Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Чому ти спізнився в школу?
- Мене батько затримав.
- Хіба він не міг затримати кого-небудь іншого?
- Ні, Марьванна, він хотів висікти саме мене.

Google рекомендує
Закордонний туризм

Польща


 Туристичні пам'ятки польської землі - багаті й різноманітні. Пейзажі, що змінюють один одного, починаючи від Прибалтійського узбережжя й закінчуючи високими Татрами, міста з великими історичними традиціями та цінними пам'ятками старовини, які є найкращим свідченням понад тисячолітньої історії Польщі.

Туристичні подорожі, незалежно від своїх мотивів, завжди пов'язані з пізнанням країни, яку відвідуєш: її історії, пам'яток архітектури, місць, пов'язаних з важливими подіями й видатними постатями, її музеїв і всяких інших здобутків народу в галузі культури і мистецтва.

Ми пропонуємо пізнати вибрані польські міста, більшість з яких своїми коріннями сягають сивої давнини - не раз поставали вони разом зі створенням польської держави, і разом з нею переживали періоди злету, бурхливого розвитку, а також війни, наїзди, поразки й знищення.





Білосток

Білосток - найбільше місто північно-східної частині Польщі, промисловий центр, який відіграє значну роль у прикордонній торгівлі.

 В минулому ці терени були місцем, де у зіткненні культур Заходу й Сходу формувалися дивовижні витвори архітектури й мистецтва. Період розквіту Білостоку припав на XVIII століття, коли його володарем був великий коронний гетьман Ян Клемент Браницький, який відбудував місто після великої пожежі, а міський палац перетворив на розкішну магнатську резиденцію.

Сьогодні давня резиденція – це володіння Медичної Академії, і лише частково нагадує один з найкращих палацово-садових проектів, який прирівнюється до Версаля. Обидва сади проектував один і той же архітектор А. Ле Нотр.
У центрі ринку, що має незвичну форму, подібну на трикутник, знаходиться ратуша, яка є місцем Білостоцького державного музею. Серед його експонатів вартими уваги є багата колекція народного ткацтва, польського малярства та ікон.

Варто побачити костел, який виник у результаті поєднання двох храмів, та дві церкви з багатою поліхромією та численними іконами. Білосток відомий також як місце народження Людвіка Заменгофа, творця есперанто.

Всього лише 16 кілометрів на схід, серед лісів Книшинської пущі лежить містечко Супрасль – курортно-санаторний центр, що славиться давнім монастирським комплексом Василіан. Вони прибули сюди на початку XVI століття і дуже скоро утворили важливий релігійний центр, вплив якого поширювався на цілу західну Русь.
Уже кілька років тривають роботи по відбудові ансамблю старої церкви, який поєднує особливості готичного та візантійського стилів. Після відбудови повернуться до церкви її відомі фрески; зараз їх можна оглянути в трапезній.

На невеликій віддалі від траси Білосток–Варшава, на березі Нарви лежить містечко Тикоцін. Це відома своїм бароковим комплексом туристична місцевість. Комплекс утворюють костел св. Трійці, видовжена площа з будинками міщан та пам’ятник гетьмана Стефана Чарнецького. Цікавою пам’яткою старовини є синагога, яка знаходиться в колишній єврейській дільниці. Її було збудовано в стилі бароко в середині XVII століття, сьогодні там розміщено Іудаїстський музей.

Ченстохова

 Щороку цей один із найважливіших центрів релігійного культу у християнському світі відвідують 4-5 мільйонів туристів і паломників. Ченстохова належить до найбільших паломницьких місць Європи після Люрду в Франції та Фатіми в Португалії.

Історія міста тісно пов’язана з історією монастиря отців Паулінів на Ясній Горі. Монастир був збудований у 1382 році князем Владиславом Опольчиком. Через два роки князь подарував монастирю чудовий середньовічний образ Богоматері з Дитятком, виконаний у візантійській традиції. Його вважають чудотворним символом Польщі.

У наступні століття монастирський комплекс на Ясній Горі було розбудовано, а в XIV столітті укріплено. Переможна оборона під час наїзду шведів у 1655 році прославила й зміцнила віру в чудодійну силу Богоматері.

 Це унікальний історичний комплекс, скарбниця цінних творів, що свідчать про історичне минуле народу, держави і польської культури.

До Ясногірської базиліки з північного боку прилягає каплиця, в якій знаходиться ця чудотворна ікона – символ культу і ціль паломництва. Ікону відкривають лише в певні пори дня, а також під час релігійних урочистостей. І каплиця, і базиліка містять багато цінних творів мистецтва, більша частина яких – дари монахів, гетьманів, звичайних людей, які таким чином виявляють свою вдячність.

