Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Після пиятики прокинулися з незнайомою дамою? Назвіть себе, запитайте, як її звати. Якщо вам дали у вухо, то це ваша дружина.

Google рекомендує
На роботі

Хай робота шукає тебе


 Від правильного вибору професії залежить багато що в нашому житті: наші успіхи і невдачі, кар'єра, матеріальне і соціальне становище, наш внутрішній стан і навіть наше здоров'я, яке, як відомо, безпосередньо пов'язано із станом нашої душі. Це доводять реальні приклади з життя, коли людина, змінивши місце (умови, графік) роботи або професію, виліковувалася від важких захворювань.



Олексій, став лікарем, пішов по стопах свого батька, підтримав родинну традицію. Лікар з нього вийшов посередній, ні морального, ні матеріального задоволення робота не приносила, і Олексій почав пити, потім відкрилася виразкова хвороба шлунку. А душа його хотіла, як з'ясувалося лише в сорокарічному віці... малювати. Одного разу на спір він намалював портрет свого приятеля, відкрився талант, рука сама просила пензлика, потім посипалися замовлення.

З медициною и... виразкою шлунку було покінчено. А його талант художника можна було відкрити ще в дитинстві. Просто ніхто цього не робив, з дитинства його готували до лікарської практики.

От чому так небезпечно нав'язувати дітям родинну професію. Не завжди отримана (і нав'язана) по спадку професія приводить до успіху і цілковитої самореалізації, частіше навпаки.

Деякі батьки бачать в своїй дитині втілення своїх нездійсненних планів. «Я хотіла стати перекладачем — не вийшло, так нехай хоч син цього доб'ється!» І батьки нав'язують дитині свої мрії, бажання і рішення.

Автор цих рядків теж не відразу стала журналістом і психологом. Зараз в це вже не віриться, але колись я працювала муз. працівником в дитячому садку і за сумісництвом вчила дітей грати на фортепіано. Муз. школа, муз. училище, потім пед. інститут (музично-педагогічний факультет), де провчилася всього рік — стільки років належало на вівтар сімейної програми: «Твоя бабуся мріяла навчитися грати на фортепіано, твоя мама співала в шкільному хорі, твій тато закінчив 4 класи музичної школи, так хоч ти станеш професійним музикантом! Звичайно, здібності до музики у тебе невеликі, ведмідь на вухо наступив, і з голосом проблеми, але для викладача це нормально». Всі рішення кинути музику приводили в обурення батьків: «Ти ж ще в дитячому садку вирішила, що вчитимеш музиці дітей!» (рішення це, звичайно ж, прийняли вони). Результатом неправильного вибору професії з'явилися постійний, сильний ларингіт, що супроводжувався цілковитою втратою голосу, і відраза до музики. Природно, безголосий муз. керівник, у якого голос пропадав саме перед ранками, ялинками і іншими відповідальними заходами, нікому не потрібен. Хвороба, що вчасно проявила себе, зробила мене проф. непридатної прямо на початку моєї «кар'єри». І я, з великим задоволенням, змінила професію, тим паче, що на той час вже зрозуміла, ким хочу бути насправді.

«Kим ти хочеш бути?» — таким питанням спантеличують дорослі малюків, сміючись над невитіюватими відповідями. Колись хлопчиська і дівчатка хотіли бути космонавтами, а зараз президентом Росії, банкірами, директорами заводів, міністрами і бізнесменами. І батьки своїми коментарями, інтонацією голосу, мімікою усвідомлено або неусвідомлено спрямовують в потрібне їм русло хід дитячих думок.

— «А я буду кухарем в дитячій їдальні, пектиму смачні пиріжки і годувати їх всіх дітей нашого району» — «Фе! Кухарі всі жирні і змушені тягати важкі казани!».
«А я хочу стати балериною!» — «У балерин ноги криві, геть, як у тієї тітки, яка йде попереду».

«Я буду викладачем, вчитиму дітей математиці!» — «Вчителі мало заробляють, і потім вдома вони брудні і недоглянуті, вічно їм колись собою зайнятися!»
У виборі професії кращим порадником є наша душа, а не батьки, друзі або вчителі. І взагалі корисно частенько задаватися питанням: «Що хоче моя душа? Ким, в якій ролі я себе бачу?».

З цього починається пошук себе. А для того, щоб «знайти» себе, потрібно пробувати себе в різних професіях, в різних ролях, і визначати для себе «моє» це або «не моє».

Наші здібності видно ще в дитинстві, в дитинстві їх легше розкрити і розвинути. От чому важливо, щоб дитина пробувала себе в різних видах творчості, ходила в різні кухлі і секції, а не зациклювався на чомусь одному (тоді немає можливості визначити, в якій області він може ще розкритися, а може навіть стати успішнішим).

Сьогодні йде багато розмов про профорієнтацію, психологами розроблені тести і методики, що допомагають підліткам вибрати професію відповідно до свого темпераменту і вдачі. Але, як правило, рідко кому в цьому віці вдається зробити правильний вибір. У цей період ми ще погано знаємо себе, ми ще лише вивчаємо себе, пребуваємо в пошуку себе. Тому прагнення відразу після школи піти у ВУЗ не завжди виправдано (хоча підтримується соціумом: «у нас так прийнято»). Вузівська програма, набута професія часто відводять людину вбік від його дійсного шляху.

Та навіть і після довгих пошуків себе вибір професії важко зробити на все життя, хоча деяким щастить і в цьому, і їх справа, їх професія не розчаровує їх упродовж всього життя. Однак, це природно, якщо справа, яка вам сьогодні до душі, може стати нецікавою вам через декілька років, і ви знову опинитеся в пошуку. А що може бути цікавіше пробувати себе на різних теренах, в різних іпостасях?!

Змінювати професію ніколи не пізно. Важливо пам'ятати, що неможливо добитися успіху в тій професії, яку ти не любиш.



 http://www.buket.ck.ua

Дата публікації: 18.09.2007
Прочитано: 3756 раз



Додатково на дану тему
Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...Скажи мені, що ти хочеш, і я скажу тобі, що ти матимеш...
Робота в новому колективіРобота в новому колективі
Коли і як потрібно говорити з роботодавцемКоли і як потрібно говорити з роботодавцем
Одяг для співбесіди: 15 помилокОдяг для співбесіди: 15 помилок
Умійте починатиУмійте починати
Як приємно і з користю пройти співбесідуЯк приємно і з користю пройти співбесіду
Як знайти роботу?Як знайти роботу?
Все про візиткиВсе про візитки
Рекомендаційний листРекомендаційний лист
Резюме. Правила складанняРезюме. Правила складання
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Питання італійському олігарху: «Ви більше любите жінок чи вино?»
- Це залежить від дати випуску...

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 110 | користувачів сьогодні: 698 | переглянуто сторінок сьогодні: 5491 | всього сторінок переглянуто: 106868786




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.