Реальність: Роботу отримує кандидат, який справить найкраще враження, незважаючи на кваліфікацію. Щоб справити найкраще враження потрібно мати переконливе резюме, яке прокладе Вам шлях до інтерв’ю. Крім того, Вам знадобляться переконливість та презентаційні навички, щоб показати себе з найкращого боку. Будьте впевнені у своїх силах, проте забудьте назавжди про самовпевненість.
Міф №2: Моя спеціальність має співпадати з моєю роботою
Реальність: Навчайтесь на спеціальності, яка Вам подобається. Здобувайте професійний досвід на стажуваннях та волонтерських проектах. Цей досвід допоможе Вам у майбутньому. Проте Ваша робота не обов’язково має бути пов’язана з Вашою спеціальністю.
Міф №3: Гарні оцінки допоможуть мені отримати гарну роботу
Реальність: Ваш середній бал – це далеко не єдиний фактор Вашої успішності. Деякі роботодавці, дійсно, звертають увагу на оцінки, проте більшість віддає перевагу кандидатам з меншим середнім балом, але сильним доповненням у вигляді стажувань, волонтерських проектів та професійних навичок.
Міф №4: Я маю бути вірним своїй першій роботі протягом довгого часу
Реальність: Більшість випускників міняють свою першу роботу через 1-3 роки. Ваші досягнення та досвід з кількома роботодавцями – великий плюс для Вас, як для професіонала. В той самий час, довготривала робота в одній компанії може означати Вашу неготовність або небажання до ризику та змін. Зміни необхідні, щоб здобути нові навички та рухатися вперед.
Міф №5: Моя сім’я та друзі добре мене знають. Вони допоможуть мені зробити правильний вибір
Реальність: Пам’ятайте, що це Ваше життя, а не життя Ваших батьків чи друзів. Тому всі рішення маєте приймати саме Ви! Намагання задовольнити всіх (батьків, друзів...) – це помилка, яка вилізе Вам боком у майбутньому. Звичайно, варто порадитися та зібрати до купи різні точки зору, проте остаточне рішення має бути за Вами!
Міф №6: Я навчаюся в університеті, навіщо мені резюме?
Реальність: Написання резюме, починаючи з першого року навчання, допоможе Вам побачити недоліки у Вашому професійному досвіді та ефективно використати університетські роки для здобуття відповідного досвіду.
Міф №7: Пройти інтерв’ю легко, якщо Ви вмієте говорити
Реальність: Майстерність полягає в тому, щоб правильно позиціонувати себе роботодавцю. Це вимагає певної підготовки, дослідження потреб роботодавця, визначення сильних сторін та практики. Довгий язик далеко не завжди буде Вашим помічником на інтерв’ю.
Міф №8: Вони мають моє резюме, Вони самі мене знайдуть
Реальність: Пасивний підхід до пошуку роботи вже не працює. Якщо Вас цікавить певна позиція чи компанія, активізуйтесь – покажіть Вашу зацікавленість, дізнайтесь про свій статус, грайте до кінця.
Міф №9: Гроші – це основний фактор при виборі роботи
Реальність: Два найважливіші фактори – це суть роботи та Ваш новий начальник. Оскільки більшість Вашого часу проходитиме на роботі, Ви маєте отримувати від неї задоволення. Стосунки з колегами та начальником часто є важливішими за фінансові аспекти. Заробітна платня – це те, за що Вас купують. Стосунки та суть роботи – це те, що утримує Ваш на роботі.
http://www.careerday.kiev.ua