Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Зустрілися два колеги. В одного великий фінгал під оком.
- То хто тебе так? За що?
- Та дружину на ти назвав.
- Лягли спати, а вона мені: "Дорогенький, щось ми давно сексом не займались".
- А я і ляпнув: "Не ми, а ТИ".

Google рекомендує
На роботі

Робота в новому колективі


Перший робочий день на новому мiсцi для багатьох стає справжнiм кошмаром. Потiм кошмарний день переростає в ще бiльш кошмарний тиждень. Для тебе все навколо - сильний стрес i хвилювання вiд невiдомостi. Для колективу - рутина. А ти для них - новий об’єкт дослiдження. Хто вони? Знайомся - твої новi колеги. Ваше завдання схоже на завдання Джеймса Бонда - за короткий термiн завоювати довiру i професiйну пошану. Ну i ще - залишитися в живих…



Ситуацiя може розвиватися рiзними шляхами - вiд повної байдужостi до Вашої персони до всепоглинаючої i пильної уваги. Те, як Ви поведетеся в перший тиждень, задасть загального тону Вашому подальшому перебуванню в компанiї. Приказка про перше враження, яке буває один лише раз, у цьому випадку абсолютно вiрна.

Отже, Ви входите в кабiнет. На Вас уважно дивляться декiлька пар очей. За дослiдженнями психологiв, коли ми вперше бачимо людину, то приймаємо рiшення, чи можна з нею мати справу, в першi 15 секунд. Це вiдбувається на рiвнi пiдсвiдомостi. Інформацiя, яку ми хочемо отримати: безпечна вона чи, навпаки, небезпечна, чи можна їй довiряти. І це рiшення приймається ще до того, як спiвбесiдник вимовив перше слово.

Правило перше: частiше усмiхайтеся

Усмiхайтеся колегам чи незнайомим ще товаришам по службi. Вiдкрите, доброзичливе обличчя i привiтна усмiшка допоможуть Вам швидко встановити контакт. Легко сказати - усмiхайтеся, будьте доброзичливi! А як це здiйснити, коли долоньки потiють i серце б’ється вiд хвилювання! В цьому випадку можна скористатися такою порадою: налаштуватися наперед на сприятливий результат ситуацiї. Тiльки зробити це потрiбно ще вдома. Подумки сказати собi, що в поведiнцi людей лежать добрi намiри.

Начебто контакт налагодили, говорити почали. Ось лишень про що говорити? І зайвого сказати не хочеться, та й занудою не хотiлося б уславитися. Це якраз така ситуацiя, коли краще слухати, нiж говорити. Адже хороший спiвбесiдник не той, хто багато говорить. Найчастiше це той, хто ставить правильнi запитання, на якi iншi iз задоволенням вiдповiдають.

Правило друге: бiльше слухайте, нiж говорiть

Не соромтеся ставити запитання колегам, безпосередньому керiвнику, службi персоналу, але не перестарайтеся! Про що можна запитувати, окрiм безпосередньо роботи? Щоб гармонiйно влитися в колектив, розпитайте про традицiї. Якi свята вiдзначають i як? Що можна робити, а що не прийнято в компанiї? Тiльки не коментуйте те, що Вам розповiдають, просто приймiть це, як належне. Попросiть когось, хто Вам понад усе iмпонує, сходити з Вами пообiдати - хай покаже Вам їдальню, а заразом поспiлкуєтеся в неформальнiй обстановцi. Але тут також слiд бути обережними - хто знає, як складуться подальшi стосунки з людиною, якiй Ви довiрилися? Адже все, що Ви скажете, можуть використати проти Вас самих.

Правило третє: не говорiть багато про себе

Не варто давати оточуючим дуже вiдверту iнформацiю про себе. Будьте готовi до того, що колеги приставатимуть до Вас iз провокацiйними запитаннями, але свою думку на перших порах тримайте при собi. Не варто афiшувати свiй спосiб життя, вдаватися в подробицi сiмейних проблем i взаємостосункiв. Не розмовляйте по телефону з домашнiми i друзями - телефон використовуйте лише в робочих цiлях. Ви можете заважати своїми розмовами колегам. Крiм того, введете їх мимоволi в коло своїх проблем.

Видiляйте навколо себе ауру iнтересу i цiлеспрямованостi. Ваша зайва скутiсть чи зажатiсть може призвести до неадекватної оцiнки як колегами, так i керiвництвом. Але тут теж важливо не переборщити. Надмiрно активнi новачки викликають бурю роздратування в менш активних колег. Не варто коментувати iснуючi порядки i вже, тим бiльше, ставити в приклад попереднє мiсце роботи.

