Як наслідок, важка праця привела до збільшення у жінок числа захворювань, що призводять до безпліддя, несприятливого перебігу вагітності.
Існують санітарні правила і норми, які визначають обов'язкові гігієнічні вимоги до виробничих процесів, устаткування, основних робочих місць, трудового процесу, виробничого середовища і санітарно-побутового забезпечення працюючих жінок.
Все це створено з метою охорони жіночого здоров'я (збереження прямого призначення жінки як матері – народження дітей) і розповсюджуються на підприємства, установи і організації всіх форм власності, незалежно від сфери діяльності і відомчої підлеглості, в яких застосовується праця жінок.
КЗПП (Кодекс законів про працю)
Для того, що б з упевненістю в своїх силах йти і влаштовуватися на роботу, сядьте і прочитайте кодекс. На жаль, він не настільки допрацьований, що б його не можна було обійти, але, принаймні, ви зможете бути достатньо обізнані про свої права. І зможете оперувати законом тоді, коли вам це зручно.
Ну і ще одне – Вас не зможуть «кинути».
Про багато речей нам просто говорять неправду, а ми, будучи безграмотними, віримо всяким дурницям, в яких нас намагаються переконати, щоб не платити зайвий гріш.
Випробування
Випробувальний термін – улюблена і корисна справа і для працедавця, і для співробітника.
Віднесіться до випробувального терміну спокійно. Він вас ні до чого не примушує. У будь-який момент, якщо вам не сподобається робота, колектив, заробітна платня, Ви спокійно можете піти, без жодних зобов'язань.
Природно, працедавець може теж Вас звільнити без жодних пояснень, на те він і випробувальний термін.
Єдине, що потрібно знати - максимальний термін випробування складає три місяці, а не півроку, як люблять встановлювати багато компаній. Після закінчення трьох місяців начальник повинен сказати "так" чи ні". З свого боку, треба нагадати йому про збільшення заробітної плати. Адже звичайно заробітна платня на випробувальному терміні складає від 50 до 70 відсотків "нормального" гонорару.
У будь-якому випадку практика показує, що випробувальний термін корисний для обох сторін, і має як позитивні, так і негативні сторони. Отже, не турбуйтеся, якщо вас попросили попрацювати з невеликим випробуванням.
Звільнення
Звільнити можуть як законним шляхом, так і незаконним. Поговоримо про те, з яких причин нас можуть звільнити без залучення розглядів в суді.
1) Прогул (відсутність на роботі більше трьох годин без повідомлення і поважних причин).
2) Поява на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
3) Хвороба (протягом більше чотирьох місяців підряд).
4) У разі грубого порушення трудових обов'язків, умисного псування або розкрадання майна підприємства або порушення техніки безпеки, що спричинило тяжкі наслідки, включаючи травми і аварії.
Знання хоч би основних статей трудового кодексу стане в нагоді на будь-якій роботі. Але, на жаль, в нашій країні знання законів ще не гарантує їх виконання.