Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Оголошення в студентській столовій:
"Шановні студенти! Просимо вас не кидати котлети на підлогу, а то вже здохли три собаки".

Google рекомендує
Закордонний туризм

Казковий парк у Чобручах


 Придністров’я. Країна загадкова й водночас цікава. Що ми знаємо про Придністров’я? Напевне те, що в України з ними виникають конфлікти на таможні. Що там стоять Російські війська, які забезпечують невтручання Молдавії в життя Придністров’я. Що там три державні мови: російська, молдавська й українська. Що Придністров’я не визнав, як державу, ніхто крім Росії. Що футбольна команда „Шериф” із Тирасполя має чудовий сучасний стадіон і є лідером чемпіонату Молдавії. Що Придністров’я розташоване на вузькій смузі землі поблизу Дністра й за площею менше, ніж найменша область України – Чернівецька. Що в Придністров’ї міститься стародавнє місто Бендери, в якому турки колись збудували велику фортецю, на противагу фортеці в Кам’янці-Подільському.



Ось напевне й увесь перелік. Проте, кожен край має свої несподіванки. Ось і мене занесло життя в селище під Тирасполем – Чобручі, Слободзейского району. Їхати від Терасполя недовго, десь півгодини. Їхали туди бо чули, що там є красивий парк.

 Садово-паркова культура 19 століття розрізняла два типи парків: французький (правильної форми, коли дерева посаджені рівненько, а між ними прокладені прямі перехресні стежки, такий як у Версалі) і англійський (де стежки покручені, а дерева ростуть, як у природі, - де завгодно). Англійський стиль чимось схожий із японським, і покликаний відтворювати природу посеред правильного геометричного міста. Я вже давно помітив під час своїх подорожей, що загалом міста теж можна розпізнати за дорогами: давні міста, що мали історичний центр (фортецю чи замок) розвивають кільцями з переплутаною і покрученою сіткою доріг (Київ, Москва, Бендери); міста, що розвивалися пізніше й не мають історичного центру здебільшого витягуються вздовж однієї вулиці – центральної, і в боки розширяються вже за Гіпподамовою системою, коли вулиці перехрещуються під прямим кутом (Запоріжжя, Тирасполь, Кишинів).

 От і Чобручі (перша згадка датована 1573 роком) витягнулися вздовж центральної дороги, що бере свій початок біля Дністра, а десь за кілометр від нього розкинувся парк, що його заснував у 1973 році архітектор Дмитро Кирилович Родін, що мешкав тут. Парк є яскравим представником англійського стилю садово-паркового мистецтва.

Перше, що бачиш, це звісно будинок культури, вліво від якого розкинувся парк. Будинок культури виконаний у помпезному стилі, характерному для радянської доби з грецькими колонами й шикарним мармуровим оздобленням всередині. Зліва від будинку міститься, як і має бути, комплекс загиблим у часи Другої світової війни чобручанцям (зовсім не типовим із озброєним солдатом, а з пам’ятником матері й дитини, що не дочекалися з війни чоловіка, батька, брата...). А весь парк губиться серед зелених дерев.

 Кажуть що тут насаджено біля сорока видів дерев і кущів із усього світу: дуб, липа, грецький горіх, акація, ялівець, платан та інші. І все це на території в чотири гектари. Коли занурюєшся по асфальтованій стежині в тінь розмаїтої зелені дерев, тебе за кожним поворотом очікує щось несподіване.

Звісно в радянські часи збудувати такий парк і не віддати дань моді було неможливо, тому перше на що ми натрапили: пам’ятник першому трактору на селі, що загубився серед зелених дерев. А з цієї хвилини з офіціозом покінчено й залишається тільки парк, несподіваний і привабливий.

 Через місток, на якому стоїть альтанка, а під яким колись текла вода (зараз нажаль нема) виходимо до „крила”. На ньому вирізьблено силуети чи то батька з дочкою, чи то чоловіка й дружину, одним словом селян і напевне місцевих. Крило тільки одне, бо за задумом Родіна інше крило виднілося у воді, якої зараз нема. Загалом каміння так розкидано, що колись у воді можна було побачити силует лелеки, з довгою шиєю і головою, але як ми не силилися, без води дуже важко навіть уявити собі картину. Загалом, за моїм відчуттям, лелека в польоті, що несе на крилі батька й дочку, символізують картину заробітчанського життя в селах Бессарабії. Досить сміливо, як на радянський час.

 Заходимо за „крило”, а неподалік видніється вхід в печеру, грот. Звісно, кожен турист має при собі первісні інстинкти, і йому хочеться одразу зануритися в невідому темряву печери. Заходиш і зупиняєшся зачарований. Там чарівної краси дівчина миє своє довге розпущене волосся. Звісно, вода вже не струменить розпущеними косами, але ефект несподіванки настільки сильний, що в першу хвилину бачиться і вода, і сонячні відблиски на краплях. І ти вже не шкодуєш часу проведеного на таможнях, у шумних потягах, бо щоб побачити таке варто податися у тридев’яте царство й стоптати три пари залізних чобіт. Це справді – казка.

 А ще в цьому парку жили лебеді. Для них навіть збудували будиночок, а під ним був отвір із якого вони випливали в невеличке озеро. Ми шкодували, що цього вже не застали, бо як сказали місцеві, що лебедів хтось порізав і з’їв. Напевне голод або варварство сильніші інстинкти за почуття прекрасного.

Але й на цьому парк не закінчується. Ось дівчина, що п’є з воду, а ось хлопець і дівчина лягли відпочити на березі річки після важкої роботи на полі, а ось ще один грот із колонами, розказують що тут вода текла під стелею і поступово стікала по стінах додолу. А ось несподівано за кам’яною брилою біля води (якої зараз нема) стоїть покинута ваза, мовляв: „Набери собі чистої Дністровської води”. А ось закохані молодята схилилися одне до одного.

 В цьому парку хочеться блукати годинами й відшукувати все нове несподіване й дуже шкодувати, що не працює водний комплекс. Родін перед смертю відкрив таємницю однієї кам’яної брили, яку ми довго розглядали й не могли зрозуміти її призначення. На ній від увіковічнив свій профіль. Щойно ми це дізналися, як негайно його побачили.

Цей парк 1982 року на всесоюзній виставці-конкурсі міських парків і культурно-розважальних комплексів у Москві взяв першу премію і золоту медаль, нарівні з парками: ім. Горького (Москва), ім. Кірова (Санки-Петербург), парків Бреста й Домодєдова. До парку в придністровському селі приїздили архітектори, скульптори, художники й повчитися і набратися наснаги на свої майбутні здобутки.

Ось такий несподіваний казковий, чарівний парк у Чобручах.

h.ua

Дата публікації: 27.09.2007
Прочитано: 4335 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вовочка я сподіваюся що не побачу як ти списуєш
- я теж.

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 174 | користувачів сьогодні: 349 | переглянуто сторінок сьогодні: 6560 | всього сторінок переглянуто: 109085933




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.030 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.015 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.