Підготовчий етап успішно пройдений, пора переходити до активних дій. Спершу визначся, яких матеріальних благ ти чекаєш від життя, і на які жертви ти готовий ради цього піти.
Найпростіший для підкорення варіант – піти вантажником на китайський ринок, роздавати у метро рекламні листівки або, вбравшись пейджером, розполохувати своїм писком дітей дошкільного віку. Потрудитися доведеться немало, зате літо пролетить непомітно. Відбір на таку роботу, звичайно, формальний, працедавець не зажадає від тебе яких-небудь особистих якостей і професійних навиків.
Наступний ступінь – робота менеджера в торговій фірмі. Щоб потрапити сюди, тобі доведеться повозитися більше і навіть трохи попрацювати над собою. Ніяких спеціалізованих якостей від менеджера звичайно не чекають. Якщо ти умієш переконливо говорити і не справляєш відштовхуючого враження – ця робота для тебе. Перш ніж підеш на співбесіду, дізнайся, чим промишляє контора. Почитай про цей товар що-небудь в Інтернеті, завчи пару специфічних термінів. Переконуй своє майбутнє начальство в тому, що діяльність їх контори тобі шалено цікава. Розповідай про те, як ти любиш холодильники для морепродуктів і рефрижератори для морозива. Чим лютішим фанатом ти себе покажеш, тим більше у тебе шансів.
Якщо ти настроєний дійсно серйозно – влаштовуйся за фахом. Тут тобі доведеться довести свій професіоналізм в певній області. Головне – не боятися. Ще раз проглянь ті вакансії, які ти пропустив із-за дуже високих вимог. Річ у тому, що працедавець, складаючи оголошення, пише сюди все, про що чув сам, бачив у інших і придумав на місці. Коротше, описує свій ідеал. Вибирати ж йому доведеться все одно з тих, хто прийшов на співбесіду. Тобто, таких же живих людей, як і ти. Вперед!
Тепер тобі потрібно довести свою профпридатність. Якщо у тебе вже є диплом вузу, поклади його в кишеню. Далі потрібні готові роботи. Якщо ти любиш програмування, дизайн або написання статей – неси все, що ти зробив. У тебе ще немає професійних робіт? Показуй те, що ти робив ради розваги і з нудьги. Також стануть в нагоді різні дипломи, подяки, свідоцтва і сертифікати про закінчення всіляких курсів. Кожний з цих папірців особливої вигоди тобі не принесе, але коли ти викладеш їх всі купою, це дасть тобі значний бонус.
Найскладніший, але найбільш перспективніший шлях – влаштуватися в компанію з великим фінансовим оборотом. Це організації, що грають на фінансових ринках, банки, страхові і інвестиційні компанії, крупні виробники промислових товарів, продуктів високих технологій і програмного забезпечення, підприємства нафтогазової галузі. Вакансій цих компаній ти не знайдеш в Інтернеті або газетах. Доведеться видзвонювати координати їх відділів кадрів, проявляючи наполегливість і винахідливість. Тут діють строгі правила. На роботу доведеться йти рівно до восьми, без запізнень, а сам робочий день часто перевалюватиме за вісім-десять поділок годинника. Потрібно любити свою корпорацію, у всьому дотримуватися корпоративного стилю і керуватися тільки її інтересами. Будь готовим до того, що тебе не відразу призначать великим начальником або регіональним менеджером. Спочатку тобі дадуть найменшу посаду в найвідсталішому відділі, а може і кур'єром доведеться побігати. Головне – упровадитися, а там вже доводь свою перспективність і корисність своїми справами.
Тепер ти все прочитав, засвоїв, вирішив і знаєш, що тобі потрібно робити. Пам'ятай! Не бійся людей, не пасуй перед труднощами і не зневіряйся. Навряд чи перша ж співбесіда принесе тобі хлібне місце, зате воно принесе тобі корисний досвід. Отже, починай з яких-небудь малоцікавих контор. Через пару тижнів ти одержиш досвід і упевненість в тому, що це не тебе беруть або не беруть, а ти сам вибираєш місце, яке тобі більше підходить.
Успіху!