Відень
Думаємо, Відень не потрібно представляти нашому читачеві, про неї сказано багато красивих і корисних слів. Будь-який турист не забуде прогулятися по тих чудових місцях, які рекомендують путівники і про які ми уже писали. Проте в столиці Австрії є особливі видовища, і подивитися на них - рідкісне задоволення.
Одне з них - показ Іспанської школи верхової їзди.
Ця школа часто виїжджає на гастролі, і застати її в рідному місті досить важко. У вересні вона дає свої покази у Відні 1, 8 і 13 числа, а також буде в столиці і в інші дні осінніх місяців. Квитки на сидячі місця - від 33 до 96 євро, стоячі місця обійдуться дешевше - 24 євро.
Віденський хор хлопчиків - одна з візитних карток столиці, його знають у всьому світі. Але в рідному місті він теж виступає не так часто, як того хотіли б його численні прихильники. Меса у виконанні цього прекрасного хору прозвучить в музичній капелі Хофбурга 15, 22 і 29 вересня, а також 6 і 13 жовтня.
Віденський філармонічний оркестр під управлінням Моріса Янсонса 4 вересня дає один з останніх концертів музичного фестивалю "Клангбоген". У його програмі твори Ріхарда Штрауса та Ігоря Стравінського.
Виставка картин Франциско Гойя "Велич і убогість людини" відкривається 20 вересня в галереї Бельведер. На ній буде представлено 50 картин і 80 малюнків великого іспанського живописця.
До радості всіх любителів музеїв і виставок один раз в рік у Відні проводиться акція "Довга музейна ніч". Спеціальний автобус-шатл курсує між 50 музеями, що беруть участь в акції. А вхідний квиток один, по ньому впускатимуть, в будь-який з 50 музеїв.
26 жовтня в Австрії Національне свято. Цього дня з 15:00 до 02:00 відбудеться Імператорський гала-бал за участю Віденського філармонічного оркестру. Почнеться свято з коктейля в палаці Палавічині. Після цього в концертному залі палацу Віденський філармонічний оркестр виконає твори династії Штраусів (16:30 - 17:00). У 17:45 в найкрасивішому манежі світу в Хофбурзі почнуться виступи Іспанської школи верхової їзди. О 19:00 гостей знову запросять в палац Палавічині на вечерю, яка продовжиться до 22 години. Потім відкриється "Бал Капріоле".
Повний пакет розваг обійдеться в 610 євро, але можна за набагато меншу ціну відвідати окремі заходи свята. Зокрема, квиток на виступ Іспанської школи верхової їзди коштує від 36 до 68 євро.
Виставка пейзажів Густава Клімта "Ландшафти" відкриється 23 жовтня в Австрійській галереї в палаці Бельведер. На ній буде представлено 30 полотен класика австрійського живопису. Ці картини були створені в 1900 - 1916 роках, коли Клімт подорожував по Австрії. За минуле століття живописні ландшафти зазнали мало змін, а отже, той, хто не планує поїздки з Відня, наприклад, на озера, із задоволенням помилується ними на полотнах Клімта.
Інсбрук
Зазвичай в столиці Тіроля туристи оглядають історичний центр міста, слухають романтичні легенди про династію Габсбургов, піднімаються на гору Зеєгрубе, звідки відкривається чудовий вигляд на місто, відвідують олімпійські об'єкти, - всім відомо, що в 1964 і 1976 роках тут проводили зимові Олімпійські ігри.
Але дуже допитливі туристи в будь-якому місті завжди відшукають родзинку. Скажімо, інсбрукський музей дзвонів.
Там вас чекають не тільки нові враження, але і сувеніри, виготовлені майстрами фірми "Грассмайер", яка існує вже 400 років. Відвідувачам покажуть, як відливають дзвони, дадуть послухати дзвоновий дзвін.
Тут за замовленням клієнта виготовлять бронзову табличку на двері, талісман або сімейний герб.
У магазині при музеї великий вибір брелоків для ключів і красивих дверних ручок.
Радимо сходити і в зоопарк Інсбрука, де зібрано понад 2000 тварин і птахів альпійського регіону. А потім відправитися оглядати маленькі історичні міста Тіроля: Халль, містечко на березі ріки Інн, де можна побачити, як в давнину люди чеканили монети, Куфштайн, середньовічний замок, а також гірський Імст.
