1154 – арабський географ Аль-Ідріси наносить Талін на карту світу. Передбачається, що назва «Tallinn(a)» у естонській мові походить від слів «taani linna» («данський град») або «tali linna» («зимовий град»). У російських літописах фортеця згадується як Коливань або Льодяник, в скандінавських — під назвою Лінданісе.
Не дивлячись на те, що Естонія входить в Євросоюз, грошова одиниця в цій прибалтійській країні не євро, а естонська крона, яка приблизно в дванадцять разів менша європейської валюти. Тобто, одна крона – це три рублі.
Найбільшою популярністю користуються тури на три дні. Ви сідаєте в потяг у четвер в сім годин вечора, приїжджаєте у п'ятницю в дев'ять ранку. Вокзал знаходиться в п’ятиста метрах від Старого міста. Поселившись, краще всього поїсти в одному з численних кафе з традиційною естонською кухнею. Вона якраз розрахована на сніданок. Популярна випічка: від пиріжків з шинкою і сиром до десертних тістечок. Сидячи за столиком на вулиці, можна попити гарячий чай або каву, додавши небагато місцевого бальзаму або лікеру (Vana Tallinn).
Погода для прогулянок, на мій погляд, ідеальна: звичайно тут сонячно, немає духоти, а вітер хіба тільки охолоджує. Наприклад, в червні вдень температура звичайно варіюється в межах від сімнадцяти до двадцяти трьох градусів.
Порт всіх майбутніх прогулянок – Ратушна площа. Будівля талінської ратуші – один з символів естонської столиці, а також національне надбання і видатний архітектурний пам'ятник періоду пізньої готики. Ратуша була споруджена на центральній площі міста приблизно в 13-му столітті. А флюгер Старий Томас несе свою службу з 1530 року на башті Ратуші. У старому місті неможливо загубитися – Vana Toomas, як маяк і компас сумлінно підкаже вам дорогу.
У Таліні багато місць, які варто відвідати. Але краще всього дізнатися помалу і про Домський собор, і про Домініканський монастир і про багато що інше, замовивши оглядову екскурсію. Раджу відвідати маленький провулок Катаріна, де можна своїми очима побачити, як виготовляють скляні вироби. Вийшовши на вулицю Муріване, ви наткнетеся на ряди, де торгують національними сувенірами. У кожному сувенірному магазині ви знайдете шерстяні шкарпетки, тарілки і магніти.
Зголоднівши, можна зайти в ресторан, наповнений духом середньовіччя. Готична атмосфера. Грає відповідна музика. Кому це не до душі, милості просимо в сучасні кафе і паби. Увечері галасливою компанією можна весело провести час в пивній, де варять живе пиво, правда, після шести вечора важко знайти місце.
Приїжджайте, тут є що подивитися!
www.ualady.net