Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

... Не кради! Уряд не любить конкуренції...

Google рекомендує
На роботі

У пошуках кращих світів, або чому ми шукаємо роботу за кордоном


 Незважаючи на зростання економічних показників країни, українці продовжують виїжджати, обираючи більш перспективні "об'єкти". Активно в процесі бере участь українська молодь. Студенти кидають університети, бо не вірять у кар’єрні перспективи на батьківщині.Куди прямуємо?

49,65% українців хотіли б працювати за межами своєї країни. Про це говорять дані соціологічного дослідження Київського інституту з проблем управління, що проводилося в грудні 2006 року. За словами уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, сьогодні на заробітках за кордоном працює близько 5 млн. чоловік - кожний п’ятий українець. Найпопулярнішою серед українських заробітчан є Росія. Там працює від 1 до 1,5 млн. чоловік. На другому місці - сусідня Польща, куди громадяни нашої країни в основному відправляються на сільськогосподарські роботи. Слідом за ними йде Іспанія (250 тис. чоловік, у більшості випадків - чоловіки на будівництві), Італія (250 тис. - жінки, що доглядають за дітьми й людьми похилого віку). У Чехії, Греції, Португалії - по 100 тис.

Факт невдоволення українців рівнем життя у своїй країні підтверджує й головний редактор газети "Заграница" Дмитро Оніщук, який разом зі своїм виданням відслідковує еміграційний ринок уже восьмий рік. "Судячи з наших спостережень, тих, хто бажає знайти собі нову батьківщину, менше не стало. Показовий приклад - кількість заявників у щорічній американській візовій лотереї DV (Грін Кард): тільки торік було подано 619 тис. заявок від уродженців України". Також, за його словами, сьогодні українців продовжують зманювати урядові імміграційні програми Канади й Чехії. Що стосується виїздів у Німеччину й Ізраїль, то тут спостерігається помітний спад. Наприклад, деякі репатріанти з Ізраїлю починають повертатися назад. "Єдине, що змінилося в останні роки, так це "якість" еміграції. Українці зрозуміли, що не слід сліпо вірити першій "конторі", що пропонує виїзд за кордон - зізнається Оніщук.

Студентська манія

Дев’ятнадцятирічна вінничанка Ольга покинула Україну рік тому. Дівчина виїхала в США по найпопулярнішій нині студентській програмі "Work and Travel" і залишилася в Америці нелегально. Сьогодні Ольга живе в Нью-Йорку, знімає крихітну кімнатку в "російському" Брукліні й працює у двох ресторанах офіціанткою. Грошей вистачає, але статус не дозволяє вступити до американського коледжу і навіть "спокійно", без штампа в паспорті, повернутися додому. А на Україні її чекає зхвильована мама й незакінчений університет, з якого Ольгу виключили після закінчення її заокеанської відпустки. Молода українка двояко реагує на ситуацію - жалкує, що кинула університет, але в той же час сумнівається, що в рідній країні її б очікувала більша перспектива.

В Україні за студентів, здатних з величезним бажанням кинутися на фінансові промисли, узялося чимало агентств. Щорічно за літній сезон у США їде тисячі студентів. Найбільш популярними є програми "Work and Travel" (найбільш "дорога", але найбільш "дохідна"), "Сamp Amerіca" (робота в американських дитячих таборах) і "Au-Paіr" (тривалі програми по догляду за дітьми в американських родинах). Іноді студентам доводитися викладати до $3000, щоб виїхати на заробітки. Олександр, співробітник одного з київських агентств Au-Paіr, зізнається, що кількість бажаючих виїхати на літні робочі канікули росте з кожним роком. Так, якщо торік компанія відправила закордон близько 430 кандидатів, то цього року активність збільшилася майже вдвічі - 750 студентів.

Усе б нічого. Чим поганий заокеанський досвід - жива мовна практика, можливість непогано заробити й побачити країну? Але кількість неповернень росте з кожним роком. Молодь не лякає ні нажитий досвід у країні, ні загублені роки в університетах - вони просто тікають. Агентства, у свою чергу, придумують усілякі "страховки", намагаючись уберегти хлопців та дівчат від необдуманих рішень і не впасти в бруд перед американським консульством (кількість неповернень негативно впливає на видачу віз наступним попередникам). Від деяких учасників програм вимагають так звану заставу (від $300 до $500), яка у випадку неповернення студента на Україну вчасно, переходить в "ощадний" фонд агентства. Від деяких - довідку про оплату за навчання на рік уперед, якщо студенти навчаються в комерційному вузі. Студентам 4-их курсів не рекомендується здавати державні іспити до поїздки, адже з дипломом більше мотивації залишитися в США. Двадцатидвохрічний Сергій з Житомирської області їхав у США цілеспрямовано, щоб залишитися: "Я був студентом 4-го курсу. Показав довідку в посольстві про те, що іспити здам восени по поверненню зі Штатів. А сам - не повернувся. Коли існує можливість реально заробити, пластиковий папірець у конкуренцію не стане. Тим більше в Україні".