Зальцбург
Зальцбург - це, в першу чергу, місто Моцарта, місто музичних фестивалів. Але це лише декілька сторінок з довгого літопису старовинного міста.
Один з його символів - фортеця Хоензальцбург, зведена в 1077 році. Це найбільша фортеця в Європі, в ній відкритий цікавий музей, і круглий рік проходять різні заходи. Любителям замків і фортець радимо відвідати також палац-резиденцию. У його парадних залах представлена історія мистецтва епох ренесансу, бароко і класицизму. У палаці регулярно влаштовують виставки антикваріату, екскурсії проводять на семи мовах.
Цікаво відвідати також фортецю Хоенверфен, яка стоїть на 155-метровій скелі.
Приїхати сюди цікаво з дітьми - тут влаштовують рицарські поєдинки, є лавка рицарських аксесуарів. Для тих, хто цікавиться соколиним полюванням проводять соколине шоу. Квиток у фортецю, що включає відвідини соколиного шоу і огляд виставок, коштує 9 євро для дорослих і 4,50 євро для дітей від 6 до 15 років. Сюди приїжджають, щоб відсвяткувати одруження або взяти участь в рицарських трапезах і святкових застіллях в традиціях старих часів.
І, нарешті, в найпівденнішій частині федеральної землі Зальцбург - в Лунгау - розташований замок Маутендорф. Його відвідувачі із задоволенням переносяться в кінець XV століття. Зробити подорож в часі допомагають рицарські ігри і стилізовані під середньовіччя трактири.
Любителі старовини не обійдуть стороною і пивоварню "Штігль", яка існує більше 500 років. Тут варять пиво, керуючись законом від 1516 року про чистоту напою. Після екскурсії по цехах не гріх продегустувати різні сорти знаменитого пива в ресторані пивоварні і захопити додому пару пляшок як сувенір.
А увечері підемо в театр маріонеток, який існує з 1913 року. Майстерно виготовлені ляльки "співають" під фонограми відомих виконавців - театр співробітничає із Зальцбургським музичним фестивалем. У репертуарі театру як опери, так балети і оперети. Ось невеликий витяг з програми: "Дон Жуан", "Казки Гофмана", "Севільський цирульник", "Сон в літню ніч".
Грац
Грац, столиця Штірії, включений ЮНЕСКО в список пам'ятників європейської культурної спадщини. Сюди мріють потрапити всі любителі музичного і образотворчого мистецтва, а також знавці архітектури.
Тут щорічно проходить фестиваль сучасного мистецтва "Штірійська осінь". Фестиваль об'єднує не тільки музикантів, але і режисерів, дизайнерів, архітекторів, художників і артистів.
З 11 по 15 вересня в Граці ще одне свято для любителів прекрасного - Брамсовський музичний фестиваль.
А з 11 по 23 жовтня Грац вітатиме паломників зі всього світу. Вони приїдуть зробити буддійський обряд присвячення "Калашакра" під керівництвом далай-лами. З 14 по 16 листопада в Граці - міжнародний фестиваль фільмів про гірські сходження.
Але навіть якщо гостям міста не вдасться приурочити свої відвідини до різних подій в культурному житті Граца, вони не будуть розчаровані. Вони із задоволення погуляють по старовинних вулицях, помилуються ренесансною архітектурою, з'їздять в замок Еггенсберг. Він перетворений на музей і картинну галерею, де виставлені роботи австрійського художника Егона Шилі.
З Граца легко дістатися до найпівденнішого термального курорту Австрії Бад-радкерсбурга, який входить до числа найвідоміших малих історичних міст.
Клагенфурт
В архітектурі столиці Карінтії і в стилі її життя легко простежується життєрадісний італійський вплив. Проте Клагенфурт цікавий не тільки сам по собі, але і як початкова точка для подальших подорожей.
