістити загальний заклик – давайте їздити по правилах і не давати приводу такому явищу, як хабар.

http://vyborauto.ru/


Дата публікації: 22.10.2008
Прочитано: 3177 раз



Додатково на дану тему
10 найпоширеніших помилок за кермом10 найпоширеніших помилок за кермом
Уся правда про дефекти люксових автоУся правда про дефекти люксових авто
Поради, які допомагають економити бензинПоради, які допомагають економити бензин
Правила покупки автомобіля б/вПравила покупки автомобіля б/в
Що обрати: передній привод чи задній?Що обрати: передній привод чи задній?
Особливості водіння в дощову погодуОсобливості водіння в дощову погоду
Весело, швидко, небезпечно. Випиваємо за кермом…Весело, швидко, небезпечно. Випиваємо за кермом…
Дорожній етикетДорожній етикет
Як правильно підготувати автомобіль до зимиЯк правильно підготувати автомобіль до зими
Вибір ноутбукаВибір ноутбука
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Розмова двох друзів:
— Слухай, як мене це кошеня дістало! — весь час в кімнаті на килим робить. То я його мордою туди потикаю і у вікно.
— Ну і що, привчив?
— Так, тепер воно на килим наробить, мордою потикається і у вікно стрибає.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 104 | користувачів сьогодні: 1208 | переглянуто сторінок сьогодні: 6442 | всього сторінок переглянуто: 106829227




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.