"Алло, ви мене чуєте?..."
Пошук роботи за телефоном - один із способів потрапити на співбесіду. Телефонна розмова має викликати у роботодавця бажання зустрітися з вами. Готуючись до неї, слід продумати всі запитання, які б ви хотіли поставити наймачеві, покласти біля телефону своє резюме і вибрати сприятливий час для дзвінка. Понеділок і вівторок можуть виявитися досить невдалими днями для телефонних розмов - люди тільки втягнулися в роботу. Контактний настрій переважає у середу та четвер. В п'ятницю людина нааштована на відпочинок. Важливим є не тільки день, а й час дзвінка. Найкраще телефонувати об одинадцятій годині ранку, або з чотирнадцятої до п'ятнадцятої години. В розмові використовуйте слова "мені необхідно", "мені потрібно" і уникайте фраз, які виражають сумнів. Домовившись про зустріч, занотуйте дату, час, місце зустрічі та ім'я людини, з якою необхідно зустрітись.
"Що ви на це скажете?.."
Співбесіда з роботодавцем є основним методом відбору кандидатів при влаштуванні на роботу. Перед співбесідою забезпечте себе інформацією про підприємство, куди вас запрошено. Підготуйте копії всіх необхідних документів. Більшість роботодавців ставлять майже однакові питання, тому бажано заздалегідь підготувати гарні відповіді. Так виглядає приблизний перелік запитань:
"Розкажіть про себе..."
Це шанс гарно себе представити як фахівця. Роботодавець шукає працівника, який МОЖЕ виконувати роботу, тобто має відповідну кваліфікацію, досвід, а також ХОЧЕ це робити. На такому бажаному для вас вакантному місці він хоче бачити відповідальну, сприйнятливу до критики, дисципліновану людину, яка вміє слухати і розуміє, що їй кажуть. Ваше завдання - підготувати розповідь, яка доведе наявність у вас перерахованих якостей.
"Чому ви прийшли саме в нашу компанію? Що вас приваблює?"
"Чому мені потрібно прийняти вас на роботу?"
"Як ви уявляєте своє становище через три-п'ять років?"
На це питання краще відповідати, що хотіли б працювати у тій же організації, але на більш відповідальній посаді.
"Які зміни ви хотіли б внести у роботу організації, якщо будете прийняті на дану посаду?"
Необхідно проявити ініціативу, але не перестарайтесь: готовність не залишити каменя на камені буде зайва.
"На яку зарплату ви розраховуєте?"
Назвіть суму, яка буде задовільною для вас і відповідатиме можливостям та нормам організації.
Дуже часто роботодавець цікавиться, чи є у вас питання щодо вашої майбутньої роботи. Ніколи не відповідайте, що питань немає. Це зашкодить вашому іміджу. Розпитуйте про режим роботи та відпочинку, кар'єру, "техніку", традиції просування службовими сходами тощо.
Ваша поведінка під час співбесіди
Прийшовши до офісу, будьте з усіма ввічливими та терплячими. Відрекомендуйтесь на початку співбесіди та зачекайте на запрошення сісти. Тримайтесь вільно, але офіційно. Про плани щодо народження дітей, серйозні матеріальні труднощі, недоліки попередніх роботодавців, проблеми зі здоров'ям краще не згадувати.
Успіхів!
www.ria.ua