
Хаммамет - самий відвідуваний курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом, комфортабельними готелями, що потопають у зелені апельсинових і маслинових дерев, широкими пляжами й центрами талассотерапії.
Сусс - велике курортне місто на узбережжі Середземного моря, в 12 км від аеропорту м. Монастир. Цей курорт Тунісу славиться своїм бурхливим нічним життям, дискотеками й казино, а також комфортабельними готелями із прекрасними пляжами. В 10 км північніше Суссу знаходиться відомий порт Ель Кантауі, де пришвартовуються білосніжні яхти з багатьох країн миру. Увечері жвава набережна - це відмінне місце для прогулянок.
Монастир - курортне містечко на узбережжя Середземного моря в 24 км південніше Сусса. Район Монастира - прекрасне місце для відпочинку на море. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиков і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не така бурхлива, як на курортах Сусс і Хаммамет.
Махдия - самий південний (після острова Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км південніше міста Монастир. Візитною карткою Махдии є пляжі з розкішним білим піском. Сюди не варто їхати аматорам бурхливого нічного життя й "тусовок". Махдия - ідеальний курорт для сімейного відпочинку біля моря.
Джерба - острів на півдні Тунісу. Ласкаве море, блакитне небо, білий пісок нескінченних пляжів і казкові лабіринти вулиць - це те, що чекає вас на Джербі. Завдяки м'якому клімату тут можна відпочивати цілий рік.
Погода в Тунісі.
На півночі й уздовж узбережжя Тунісу клімат средиземноморский, субтропічний і тропічному пустельний, на півдні й у внутрішніх районах країни. На узбережжі тепло навесні й восени, улітку в Тунісі немає виснажливої жари, з моря на пляж дує морський бриз. Купатися можна ще в жовтні й навіть на початку листопада. На півночі часто взимку й навесні йдуть дощі. На півдні при винятково жаркому й сухому літі по ночах дуже холодно. Але зате навесні там дуже добре.
Температура повітря в середньому від +28 до +33 градусів, улітку вода нагрівається до 28-32 градусів. Зима теж досить помірна із середньою температурою від +13 до +18 градусів. Сезону затяжних заливних дощів немає.
Віза до Тунісу

Вивіз Туніських динарів Заборонений!
Дозволено до ввозу
400 сигарет, або 100 сигар, або 500 р. тютюну
2 л. алкогольних напоїв міцністю менш 25%
1 л понад 25%
Валюта.
Національна валюта Тунісу - туніський динар, що позначають буквами DT. В одному динарі - 1000 миллимів. Існують паперові купюри - 5, 10, 20 й 30 динарів. Монети, що мають ходіння в Тунісі, мають достоїнство в 1 динар, 1/2 динара, 100, 50, 20, 10 й 5 миллимів. 1 туниский динар приблизно дорівнює 1$.
Обмін валюти.
Валюту можна поміняти в готелі або обмінному пункті банку. Курс звичайно - фіксований, установлюється Центральним банком Тунісу. Рекомендується брати довідку в обмінному пункті, щоб поміняти динари при від'їзді із країни. Обмінні пункти працюють, як правило, з 9.00 до 11.00 і з 15.00 до 17.00 годин.
Дорожні чеки фірм American Express, Visa й Thomas Cook у доларах США приймаються всюди. Банкомати можна знайти у всіх великих містах і туристичних регіонах. Кредитні картки в Тунісі стали застосуються досить недавно. Найбільше широко приймаються картки Visa, American Express, Eurocard й Diners Club.
Площа - 164 150 км2
Довжина узбережжя - 1200 км.
Географія.
Туніс розташовується на півночі африканського континенту. З півночі й сходу країна обмивається водами Середземного моря. На заході Туніс граничить із Алжиром, на південному сході з Лівією. Південь країни - це пустеля Сахара із численними мальовничими оазисами. Атлаські гори простягнулися уздовж всієї тунісько-алжирської границі, серединна частина країни являє собою родючі рівнини, іноді з височинами. Центральна частина країни - степ ("Сагель") знаменита своїми прекрасними маслиновими плантаціями. Вища гора Тунісу - Джебель Шаамби (1544 м).
Основна частина країни розташована на приморських рівнинах, на півночі місцевість гориста й густо покрита зеленню, а південь займають піски пустелі Сахари.
Тунісу належать також острова Джерба й Каркана в затоці Габес.

В 670 році було засноване священне місто Кайруан, що став важливим культурним і релігійним центром того часу.В 1574 році країну завойовують турки, а з 1881 року й у плоть до1956 року Туніс перебуває під протекторатом Франції. В 1957 році країна домоглася незалежності й проголосила себе республікою. Із приходом до влади президента Зин Ель Абидина Бен Алі, в 1987 році країна вступила в новий період свого розвитку. Президент переобирався двічі в 1994 й 1999 роках Державний устрій.
Туніс - республіка із президентським правлінням. З 1987 року главою держави є президент Бен Алі. Законодавчим органом Тунісу є народні збори. В адміністративному відношенні Туніс ділиться на 23 галузі-провінції.
Населення країни становить близько 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), а також бербери (1%) і європейці (1%). Більша частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя, вся південна частина Тунісу практично безлюдна. Середня щільність населення близько 55 чоловік на кв. км., у найбільших містах:
Туніс (1000000 чоловік)
Сусc (83500 чоловік)
Мова.
Державною мовою в Тунісі є арабська, другою офіційною мовою Тунісу є французька. Туніський діалект сильно насичений словами, запозиченими із французького. Поширені також італійська, англійська і німецька.
Релігія
сунніти - 95% (іслам є державною релігією)
католики
іудеї
протестанти
Традиції.
Відправляючись у Туніс, ви повинні знати, що ця сама унікальна держава в арабському світі. Потрапивши в цю країну перший раз і наглядаючи за місцевими жителями, ви напевно засумніваєтеся: чи мусульмани взагалі тунісці? Правильною відповіддю буде: так, мусульмани. Близько 98 відсотків населення сповідають іслам. Однак, протягом багатьох десятиліть тут не без успіху культивували "помірний" іслам із сучасним стилем життя.
Тунісці не носять арабських національних одягів і борід, більшість із них охоче вживає алкоголь, за законом їм дозволено мати тільки одну дружину, більша частина молоді не дотримується Рамадану і рідко буває в мечеті, жінкам законодавство забороняє носити паранджу, дозволені аборти, і навіть (у мусульманський -то країні!) - легалізована проституція.

1 січня - Новий рік
20 березня - День національної незалежності
21 березня - День молоді
9 квітня - День пам'яті загиблих
25 липня - День утворення Республіки
13 серпня - Жіночий день
7 листопада - День виборів президента
Релігійні мусульманські свята не мають встановленої дати й розраховуються згідно мусульманського календаря, заснованому на місячному циклі й рік по якому на 11 днів коротше. Відповідно, початок мусульманських свят щорічно зміщається щодо звичайного календаря.
Основні релігійні свята
Священний місяць Рамадан, триває 29-30 днів. Дати початку й кінця свята встановлюються імамом
Свято Лаид сгир - останній день Рамадана
Лаид кебир - свято жертвоприносини, що наступають через 2 місяці й 10 днів після закінчення Рамадана.
Рас ель аам - Новий рік
Ель мулед - день народження пророка Мухаммеда
http://mansana.com.ua