У дослідженні взяли участь 42 одружені пари у віці від 22 до 77 і були одружені в середньому 13 років. У дух сесіях, розділених на два місяці, кожну пару запрошували в лікарню на 24-годинне тестування. Протягом першої сесії, тестованих просили взяти участь в 10-ти хвилинних позитивних обговореннях на тему: "що б ви хотіли змінити в собі". Під час другої сесії подружжя обговорювало різні шлюбні теми і ситуації: сімейний бюджет, родичі із сторони і інші теми, здатні викликати негативну реакцію у партнерів по шлюбу.
Обидві сесії були зняті на відео і проаналізовані на виявлення чинника напруження у відносинах. Також були проведені анкетні опитування до і після зустрічей, для вимірювання рівнів ворожості і задоволеності в шлюбі до і після бесід.
Щоб перевірити дію бесід на міру загоєння ран, були зроблені вісім крихітних опіків, що викликають реакцію у вигляді міхурів на руці кожного з подружжя.
Ці міхури служили індикатором впливу емоційного стану людини на відновний процес. Були зроблені вимірювання кількості відновних рідин, що містять цитокіни в міхурах. Також були узяті аналізи крові.
Результати лабораторної перевірки показали, що рани загоюються швидше після позитивних обговорень. Вороже настроєні пари випробували повільніший цілющий процес в обох випадках (бесід) в порівнянні з прихильно настроєним подружжям. У дуже вороже настроєних пар цей показник становить всього лише на 60% від норми.
Кількість цитокінів, знайдених в крові поза ділянкою рани, підвищилося після обговорення конфліктної ситуації в порівнянні з позитивними бесідами на загальну тему. Рівень цитокіну поза загоюючою областю не сприяє на пряму процесу відновлення рани, але разом з тим необхідний при лікуванні від вторинних загроз здоров'ю в результаті поранення, таких як: вищий ризик розвитку депресії, вплив на серцеву діяльність, остеопороз, артрит, діабет, рак, і загальний фізичний занепад.
"Це дослідження показує, що відношення усередині сім'ї має явні фізичні наслідки ” сказала Кіколт-Глазер. "Якщо ці відносини повні негативних емоцій - це може стати критичним чинником в нанесенні шкоди здоров'ю".
Вона підкреслила, проте, що розбіжності - невід'ємна частина відносин і не варто панічно бояться цього. Якість відносин виявляється в умінні подружжя знаходити спільну мову і рішення конфліктів. Хронічне сперечання до добра не приведе.
bla-bla-bla.ru
Переклад http://www.buket.ck.ua