в якому розташувались штаб-квартири двохсот міжнародних організацій. Форпост гальскої культури, що прикрашає конфедеративний портрет Швейцарії такими цінними рисами, як легке відношення до життя та перші позиції в високій кухні. Старовина та вияв сучасності створюють в Женеві своєрідний коктейль, смак якого не завжди вдається зрозуміти зразу.
Програму перебування легко скласти і для жуїра, і для інтелектуала: музеї не встигають міняти назви експозицій, а магазини - обновлювати вітрини. 1300 ресторанів відвідати неможливо, але один-два найулюбленіших знайдуться доволі швидко. Поїздки в сусідню Лозанну, Монтре та Веве зручні і автомобілем і потягом (а літом - і пароплавом). Якщо є бажання та можливість, візьміть квиток на швидкісний потяг Женева-Париж и через три години милуйтесь Ейфелевою вежою.
міст Швейцарії, і перш за все завдяки тому, що протягом сторіч залишалось колискою культури. Відмінно справляється також з обов'язками центру освіти (авторитетний університет), охорони здоров'я (приватні клініки) та спорту: в Лозанні знаходяться Міжнародний олімпійський комітет (з 1915 року!) та відносно молодий Олімпійський музей. Спеціальний абонемент вартістю $20 одночасно дозволяє відвідувати з два десятки музеїв та користуватись міським транспортом. Тут він буде оцінений вами особливо: вулиці Лозанни надзвичайно круті. Спробуйте відшукати готель, в якому колись були щасливі хемінгуеєвський лейтенант Генрі та медсестра Катрін. Та обов'язково рекомендуємо повечеряти в одному з фольклорних ресторанів: Cafe des Artistes, Chalet Suisse або Casino Grand Cafe.
якщо говорити про німецьку частину країни; лише в годині їзди від Цюриху. Набережна Люцернського, або Фірвальдштетського озера - справжній парад першокласних готелів. В одному з них відбуваються події оповідання Льва Толстого "З записів князя Нехлюдова. Люцерн".
Видатних місць в Люцерні безліч: найстаріший в Європі дерев'яний міст; пам'ятник швейцарським гвардійцям, відомий як "Вмираючий лев" - Марк Твен назвав його найсумнішим пам'ятником на світі; музей транспорту, який зробив би честь любій надіндустріальній державі і звідки дітей не виженеш - а це говорить само за себе. З Люцерну можна здійснити безліч поїздок в мальовничі міста та, перш за все, на альпійські вершини - одна гарніше іншої: Риги, Пілатус та Титліс.
які стоять поруч на березі швейцарської Рів'єри. Перший відомий своїм джазовим фестивалем (в липні, не пропустіть!), закритими приватними школами та інститутами краси. М'який клімат схиляє до нескінчених прогулянок по набережній, де пальми контрастують з видом на сніжні вершини гір. На окраїні Веве знаходиться садиба Чарлі Чапліна.
Відпочинок на Рів'єрі може бути різноманітним - не вимагаючим від вас жодних зусиль або дуже активним: теніс, водні лижі, кінний спорт, hiking - довготривалі піші прогулянки в горах, можна - в супроводі інструктора. Вечори зазвичай зайняті відвідуванням таверн та винних підвалів, а вечері бувають просто захоплюючі, якщо проходять на відкритих терасах. З Монтре зручно відправитись далі в гори (в "Державу Маттерхорн", наприклад), або в сирний край Грюйер.
http://www.piligrim.lviv.ua