Наприклад, в півгодини їзди знаходиться знаменита фортеця Хохостервіц, яка за свою більш ніж тисячолітню історію не раз піддавалася атакам ворогів. У фортецю туристів доставляє абсолютно безпечний ліфт, але підйом полоскоче нерви вразливим туристам - ліфт рухається з негативним ухилом. За метровими стінами старовинної фортеці повною мірою відчуваєш, яким надійним захистом для жителів Карінтії вона була. У цьому ще раз переконуєшся, коли пішки спускаєшся на рівнину і проходиш 14 надійних воріт. Недалеко від фортеці розташована школа поло, і, якщо повезе, вам зустрінуться вершники, що мчаться по полю, захоплені цією старовинною грою. Вони збираються сюди з різних країн світу.
Малі історичні міста
Свого роду "Золоте кільце" Австрії утворюють 17 міст: Баден, Бад-ішль, Енс, Куфштайн, Целль-ам-зєє, Лієнц, Руст, Імст та інші.
У Бадені-під-Віднем, який в першій половині XIX століття був літньою резиденцією Габсбургів, розташований найбільший в Європі аквапарк під скляним дахом, його площа 900 кв.м. В місті є термальні джерела, а також прекрасний розарій, де виростає 20 000 троянд. З 31 серпня по 29 вересня 2002 року в Бадені пройдуть тижні збору винограду, і на центральній площі міста пригощатимуть свіжовичавленим виноградним соком. Вечорами гостинно відкриває свої двері найбільше в Австрії Баденське казино. Містечко Бад-ішль (Верхня Австрія) було також уподобане імператорами, які провели тут з дітьми не одне літо. Імперський дух містечка привертав сюди політиків, аристократів, діячів культури. Наприклад, композитор Франц Легар жив тут і склав 24 оперети. З 1920 року Бад-ішль став бальнеологічним курортом. До його основних визначних пам'яток відносяться імператорська вілла, вілла Легара. Не менш відома і старовинна кондитерська "Цаунер", де витають аромати свіжої випічки і звучать мелодії оперет у виконанні квінтету музикантів. У серпні в Бад-ішлі проходить міський імператорський фестиваль, а у вересні - свято урожаю.
Бад-радкерсбург (Штірія) відомий, в першу чергу, як термальний бальнеологічний курорт. Перші згадки про місто відносяться до 1182 року. До основних визначних пам'яток відносяться колона Трійці на честь позбавлення міста від чуми (1680 р.), палац в стилі ренесанс, готичний собор, церква XIV століття в монастирі капуцинів.
Ідилічне містечко Еннс (Верхня Австрія) розташоване на березі Дунаю. Поселення на цьому місці існувало вже в 4500 році до н.е. Пізніше тут жили стародавні римляни, а під владою австрійських Бабенбергів містечко стало важливим торговим центром. У центрі Еннса розміщений його символ - 400-річна башта, містечко прикрашають також старовинні церкви і замок.
Фельдкірх (Форарльберг) не менше інших історичних міст славний своїм минулим. Про нього повідає не тільки міський музей, але і споруди, що збереглися з давніх пір. Так, прикрасою Фельдкірха є фортеця Шаттенбург, що відноситься до XIII століття, церква Св. Миколи, ратуша, побудована в 1493 році. Кожне літо у Фельдкірхі проходить фестиваль вуличних артистів.
Тіроль також славиться своїми історичними містами. У Халлі в давнину здобували сіль і чеканили монети, і ці виробництва дозволили жителям міста побудувати прекрасні будинки і церкви, що радують око і в наші дні. Слід оглянути перш за все каплицю Св. Магдалини (1330 р.) і фортецю з так званою грошовою баштою "Мюнцтурм".
Старовинне торгове містечко Імст має довгу історію, зв'язану, зокрема, з таким рідкісними товаром, як птахи. Це надихнуло композитора Карла Целлера на створення оперети "Продавець птахів". Приїхавши в Імст, треба оглянути готичну церкву Св. Іоанна (з барочним вівтарем). У вересні жителі містечка урочисто відзначають повернення стада з літніх пасовищ і нагороджують тварин-рекордсменів.
У вересні погода в Австрії прекрасна: дощів мало, тепло, сонячно. Завершивши коротку подорож по осінніх австрійських містах, відправимося на природу. Перед нами широкий вибір: полювання, рибалка, пішохідні походи в гори і багато інших розваг.
turistua.com