Необхідно, щоб CV було набране на комп'ютері (або, на крайній випадок, надруковано на машинці). CV, написані від руки, виглядають дещо дивно. Особливо, якщо претендент претендує на керівні позиції. Також необхідно продумати зовнішній вигляд документа.
Не варто своє ім'я і прізвище набирати дуже крупно відносно решти тексту. Взагалі не слід зловживати жирним шрифтом, - просто заради економії картріджів. Якщо Ви плануєте вручати CV особисто, то на ньому цілком доречною буде Ваша фотографія. Але ця ж фотографія може істотно зіпсувати зовнішній вигляд, якщо Ви відправляєте CV факсом.
Резюме - це документ, і строгість оформлення є неодмінною умовою. Не варто вставляти в текст малюнки і зловживати графічними програмами, хоча резюме WEB-дизайнера або програміста повинне виділятися.
Резюме, як будь-який інший документ, має свою структуру, яку необхідно витримати. Але не варто забувати, що простого формального заповнення «шаблону» не досить.
Відомості про Ваші знання і навики повинні відповідати дійсності, інакше «красиво» складене CV не принесе очікуваних результатів. Адекватна оцінка своєї кваліфікації - один з найбільш важливих чинників при складанні резюме і влаштуванні на роботу.
Потрібно пам'ятати, що, влаштовуючись на роботу, Ви продаєте свою кваліфікацію. Отже про неї слід заявити грамотно, чітко, по-діловому, інформативно.
Розмір заробітної плати, яку Ви хотіли б отримувати на новому місці роботи, вказується за бажанням. Не забувайте тільки про відчуття міри - явно завищена або занадто скромна цифра проводить рівне несприятливе враження.
Все у Вашому резюме повинно бути гранично ясним. Після його прочитання у працедавця повинна бути тільки одна проблема - щонайшвидше з Вами зустрітись.
При відправці CV працедавцеві його можна супроводжувати листом. У нього слід помістити відомості про Вашу мотивацію до роботи і кар'єри або просто декілька приємних і ввічливих фраз. Якщо Ви посилаєте CV в інофірму, то супровідний лист повинен бути написаним від руки (такі правила). Якщо Ви звертаєтеся в рекрутингове агентство, то в супровідному листі немає необхідності.
CV пишеться від першої особи, воно не повинно нагадувати оголошення в газеті, ніякі обороти типу «шукаю роботу» або «молода дівчина» неприйнятні.
Працедавця цікавлять знання, професійні навики, ділові якості потенційного працівника. Тому твердження, подібні: «приємний в спілкуванні», «чесний», «приємної зовнішності» звучать декілька дивно, - ще жоден кандидат, влаштовуючись на роботу, не заявив, що він скандаліст, ганебна людина і володіє відштовхуючою зовнішністю.
http://buket.ck.ua