Чи замислювалися ви, чому чоловіки так не люблять помилятися? Їм складно визнавати свої помилки навіть тоді, коли вони очевидні. Наприклад, ви поїхали на пікнік за місто у затишний куточок. Відповідно до ваших розрахунків, ви повинні пити вино на галявинці вже півгодини, насолоджуючись природою. Але дорога вперто не закінчується. Очевидно, ваш чоловік збився з дороги. Обличчя в нього таке серйозне, наче він керує не автомобілем на рівній трасі, а танком під час воєнних дій.І тут вам спадає на думку, що він просто соромиться зізнатися, що заблукав і чекає, поки ви запропонуєте запитати дорогу в перехожих. Несміливо ніжним голосом ви кажете: «Коханий, може, пригальмуй, і я запитаю у перехожого, де нам потрібно повернути?». Відповідь просто вражає – замість згоди й радості, що рішення проблеми знайдено, ваш чоловік сердиться ще більше й люто відповідає: «Хто за кермом – ти чи я? Я прекрасно знаю, куди їду!»
Ця ситуація знайома майже всім жінкам, адже чоловік ненавидить навіть саму думку про те, що може бути неправим. Чоловік терпіти не може, коли жінка розуміє його помилки раніше, ніж він сам. Справа в тому, що представники сильної статі часто неправильно розуміють жіночі поради, пропозиції, зауваження, сприймаючи їх як критику або докори.
Переконаність чоловіків у своїй правоті й безпомилковості закладається з дитинства. Вся справа в тому, що самооцінка чоловіків залежить від їхніх досягнень. Всі свої дії вони спрямовують на конкретний результат. У дитинстві це правильно складений конструктор, у старшому віці – виконаний проект. У цьому весь секрет – коли жінка пропонує зробити чоловіку щось добре, він автоматично розцінює, що зробив це погано, і як висновок думає, що ви вважаєте його невдахою. Теоретично, чоловік може визнати свою помилку, але без вибачень. Причина такої чоловічої особливості у тому, що вибачення в їхньому розумінні – це публічне визнання помилки, тобто неправоти.
Жінки переживають свої помилки набагато простіше, а з будь-якої критики або порад намагаються отримати користь для вдосконалення.
Для чоловіка дуже важливо знати, що жінка довіряє йому. Коли ви радите або намагаєтеся допомогти, чоловік сприймає це як свідчення вашої недовіри й невпевненості в ньому. Він не відчуває себе «кам'яною стіною», за якою повинна у повній цілості перебувати жінка. Таким чином, уражається чоловіча гордість, і замість подяки ви натрапляєте на негатив й опір.
Частіше хваліть свого чоловіка й визнавайте його перемоги й досягнення. Це дуже важливо, адже ще з дитинства йому пояснювали, що хлопчик повинен все знати й усе вміти. Йому дуже потрібне ваше визнання, підтримка, навіть якщо він і заперечує це.
Чому ми такі різні?
Ви впевнені, що любов і взаємини хвилюють чоловіків набагато менше ніж жінок? А от і ні! Ви помиляєтеся! Так здається тільки на перший погляд, якщо не проникати у свідомість і не аналізувати поведінку.
Ви добре знаєте, що чоловік дуже любить вас, але все-таки вам здається, що ви любите його більше? Більшість жінок самостверджуються за допомогою взаємин. Це закладалося з дитинства (гра «Доньки-матері», «Будиночок для Барбі» і т.д.). Для чоловіка важливі його робота, досягнення, конкретні результати праці. Якщо він зіштовхується з перешкодами у своїй професійній діяльності, то не може сконцентрувати свою увагу на взаєминах із жінкою, тому що почуває себе «поганим». Така ж історія із проблемою нестачі коштів і кар'єрного росту. Це не означає, що робота для нього важливіша за родину або кохану, просто його становище, статус на роботі мають для його самооцінки більше значення, ніж розвиток любовних стосунків.
Нічого не пояснюйте однією причиною, адже існує ряд інших! Наступний фактор зовнішньої незацікавленості чоловіка у стосунках – різне влаштування жіночого й чоловічого мозку. Цим фізіологічним аспектом пояснюється дуже багато чого. Чоловікам складніше переключитися від думок до почуттів, ніж жінкам. Права півкуля чоловічого мозку відповідає за візуально-просторові функції (фізичні дії, координація між зором і кінцівками). Ліва півкуля контролює вербальну й когнітивну діяльність (вираження почуттів, усвідомлення абстрактних понять). Дослідники встановили, що у чоловіків права півкуля домінує над лівою, а у жінок — навпаки. Для того, що б переключитися з «мозку» на «серце», тобто на почуття, чоловіку необхідно більше часу. Прийшовши з роботи, де впродовж 8 годин він «вирішував глобальні проблеми людства», йому не так просто відразу перемкнутися на кохання, ніжність і пестощі, як жінці.
Навчіться розуміти один одного
Ви можете поділитися із чоловіком зазначеною вище інформацією й делікатно поговорити з ним на цю тему, дізнавшись його думку. Не треба регулярно «пиляти» свого чоловіка фразами «Ти мене не кохаєш», «Тільки робота тобі важлива, а все інше нехай хоч провалиться». Допоможіть йому підвищити самооцінку, вкажіть на досягнення у стосунках з вами, обговоріть перспективи розвитку й вдосконалення вашого союзу. Дайте можливість чоловіку відчути, що ви його розумієте, не засуджуєте, підтримуєте й пишайтеся ним.
Мудра жінка може непомітно для самого чоловіка підштовхнути його до нових ідей, приємного відпочинку (похід у театр раз на місяць, регулярні поїздки на природу, вечеря в затишному ресторані). Він відчуватиме свій внесок у стосунки, знатиме, що ви щасливі поруч із ним.
Сподіваюся, знання цих особливостей чоловічої психології допоможуть вам відновити гармонію й взаєморозуміння зі своїм коханим. Пам’ятайте, чоловіки – як діти. Похвалите один раз – будуть надалі робити все можливе, щоб похвалили і вдруге
Статтю написано за мотивами книги Барбари де Анджеліс «Секрети про чоловіків, які повинна знати кожна жінка».
Ксенія Дворнікова
http://www.lady-m.com.ua