Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Зустрічаються дві подруги-собаки. Розказують одна одній, що новенького. І ось одна іншій хвалиться:
- А я свого господаря видресирувала!
- Це як?
- А я лапу піднімаю, і він відразу мені шматочок м'яса дає.

Google рекомендує
Закордонний туризм

Туніс


 На світі є дивна країна, береги якої обмиває тепле й ласкаве Середземне море, у пустелях якої зустрічаються казкові піщані троянди, а в музеях експонуються найбільші у світі колекції пунічних, давньоримських і візантійських мозаїк.

Все це - Туніс, "запашна перлина Магриба", як називається він у казках "Тисячі й однієї ночі".

Відпочинок у Тунісі не залишить Вас байдужими! Туніс славиться не тільки своєю історією, але й шикарними пляжами з найчистішим білим піском.

 Курорти Тунісу:

Хаммамет - самий відвідуваний курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом, комфортабельними готелями, що потопають у зелені апельсинових і маслинових дерев, широкими пляжами й центрами талассотерапії.

Сусс - велике курортне місто на узбережжі Середземного моря, в 12 км від аеропорту м. Монастир. Цей курорт Тунісу славиться своїм бурхливим нічним життям, дискотеками й казино, а також комфортабельними готелями із прекрасними пляжами. В 10 км північніше Суссу знаходиться відомий порт Ель Кантауі, де пришвартовуються білосніжні яхти з багатьох країн миру. Увечері жвава набережна - це відмінне місце для прогулянок.

Монастир - курортне містечко на узбережжя Середземного моря в 24 км південніше Сусса. Район Монастира - прекрасне місце для відпочинку на море. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиков і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не така бурхлива, як на курортах Сусс і Хаммамет.

Махдия - самий південний (після острова Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км південніше міста Монастир. Візитною карткою Махдии є пляжі з розкішним білим піском. Сюди не варто їхати аматорам бурхливого нічного життя й "тусовок". Махдия - ідеальний курорт для сімейного відпочинку біля моря.

Джерба - острів на півдні Тунісу. Ласкаве море, блакитне небо, білий пісок нескінченних пляжів і казкові лабіринти вулиць - це те, що чекає вас на Джербі. Завдяки м'якому клімату тут можна відпочивати цілий рік.

Погода в Тунісі.

На півночі й уздовж узбережжя Тунісу клімат средиземноморский, субтропічний і тропічному пустельний, на півдні й у внутрішніх районах країни. На узбережжі тепло навесні й восени, улітку в Тунісі немає виснажливої жари, з моря на пляж дує морський бриз. Купатися можна ще в жовтні й навіть на початку листопада. На півночі часто взимку й навесні йдуть дощі. На півдні при винятково жаркому й сухому літі по ночах дуже холодно. Але зате навесні там дуже добре.

Температура повітря в середньому від +28 до +33 градусів, улітку вода нагрівається до 28-32 градусів. Зима теж досить помірна із середньою температурою від +13 до +18 градусів. Сезону затяжних заливних дощів немає.

Віза до Тунісу

 Не потрібна Митниця У Тунісі досить ліберальне ставлення до туристів. При виїзді із країни багаж туристів не додивляються. Вивозити із країни можна практично все. Виключенням є національна валюта, тварини й предмети старовини й мистецтва.

Вивіз Туніських динарів Заборонений!

Дозволено до ввозу

400 сигарет, або 100 сигар, або 500 р. тютюну
2 л. алкогольних напоїв міцністю менш 25%
1 л понад 25%

Валюта.

Національна валюта Тунісу - туніський динар, що позначають буквами DT. В одному динарі - 1000 миллимів. Існують паперові купюри - 5, 10, 20 й 30 динарів. Монети, що мають ходіння в Тунісі, мають достоїнство в 1 динар, 1/2 динара, 100, 50, 20, 10 й 5 миллимів. 1 туниский динар приблизно дорівнює 1$.

Обмін валюти.

Валюту можна поміняти в готелі або обмінному пункті банку. Курс звичайно - фіксований, установлюється Центральним банком Тунісу. Рекомендується брати довідку в обмінному пункті, щоб поміняти динари при від'їзді із країни. Обмінні пункти працюють, як правило, з 9.00 до 11.00 і з 15.00 до 17.00 годин.

Дорожні чеки фірм American Express, Visa й Thomas Cook у доларах США приймаються всюди. Банкомати можна знайти у всіх великих містах і туристичних регіонах. Кредитні картки в Тунісі стали застосуються досить недавно. Найбільше широко приймаються картки Visa, American Express, Eurocard й Diners Club.

Площа - 164 150 км2

Довжина узбережжя - 1200 км.

