Як вибрати краватку
Існує золоте правило: краще взагалі не носити краватку, ніж пов'язувати її невміло. Бездоганний вид краватки багато в чому залежить і від характеру коміра сорочки: кожному коміру підходить відповідна краватка.
Від краватки залежить дуже багато що - наприклад, те, як виглядатимуть костюм і сорочка. Невірно підібрана краватка здатна зіпсувати враження навіть від дорогого костюма. І ніщо інше, окрім краватки, не розповість про смак, пристрасті і характер чоловіка. Отже, головний секрет краватки свідчить: абсолютно не обов'язково сліпо слідувати моді. Наприклад, серйозний бізнесмен не зможе дозволити собі оранжеву краватку, навіть якщо такий колір на піку популярності.
Любителі краваток повинні знати, що колір краватки підбирається під сорочку або костюм. При цьому крупні узори не годяться для низьких і худих чоловіків. Краватка не повинна бути ширше, ніж лацкани піджака, і в зав'язаному вигляді повинна бути трохи нижче пряжки ременя. Людям середнього зросту не складе труднощів зробити правильну довжину - без збитку для об'єму вузла. Високим можна порадити купувати довші краватки або зав'язувати краватку коротше. В цьому випадку піджак повинен бути завжди застебнутий, щоб ніхто не бачив занадто короткої краватки.
Що стосується кольору, то вважається, що смугляві і темноволосі чоловіки можуть собі дозволити яскравіші, помітніші тони. Світловолосі і блідолиці повинні бути в цьому відношенні скромнішими. До одноколірної сорочки підходить будь-яка краватка: у клітинку, смужку, горошок і т.і. Якщо сорочка має яскраво виражені узори, то підходить тільки одноколірна краватка (одного з тих кольорів, що найменше виражені на сорочці). Сорочки із строкатої тканини або в клітинку слід носити без краватки. Якщо ви не покладаєтеся на свій смак у виборі малюнка, носіть однотонну краватку: вона підходить до будь-якої сорочки і будь-якого костюма. Потрібно тільки стежити за гармонією кольору і фактури. До речі, однотонний одяг вимогливіший до якості матеріалу і пошиття. Добре б мати в гардеробі декілька однотонних краваток про запас. Купуючи однотонну краватку з опуклим рельєфним малюнком, стежте, щоб він виглядав витончено, але не претензійно.
Краватка з темними чіткими діагональними смугами також підходить для ділового одягу. Влітку вибирайте краватку із смугами пастельних тонів на світлому фоні. Так звані консервативні краватки (з колами, ромбами, трикутниками і т. п.) незамінні для авторитетної людини. Своєю строгістю, чіткістю, врівноваженістю вони підкреслюють положення власника. Краватка з різноманітними абстрактними малюнками сприймається декілька грайливо, тому не слід її надягати на серйозне ділове побачення. З іншого боку, вона може освіжити тьмяний, трохи похмурий костюм. Різноманітність тонів в абстрактному малюнку підходить майже до будь-якого костюма, особливо в подорожах і довгострокових відрядженнях.
До речі, помічено, що перевагу витонченим краваткам світлих тонів звичайно віддають люди веселі, оптимісти, легкі на підйом, любителі розваг і романтики. Перевагу темним, важким і широким краваткам віддають консервативні начальники, неусмішливі, суворі, з важкою вдачею і навіки сталими звичками. Краватки в широку смужку обожнюють солідні, упевнені в собі чоловіки середнього віку, педанти, любителі порядку у всьому.
Для ділового костюма необхідно підібрати класичну краватку: однотонний, в смужку, з дрібним набивним малюнком. Клітка, а особливо коса клітка, доречна в поєднанні з одягом вільного стилю. Класична відповідність краватки, костюма і сорочки: темний костюм, світла сорочка і темніша краватка. Все це повинно поєднуватися між собою за кольором. До речі, з малюнком сорочки краще не експериментувати. Під костюм доречні сорочки однотонні або в дрібну смужку. В крайньому випадку - ледве помітна, дрібна клітинка.