Однак, не вся молодь погоджується їхати закордон і працювати на полях або ж у ресторанах. Приміром , міжнародна організація AІESEC, офіс якої вже кілька років функціонує в Києві, пропонує дуже перспективні можливості для молодих кар’єристів - для тих, кому від 18 до 25. Правда, спочатку за перспективами ховається волонтерська робота в організації від 15 до 30 годин на тиждень. Але масштаби організації більш ніж вражаючі - робота в 95 країнах, із 3000 організаціями в 800 університетах світу. Програма дає можливість 4000 членам організації щорічно жити й працювати за кордоном. Від України в 2006 році скоряти іноземні офіси відправилося 89 студентів, більшість - у країни ближнього зарубіжжя. За умовами програми, учасник обміну стає повноцінним співробітником компанії (серед них зустрічаються такі гіганти як Alcatel, ABN, AMRO, DHL, Electrolux, P&G, UBS). Представники AІESEC не виключають, що по закінченні програми, студент може заключити контракт і залишитися працювати в компанії.

Перспективи - за горами

За даними Міністерства праці й соціальної політики України в країні легально займаються посередництвом з працевлаштування 598 фірм. У Києві таких - 80, в Одеській області - 205 (!). Що вже говорити про кількість тих, котрим ліцензії не дали?

"Неодноразових" агенств, які професійно займаються працевлаштуванням кваліфікованих кадрів за кордоном, все-таки мало. І це не дивлячись на настільки вражаючі цифри зі списку Міністерства праці. У деяких з них просто неможливо додзвонитися, у деяких - із трубки день у день чутно тільки автовідповідач. Ну а в "найпрогресивніших" - в офісі навіть нема Інтернету. Цікаво, як такі налагоджують контакти зі своїми іноземними роботодавцями?

Більш-менш спеціалізовану роботу сьогодні можуть запропонувати медикам. Приміром, Київський молодіжний центр активно набирає медсестр в Італію. Більшим попитом наші медспівробітники користуються в Ірландії та Англії. Не виключено, що можна пробитися й до позицій вищої ланки в медичній сфері. Але тут необхідний пристойний досвід і переатестація диплома співробітника. У США українці приїжджають працювати програмістами, медиками й підприємцями. Тоді як у Канаду - інженерами та у якості медперсоналу. Представники українського рекрутингового агентства World Staff говорять, що компанія в дуже рідких випадках працевлаштовує за кордоном. Якщо "щось" і є, то звичайно, вони наймають топ-менеджерів з великим досвідом, щоправда, і не менш надзвичайною зарплатою.

М’ясокомбінати, грибні ферми, овочеві фабрики, сфера обслуговування (офіціанти, прибиральники) - от невеликий перелік, куди охоче беруть наших. Біля сотні агенств можуть запропонувати "морську" роботу на Мальті, Кіпрі, Греції, Латвії, Ірландії. Що сприяє вибору такого "другосортного" життя? Аргументи різні - від невідповідності українських дипломів європейським стандартам до рівня володіння іноземною мовою.

29-літня киянка Лора вирішила емігрувати з України "цивілізовано". Вона скористалася пропозицією нині популярної державної програми Канади, а саме - залучення фахівців тих категорій, яких сьогодні не вистачає для провінції Квебек.

У Києві Лора працює економістом. Порівнюючи зарплати українських і канадських економістів, дівчина з посмішкою віддає перевагу останнім: "Гарний фахівець у Києві заробляє біля $650, у Канаді я зможу "розігнатися" до $3500. З таким заробітком там у мене хоча б проблем з житлом не буде, де Україна зі своїми 20-річними кредитами на житло й у порівнянні не стоїть". Лора не боїться труднощів. Дівчина самостійно й без посередників вирішила змінити громадянство й країну. Зараз активно шукає роботу економіста в далекому Квебеці. Французьку мову почала вчити два місяці тому. Попереду - співбесіда в посольстві, здача тесту на "профпридатність" і навіть перевірка здоров'я - у розвинені країни хворих і слабких не беруть. Та й "непорозуміння" у професійній сфері не відразу дадуться. Але не дивлячись на всі труднощі, через пару років Лора, вже іноземкою, обіцяє, повернутися на батьківщину, щоб поглянути на Україну.

Два місяці назад після 9-місячного перебування в Штатах повернувся додому й житомирянин Сергій. Але не тому, що побачив у країні більші зміни. "Україна - гарний старт для кар’єри, тут вирости професійно набагато легше, ніж, скажімо, у США" - зізнається юнак, але через років п’ять хоче повернутися в Америку або в Європу. В Україні, за його словами, перспективи з’являться через років 20-30. А чекати - він не має наміру.

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 15.11.2007
Прочитано: 5950 разДодатково на дану тему
Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...
Робота в новому колективіРобота в новому колективі
Коли і як потрібно говорити з роботодавцемКоли і як потрібно говорити з роботодавцем
Одяг для співбесіди: 15 помилокОдяг для співбесіди: 15 помилок
Умійте починатиУмійте починати
Як приємно і з користю пройти співбесідуЯк приємно і з користю пройти співбесіду
Як знайти роботу?Як знайти роботу?
Все про візиткиВсе про візитки
Рекомендаційний листРекомендаційний лист
Резюме. Правила складанняРезюме. Правила складання
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Господар:
- Семене, пані вдома?
- Так точно. Вони зараз зволять читати в бібліотеці.
- У такому разі розбуди і скажи, що мені треба з нею поговорити.

Реклама
Опитування
Коли краще робити весілля?

Зимою
Весною
Літом
Восени
Краще взагалі не робити, а віддати гроші молодимРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 2435
Коментарів: 3
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 51 | користувачів сьогодні: 281 | переглянуто сторінок сьогодні: 15028 | всього сторінок переглянуто: 99902592
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.033 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.029 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.