Географія.

Туніс розташовується на півночі африканського континенту. З півночі й сходу країна обмивається водами Середземного моря. На заході Туніс граничить із Алжиром, на південному сході з Лівією. Південь країни - це пустеля Сахара із численними мальовничими оазисами. Атлаські гори простягнулися уздовж всієї тунісько-алжирської границі, серединна частина країни являє собою родючі рівнини, іноді з височинами. Центральна частина країни - степ ("Сагель") знаменита своїми прекрасними маслиновими плантаціями. Вища гора Тунісу - Джебель Шаамби (1544 м).

Основна частина країни розташована на приморських рівнинах, на півночі місцевість гориста й густо покрита зеленню, а південь займають піски пустелі Сахари.

Тунісу належать також острова Джерба й Каркана в затоці Габес.

 Єдина велика ріка країни Маджарда перетинає регіон із заходу на схід і впадає в Туніську затоку. Карфаген (околиці нинішньої столиці) був заснований в 814 році до нашої ери финикійцями. В 146 році до нашої ери був зруйнований римлянами. Пізніше ввійшов до складу римської провінції "Африка" і був її частиною до падіння імперії.

В 670 році було засноване священне місто Кайруан, що став важливим культурним і релігійним центром того часу.В 1574 році країну завойовують турки, а з 1881 року й у плоть до1956 року Туніс перебуває під протекторатом Франції. В 1957 році країна домоглася незалежності й проголосила себе республікою. Із приходом до влади президента Зин Ель Абидина Бен Алі, в 1987 році країна вступила в новий період свого розвитку. Президент переобирався двічі в 1994 й 1999 роках Державний устрій.

Туніс - республіка із президентським правлінням. З 1987 року главою держави є президент Бен Алі. Законодавчим органом Тунісу є народні збори. В адміністративному відношенні Туніс ділиться на 23 галузі-провінції.

Населення країни становить близько 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), а також бербери (1%) і європейці (1%). Більша частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя, вся південна частина Тунісу практично безлюдна. Середня щільність населення близько 55 чоловік на кв. км., у найбільших містах:
Туніс (1000000 чоловік)
Сусc (83500 чоловік)

Мова.

Державною мовою в Тунісі є арабська, другою офіційною мовою Тунісу є французька. Туніський діалект сильно насичений словами, запозиченими із французького. Поширені також італійська, англійська і німецька.

Релігія

сунніти - 95% (іслам є державною релігією)
католики
іудеї
протестанти

Традиції.

Відправляючись у Туніс, ви повинні знати, що ця сама унікальна держава в арабському світі. Потрапивши в цю країну перший раз і наглядаючи за місцевими жителями, ви напевно засумніваєтеся: чи мусульмани взагалі тунісці? Правильною відповіддю буде: так, мусульмани. Близько 98 відсотків населення сповідають іслам. Однак, протягом багатьох десятиліть тут не без успіху культивували "помірний" іслам із сучасним стилем життя.

Тунісці не носять арабських національних одягів і борід, більшість із них охоче вживає алкоголь, за законом їм дозволено мати тільки одну дружину, більша частина молоді не дотримується Рамадану і рідко буває в мечеті, жінкам законодавство забороняє носити паранджу, дозволені аборти, і навіть (у мусульманський -то країні!) - легалізована проституція.

 Святкові дні в Тунісі

1 січня - Новий рік
20 березня - День національної незалежності
21 березня - День молоді
9 квітня - День пам'яті загиблих
25 липня - День утворення Республіки
13 серпня - Жіночий день
7 листопада - День виборів президента

Релігійні мусульманські свята не мають встановленої дати й розраховуються згідно мусульманського календаря, заснованому на місячному циклі й рік по якому на 11 днів коротше. Відповідно, початок мусульманських свят щорічно зміщається щодо звичайного календаря.

Основні релігійні свята

Священний місяць Рамадан, триває 29-30 днів. Дати початку й кінця свята встановлюються імамом
Свято Лаид сгир - останній день Рамадана
Лаид кебир - свято жертвоприносини, що наступають через 2 місяці й 10 днів після закінчення Рамадана.
Рас ель аам - Новий рік
Ель мулед - день народження пророка Мухаммеда

http://mansana.com.ua

Дата публікації: 14.08.2007
Прочитано: 3910 разДодатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Порада жінкам: “Якщо на 8 Березня чоловік подарував вам побутову техніку з “Ельдорадо”, подумайте, комусь же дісталася “друга безкоштовно”.

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаковоРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 45 | користувачів сьогодні: 506 | переглянуто сторінок сьогодні: 27482 | всього сторінок переглянуто: 108891764
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.