Правило четверте: не прагнiть вiдразу все змiнювати

Змiни вимагають терпiння i часу. Часом найкращим способом є перечекати паузу i не намагатися все переiнакшити по-своєму. Не в кожнiй органiзацiї пiдходить «принцип кувалди». Практика показує, що успiшними бувають гнучкiшi i зваженi дiї. Щоб здiйснити змiни, необхiдно заручитися пiдтримкою колег, керiвництва. А хто Вас пiдтримуватиме, коли Ви на очах руйнуєте те, що вони створювали протягом рокiв?

Правило п’яте: правильна позицiя

Намагайтеся вiдразу налагодити стосунки з колегами. Пропонуйте свою допомогу, але не виконуйте їхню роботу. Надалi вiд цього буде важко вiдмовитися, зберiгши хорошi стосунки.

Пiдтримуйте корпоративнi традицiї, але не розпивайте довго чай iз тими, з ким вже встигли подружитися. Не вiдмовляйтеся вiд корпоративних вечiрок: у неформальнiй обстановцi легше налагодити дружнi стосунки. Щоправда, якщо Ви по складу характеру «душа будь-якої компанiї», намагайтеся спершу триматися не дуже помiтно. Але якщо Ви володiєте якимсь яскравим талантом, який вдасться виявити на корпоративному святi, безумовно, це буде очко на Вашу користь.

Якщо до Вас iз першого моменту колектив поставився насторожено i пробує Ваш характер на мiцнiсть - порятунок у роботi. Лише так можна довести, що Ви чогось вартi. В першу чергу оцiнюватимуть Вашi професiйнi якостi, вмiння i бажання працювати. i цiй сторонi слiд придiлити основну увагу. Як правило, в першi днi стаханiвських результатiв вiд Вас вимагати не будуть. Дадуть якийсь час на адаптацiю. Але Ви не затягуйте цей процес, включайтеся в роботу швидше. А то не встигнете озирнутися - мiсяць минув, керiвник вимагає вiд Вас вiддачi, а вiз i нинi там.

Правило шосте: ставте конкретнi цiлi

Розробляйте цiлi i план їх досягнення. У Ваших iнтересах детально обговорити: якого конкретного результату чекають вiд Вас пiсля закiнчення випробувального термiну, в яких конкретно цифрах i фактах вiн виражатиметься i що буде критерiєм оцiнювання Вашої дiяльностi. Бувають рiзнi ситуацiї, наприклад, Вам не пiдвищують зарплату пiсля закiнчення випробувального термiну, говорять, що не справляєтеся з роботою. Щоб захистити себе вiд подiбних ситуацiй, потрiбно мати чiткий, бажано, затверджений керiвником, план Ваших завдань на випробувальний термiн.

Цiкаво

В ходi дослiдження, проведеного британськими соцiологами, з’ясувалося, що чоловiки i жiнки використовують iнтернет для рiзних цiлей. Виявилося, що чоловiки найчастiше користуються iнтернетом для вирiшення дiлових проблем. Жiнки сприймають iнтернет, як вдосконалену замiну телефону i використовують Всесвiтню мережу в основному для спiлкування з друзями, родичами i товаришами по службi, а також для пошуку нових знайомих. Чоловiки частiше шукають в iнтернетi iнформацiю по спорту, роботi i новини. Жiнки частiше користуються електронною поштою, а iнформацiю шукають у сферi медицини i релiгiї.

До речi

За дослiдженнями психологiв, депресiя, стрес i фiзична перевтома вражають понад 70% всiх нових спiвробiтникiв. Бережiть себе!

http://buket.ck.ua


Дата публікації: 05.02.2007
Прочитано: 4355 раз



Додатково на дану тему
Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...
Коли і як потрібно говорити з роботодавцемКоли і як потрібно говорити з роботодавцем
Одяг для співбесіди: 15 помилокОдяг для співбесіди: 15 помилок
Умійте починатиУмійте починати
Як приємно і з користю пройти співбесідуЯк приємно і з користю пройти співбесіду
Як знайти роботу?Як знайти роботу?
Все про візиткиВсе про візитки
Рекомендаційний листРекомендаційний лист
Резюме. Правила складанняРезюме. Правила складання
Як студенту або випускнику шукати роботу?Як студенту або випускнику шукати роботу?
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Лист улюбленій дівчині:
"Люба, щоб бути з тобою, я готовий піти на край світу, звернути гори, перепливти океан!
P.S. Буду у четвер, якщо не піде дощ."

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 217 | користувачів сьогодні: 1258 | переглянуто сторінок сьогодні: 22580 | всього сторінок переглянуто: 110937535




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.042 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.022 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.