Не забувайте, що чорна краватка до білої сорочки обов'язкова при виразі скорботи і співчуття.
Хороша краватка зроблена з якісного шовку, який добре тримає вузол. Кращі краватки зшиті з єдиного квадрата матерії методом "в сім складань", коли шматок шовку складають сім разів. У фірмової краватки шов з внутрішньої сторони широкої частини ніколи не зашивається до кінця. Обов'язково наявність петлі, в яку заправляється вузький кінець. Часто цю функцію виконує бирка з "лейблом" виробника. Шовк, з якого зшита краватка, повинен бути викроєний навскоси, щоб краватка не перекручувалася і висіла прямо. Перевірити це можна так: взяти краватку за вузький кінець і опустити. Якщо вона не падає вниз прямо, а перекручується, значить погано скроєна.
Краватка потребує певного догляду
Краватку краще не прати і не прасувати - вона може втратити форму і зіпсуватися. Від плям врятує хімчистка, а від складок - простий спосіб: акуратно, не роблячи нових складок, намотати краватку на палець, зняти і залишити у такому вигляді на деякий час.
Кожного разу краватку треба розпускати, причому в послідовності, зворотній тій, в якій ви зав'язували її. Не варто піддаватися бажанню просто витягнути з вузла вузький кінець. Такими діями ви можете легко пошкодити краватку, навіть якщо вона дуже високої якості. Повісьте на вішалку і дайте відвисітися пару днів.
Для зберігання краваток найкращим чином підходять спеціальні шафи. Можна також скористатися вішалкою для краваток, але при цьому постарайтеся не допускати торкання інших речей.
Скажи мені яким краваткам ти віддаєш перевагу,
і я скажу хто ти
і я скажу хто ти
Краватка в смужку (горизонтальну, вертикальну або діагональну) - це атрибут процвітаючого бізнесмена. Смужка - це як стрілка, що вказує шлях, відвернути з якого у жодному випадку не можна. Такі люди звичайно надійні, вірні, дбайливі, але дуже зайняті своїми справами, мало часу приділяють сім'ї.
Краватка в квіточку – виключно для романтичної натури. Звичайно такі краватки вибирають люди творчих професій, неординарні особи, з якими цікаво, але трохи ненадійно. Вони дуже люблять витати в хмарах і будувати повітряні замки.
Краватку в цятку або в горошок звичайно вибирають честолюбні і цілеспрямовані люди. Цікаво те, що величина «гороху» знаходиться в прямій залежності від рівня товариськості людини: чим крупніше – тим більш товариський власник краватки.
Краватка з орнаментом для надійного подружжя і ще надійніших ділових партнерів. Шалено терплячі і стримані люди, іноді так хочеться від них чогось неординарного, але, на жаль, їх нічим не проймеш, відбудуться жартами від будь-якого зауваження і залишать все так, як їм зручно.
Однотонні краватки вибирають люди, які у всьому люблять порядок, слідують встановленим правилам. Так, що стає нудно від їх «правильності» і вічної послідовності. Світла однотонна краватка яскравого кольору, швидше за все, просто свідчить про брак смаку.
Колір краватки має чимале значення.
Синій свідчить про надійність і товариськість, відвертість і доброзичливість.
Переважання яскраво-червоного кольору в малюнку краватки видає чоловіка амбітного і енергійного, прагнучого до влади.
Перевагу темно-червоного кольору віддають упевнені в собі чоловіки.
Світло-зелений відрізняє чоловіків, що високо оцінюють себе і що пред'являють високі вимоги до тих, хто їх оточує.
Жінкам, яких привертають затишок і тепло сімейного вогнища, потрібно уважніше придивитися до володарів темно-зелених і оливкових краваток. Ці кольори вибирають чоловіки, для яких найголовнішою в житті є сім'я.