 На розлогій території Ясної Гори, оточеній ровами й оборонними мурами, розкидані інші будівлі монастиря, особливої уваги з яких заслуговують Лицарський зал, Арсенал та музей Ясної Гори.

Від Ченстохови до Кракова простягається Краківсько-Ченстоховська височина, урізноманітнена виходами вапнистих гірських порід, що походять з юрського періоду. Через цю місцевість проходять дві туристичні траси: „Орлиних гнізд” та „Юрських укріплень”. Вони поєднують мальовничі руїни середньовічних оборонних замків та красу природних багатств південної Польщі.

Варшава

 По обидва береги Вісли розкинулась столиця Польщі Варшава – найбільше польське місто, що нараховує біля 1,8 млн. мешканців. Варшава є важливим господарським, культурним і науковим центром, великим комунікаційним вузлом міжнародного значення. Тут знаходиться Сейм і Сенат, резиденція президента і будинок уряду, осередки основних політичних партій.

В епоху середньовіччя Варшава була невеличким укріпленим містом, значення якого зросло наприкінці XVI століття, коли король Зиґмунд III Ваза переніс сюди столицю Польщі. Це, без сумніву, вплинуло на швидкий розвиток міста. Однак воно переживало і численні випробовування: пожежі, наїзди ворожих військ, кровопролитні народні повстання. Серйозну руйнацію спричинила Друга Світова Війна – значна частина міста лежала в руїнах. Після її завершення історичній спадщині з благословінням дали нове життя.

Особливу атмосферу має Варшавська Старувка (Старе Місто), занесена до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Відразу пригадується середньовічне міське планування: з чотирьох рогів ринку виходять по дві вузькі вулиці, забудовані кам’яницями й оточені залишками оборонних мурів із кріпосними ровами та барбаканом (кріпосною стіною).

Фронтальні частини ринку прикрашають вузькі кольорові фасади невеликих кам’яниць. Неподалік знаходиться катедра св. Яна, зведена у готичному стилі – місце коронації польських королів та прийняття Конституції 3 Травня, ухваленої ще в 1791 році. На території Старого Міста знаходиться ще кілька храмів та монастирських споруд, збудованих протягом XIV-XVIII століть; в них зберігаються відомі твори мистецтва й національні пам’ятки.

Над Замковою площею височіє колона короля Зигмунта III Вази - це початок Королівської Траси, яка веде до Вілянова, колишньої заміської резиденції короля. На місці Королівського Замку століття тому був княжий укріплений град. Його постійно добудовували, тут була садиба монарха й місце парламентських засідань. Сьогодні відбудований Королівський замок є справжнім зібранням національних реліквій.

Культурно-історичну цінність мають вулиці, які утворюють Королівську Трасу – Краківське передмістя, Новий Світ, Уяздовські Алеї. В Алеях знаходиться палацово-парковий комплекс Королівські Лазєнки, що належить до найкрасивіших у Європі. Комплекс виник у другій половині XVIII століття як резиденція великого Станіслава Августа Понятовського – останнього польського монарха, великого мецената мистецтв. Палац на острові викликає захоплення багатством своїх прикрас, особливої уваги заслуговує Галерея польського портрету. Розлогі сади в італійському й французькому стилі, а також парк в англійському стилі є розкішною оздобою давньої королівської резиденції.

Принагідно варто відвідати Лодзь (130 км на південний захід від Варшави), друге за величиною місто у Польщі, один із найбільших у Європі центрів текстильного промислу у XIX столітті, культурний тигель польської, єврейської, російської та німецької націй. Тут збереглися численні пам’ятки старовини і, насамперед, найбільший у Польщі комплекс сецесійної архітектури – будинки вулиці Пйотрковської.

Краків

 Великий польський поет Адам Міцкевич називав Краків „колискою старої Речі Посполитої”. У давнину місто називали також „другим Римом”. Впродовж кількох століть Краків розвивався як резиденція польських королів, а у XV-XVI століттях місто сягнуло справжнього розквіту як столиця найбільшої держави тогочасної Європи. У ті часи воно підтримувало численні зв’язки не лише із державами Західної, але й Центральної та Східної Європи.

Багатства міста приваблювали найвизначніших митців, твори яких збереглися і до сьогодні. Лише в межах Старого Міста збереглось кілька сотень цінних пам’яток старовини. Ще у 1978 році організація ЮНЕСКО внесла краківське Старе Місто разом із Вавелем та дільницями Казімєж та Страд до першого списку найцінніших пам’яток світової культурної спадщини.

