За інформацією MIGnews.com, дослідники Королівського університету в Белфасті (Ірландія) з'ясували, що в чоловіків у віці 40-55 років, які займаються сексом три рази на тиждень або частіше, ймовірність інфарктів й інсультів знижується вдвічі.
Після оргазму й у чоловіків, і в жінок усі залози внутрішньої секреції набувають тонусу. Вироблення інсуліну підвищується, стимулюється вуглеводний обмін.
Любовна гра і її енергійне завершення вимагають роботи десятків м'язів, включаючи й ті, які «простоюють» навіть при заняттях спортом.
Серце активніше качає кров, і вона рухається судинами з більшим натиском. Внаслідок цього не тільки розкриваються найдрібніші капіляри, але навіть можуть проростати нові! Наука це називає ангіогенез.
Німецький психоендокринолог Вальтер Рідінгер на підставі наукових дослідів довела, що під час сексуальних ігор організм перемикається з психотравмуючої хвилі на хвилю щастя. Причина – викид у кров природного антидепресанту «гормону радості» –окситоцину – і одночасно зниження рівня гормону стресу – кортизолу.
Безпосередньо перед оргазмом збільшується утворення ендорфінів, що мають болезаспокійливий ефект при різних болях: починаючи від головного і закінчуючи болями при артриті та навіть мігрені.
У жінок заняття сексом стимулює вироблення яєчниками жіночого статевого гормону – естрогену, що дуже позитивно впливає на самопочуття.
У пенсільванському університеті науковці дослідили, що в людей, які займаються сексом один або два рази на тиждень, кількість антитіл, які називаються «імуноглобулін А», на третину вища, ніж у тих, хто займається цим рідше. Ці антитіла відомі тим, що зміцнюють імунну систему і перешкоджають розвиткові інфекційних захворювань.
Чоловічий статевий гормон тестостерон підсилює утворення білків у організмі, внаслідок чого прискорюється білковий обмін. Це сприяє швидшому перебігові життєвого циклу, тобто організм швидше старіє. А при тривалому утриманні цей гормон ще й накопичується в організмі. Оскільки повноцінний статевий акт закінчується розрядкою і зниженням рівня тестостерону в крові, то і шкоди від надлишку чоловічих гормонів стає менше.
Починаючи від першого статевого досвіду (незалежно від того, що для нього слугувало мотивом: кохання, пристрасть або ж банальна цікавість), все подальше життя людина намагається більше дізнатися про цей аспект стосунків між чоловіком і жінкою, а також намагається самовдосконалюватися та вдосконалювати сексуальну техніку свого партнера.
У процесі взаємопізнання рано чи пізно перед парою постає питання про отримання партнерами не просто фізичного задоволення, а досконалого, «надзадоволення», яке в сексології позначається словом «оргазм».
Оргазм (від гр. orgao - «палаю») – це найвищий щабель сексуального задоволення, якісно новий стан організму, що виникає на найвищому рівні статевого збудження і виражається відчуттям повного фізичного та психічного задоволення. Це сильний вибух фізичних відчуттів, які здатна відчувати людина під час найбільшої сексуальної активності.
Про оргазм у жінок багато написано, сказано науковцями, розказано історій та оповідань, але для багатьох це дійство й надалі залишається таємницею.
Часто жінки мотивують відсутність цілковитого задоволення від сексу тим, що вони «не здатні» до цього. Та наука доводить протилежне: дослідники анатомії та фізіології стверджують, що здатність отримувати оргазм у жінки набута. Жінки почали отримувати оргазм тільки в процесі еволюції, оскільки за природним покликанням жінка повинна народити дитину. Чоловіка ж природа «стимулювала» до цього акту, так як для цього покликання потрібна активна участь чоловічої статі, а тому й подарувала простіший механізм статевого задоволення.
Як би там не було колись, та на сьогодні за дослідженнями зарубіжних науковців, до 95% жінок здатні отримувати оргазм. Це дуже високий відсоток. Але отримують його, за різними джерелами, тільки від 40% до 70% жінок.
Ще Фрейд виділяв два типи оргазму: кліторальний і вагінальний. До того ж він вважав, що ті жінки, які відчувають тільки кліторальний оргазм, більше схожі на чоловіків та сексуально незрілі, а «тому й мають вагінальну фрігідність». Такі «наукові твердження» стали підставою для думок про те, що мастурбація чи отримання оргазму через стимуляцію клітора – скоріше вада, аніж шлях до отримання статевої насолоди. Як результат, багато жінок стали соромитися своєї здатності досягати оргазму шляхом пестощів своїх геніталій.
Сучасні фахівці-сексологи виділяють три види оргазму:
Кліторальний – виникає під час стимуляції клітора та навколокліторної ділянки. Найчастіше жінки досягають цього виду оргазму через мастурбацію, значно рідше – завдячуючи досконалому володінню оральними ласками свого партнера.
Вагінальний – виникає під час статевого акту. Для того, щоб досягти такого оргазму, потрібна тривала стимуляція піхви пенісом, вібратором або ж пальцями. Цей вид оргазму можуть відчувати далеко не всі жінки. За думкою деяких жінок, чим довший статевий акт, тим гостріший і довший такий оргазм.
Зовнішньогенітальний (позагенітальний) – виникає під час поцілунків, обіймів, пестощів, без будь-якої стимуляції статевих органів. Це дуже рідкісний вид оргазму, що може статися внаслідок надмірного збудження партнерів.
Багато чоловіків та жінок вважають, що справжнім є тільки вагінальний оргазм, але ця думка є хибною, оскільки фахівці-сексологи звертають увагу на те, що під час оргазму насолода не акумулюється ізольовано на одній якійсь частинці вульви, а поширюється всією вагіною.
Першими до такого висновку дійшли в середині минулого століття американські сексологи Мастерс і Джонсон, які досліджували жіночий організм за допомогою спеціального електронного обладнання, та зробили висновок, що всі статеві органи жіночого організму працюють не ізольовано, а злагоджено.
Так, справді, більшість жінок можуть отримувати оргазм, починаючи зі стимуляції клітора. Цей вид оргазму також є справжнім і повноцінним. Але відчуття під час такого оргазму не зосереджуються тільки на кліторі, а охоплюють всю ділянку статевих органів.
Існує також, думка, що оргазм, залежно від перебігу, може бути одиночним та множинним (2 і більше рази підряд), а також пікоподібним (зростаюче відчуття насолоди досягає апогею та поступово спадає) та хвилеподібним (накочується «хвилями» та триває до 10 хвилин). Множинний оргазм здатні відчувати до 30% жінок, причому ця здатність є вродженою.
Схема наближення оргазму і в чоловіків, і в жінок приблизно однакова: збудження, наростання збудження, яке переходить в оргазм, та розрядка. Складність полягає в тому, що пік чоловічих статевий дій на лице, а от щодо жінки, то визначити, чи був у неї оргазм, може тільки вона та чоловік, який володіє інформацією про особливості жіночого організму та поведінки перед розрядкою та безпосередньо під час неї.