Щороку кілька мільйонів туристів приїздять сюди щоб помилуватися видатними творами мистецтва та пам’ятниками, долучитися до різноманітних заходів, виставок чи просто поринути у надзвичайну атмосферу цього міста, в якому історія та культура сплелися в чарівний клубок, творячи дивовижну цілісність.

У Кракові всі дороги ведуть до Ринку. Це своєрідний салон міста: місце, яке охоче відвідують як туристи, так і його мешканці. Найбільшу в Європі Ринкову площу оточують кам’яниці та палаци. У самому центрі міста розташовані Сукєнніце – стародавні кам’яниці, поєднані у одній ренесансній споруді. На другому поверсі знаходиться Галерея польського мистецтва ХІХ століття (найбільша колекція картин відомих польських художнків).

Над Ринком височіє могутня брила Маріацької базиліки. Її головна оздоба – вівтар, зроблений Бітом Ствошем із липового дерева, – визнається найціннішим готичним вівтарем у Європі. У районі Плянтів – парку, що виник на місці зруйнованих оборонних мурів і тепер оточує Старе Місто, – розташовані виключно культурно-історичні пам’ятки епох готики та ренесансу. Це найдавніші будинки Ягелонського університету, костели й монастирі, частини оборонних мурів із вежами та Флоріанською брамою і найбільшим в Європі барбаканом. Чи, нарешті, незвичайна своєю атмосферою вулиця Каноніча.

Вавель – клейнод Кракова та Польщі, історична садиба польських королів. Королівський замок збудований у стилі ренесанс. Його музейні колекції вражають підбіркою творів давніх майстрів, художньо оздоблених меблів, тканин, найбільшою в Європі колекцією гобеленів, королівських регалій, зброї, декорацій.

Сусідня із замком катедра була місцем коронації польських королів, а сьогодні стала скарбницею національних пам’яток і прекрасних творів мистецтва. Всередині знаходяться надмогильні плити польських королів. Особливою красою вирізняється Зигмунтівська каплиця, яку вважають найкращим твором мистецтва ренесансу на північ від Альп.

Туристи у Кракові часто відвідують міський район Казімєж, що у середньовіччі був окремим містом. Наприкінці XV століття сюди переселилися краківські євреї і через деякий час утворили головний європейський осередок єврейської релігії, науки та культури. До сьогодні збереглися численні пам’ятки старовини: синагоги (у Старій Синагозі тепер розміщено Музей іудаїзму), кам’яниці, а також цвинтар із ренесансними надмогильними плитами.

Особливої уваги заслуговують краківські музеї. Окрім згадуваних, варто відвідати найдавніший у Польщі Музей Чарториських, в якому зберігається колекція італійського малярства, нідерландського художнього промислу та стародавнього мистецтва, Будинок Яна Матейка, де можна оглянути помешкання й майстерню видатного польського художника, Музей історії Кракова та Театральний музей ім.Станіслава Виспянського.

Кажуть, що Краків є місцем фестивалю культур, який не має кінця. Містом, милим для митців та магічно привабливим для туристів.

Наступна сторінка (2/2)

Дата публікації: 23.04.2007
Прочитано: 5356 раз



Додатково на дану тему
Подорож до ПарижуПодорож до Парижу
Відпочинок у ХорватіїВідпочинок у Хорватії
Романтична подорожРомантична подорож
Край світу. Марокко.Край світу. Марокко.
Подорожуємо світом. ІталіяПодорожуємо світом. Італія
Карлові-Вари (Чехія)Карлові-Вари (Чехія)
АнталіяАнталія
Країна мрій. Мальовнича ШвейцаріяКраїна мрій. Мальовнича Швейцарія
Все що вам варто знати про подорожі літакомВсе що вам варто знати про подорожі літаком
Домінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітівДомінікана. Країна морського вітру і прекрасних квітів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Чоловік переглядає телевізор. До нього підходить син.
- Тату, а чому цей фільм не можна дивитися дітям.
- Сиди тихо... Зараз сам побачиш.

Реклама
Опитування
Як ви готуватиметесь до весілля?

Звернетеся до агенції
Шукатимете інформацію в інтернеті
Звернетесь до знайомих за порадами
Ще не вирішили



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 79
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 87 | користувачів сьогодні: 1244 | переглянуто сторінок сьогодні: 11123 | всього сторінок переглянуто: 106741517




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.047 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.041 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.