Проте сучасні косметологи рекомендують "підживлення" шкіру, звіряючись не з паспортним віком, а виходячи з її реального стану. Вам варто задуматися над використанням живильного крему, якщо ваша шкіра:
- відрізняється підвищеною чутливістю до погодніх умов, відповідаючи на ультрафіолет, вітер і перепади температури лущенням і запаленнями;
- часто перебуваєте в стресовому стані, а нервові навантаження зазвичай проявляються на шкірі у вигляді червоних плям, що лущаться;
- втратила рум'янець, блиск і пружність.
З двадцяти років необхідно приділяти підвищену увагу тим ділянкам шкіри, які фізіологічно схильні до раннього в'янення: лобу, шиї і зовнішнім кутам очей і губ.
Колись всі живильні засоби мали однакову консистенцію і називалися нічними кремами. Сучасні препарати для "живлення" шкіри можуть використовуватися у будь-який час і мати різні назви.
Нічний крем
Згідно біоритмів, час до одинадцятої ночі - найсприятливіший для відновлення і живлення шкіри. Організм спить, а епідерміс інтенсивно працює, поглинаючи різні корисні речовини з живильних кремів. До речі, це відкриття декілька десятиріч назад і стало причиною створення нічного крему.
Основа формули
Суміш рослинних і тваринних жирів чудово адсорбується шкірою будь-якого типу, активно відновлює її захисні функції і зменшує втрату вологи. Дуже часто до складу нічних кремів входять антибактеріальні компоненти, перешкоджаючі проникненню мікробів і розвитку акне. Антиоксиданти - захищають шкіру від дратівливих чинників зовнішнього середовища: сонця, вітру, морозу.
Нічний крем підходить всім володаркам сухої і чутливої шкіри не залежно від віку, а також жінкам після тридцяти з нормальною шкірою. Нічний крем можна застосовувати і вранці, щоправда тільки пізніше восени і взимку, коли використання зволожуючих засобів протипоказане.
Регенеруючий (відновлюючий) крем
"Регенерація" в перекладі з англійського - "відновлення старих пошкоджених кліток і посилене живлення для нових". Принцип використання цього крему дуже схожий з нічним.
Основа формули
Жири - мінеральні, тварини або рослинні. Змішуючись з речовинами, які виробляє шкіра, вони тонізують, додають їй блиск, рум'янець і здоровий вигляд. Ну і, звичайно ж, активні речовини: рослинні екстракти (їх краще використовувати в цілях профілактики для молодої і здорової шкіри), біологічно активні компоненти (для шкіри, що в'яне) і фруктові кислоти (для жирної проблемної, а також шкіри в стані стресу).
Поновлюючий крем підходить для "втомленої" і тьмяної шкіри. Цей крем не варто застосовувати як бази під макіяж - декоративна косметика не зможе довго утримуватися на його жирній основі. Ідеальний час для його використання - пізній вечір.
Пом'якшувальний крем
Вітер, стреси, ультрафіолет - основні чинники, що атакують нашу шкіру. Щоб захиститися від їхніх нападів, шкіра виставляє бар'єр з кліток, що ороговіли. Проте для живильних речовин і вологи - це також серйозна перешкода. Якщо один раз в тиждень ви цілком можете позбавлятися від нього за допомогою скрабу, а інші шість днів - пом'якшувати.
Основа формули
Віск, рослинні масла і екстракти. Всі вони дарують кліткам шкіри друге народження - їхні стіни стають проникними для частинок-транспортерів, несучих основні живильні елементи і цілющу вологу. При регулярному застосуванні шкіра буде рівною, гладкою і шовковистою. Пом'якшувальний крем підійде володаркам жирної і проблемної шкіри.
Пом'якшувальні креми також ідеально підходять для догляду за шкірою тіла, ніг і рук. Не забувайте, що не тільки обличчя потребує вашої турботи.
Вітамінізований крем
Засоби з вітамінами - більш м'який аналог живильного крему. Причому зовсім не обов'язково натуральними, цілком підійдуть і з синтетичними. А от основа крему просто зобов'язана бути емульсивною (жир, розчинений у воді), інакше вітаміни не засвояться шкірою.
Основа формули
Вітаміни - А, Е, З, РР, В, До + емульсивна основа крему. На відміну від інших інгредієнтів вони особливої живильної цінності не мають. Вітаміни виступають каталізаторами природних відновних процесів в клітках шкіри. Вітамінізований крем підійде володаркам нормальної і змішаної шкіри, його так само можна використовувати як профілактику передчасного старіння. Вибираючи вітамінізований крем, завжди звертайте увагу на додаткові написи на етикетці. Скажімо, якщо другий напис "омолоджуючий", а ваша шкіра свіжа і молода, пошукайте для неї інший засіб.
Омолоджуючий крем
Омолоджуючий крем відноситься до живильних. Оскільки його дія заснована на інтенсивному живленні всіх рівнів шкіри.
Основа формули
Активні поновлюючі інгредієнти, замішані в цілющому коктейлі разом з жирами, воском, вітамінами і рослинними екстрактами. Крім цього фірми-виробники постійно вводять до складу омолоджуючих препаратів всі нові і нові дієві компоненти - екстракти морських водоростей, гормони, фітогормони, плаценту і так далі.
Омолоджуючий крем підійде жінкам з шкірою, що в'яне. Правда, якщо ваші зморшки ледве помітні при яскравому освітленні, не поспішайте переходити на "важку артилерію" у вигляді омолоджуючих засобів.
Колд-крем
Колд-крем - це засоби, що рятують шкіру від холоду, мабуть, наймолодші в косметології. Їхня "зоряна година" - пізня осінь, зима і рання весна. Правда, є одне "але". Як і будь-який верхній одяг, в приміщенні їх бажано "знімати".
Основа формули
Завдяки підвищеному змісту жирів і воску, препарат залишає на шкірі непроникну плівку. вона стає непереборною перешкодою для вітру, снігу і морозу. Волога з нижніх шарів шкіри не підіймається на поверхню і не створює "аварійної" ситуації, замерзаючи в порах шкіри.
Підійде владаркам сухої і чутливої шкіри. Якщо ви збираєтеся підкотитися на гірських лижах або прогулятися серед засніжених рівнин Норвегії, не забудьте захопити з собою тюбик колд-крему.
http://buket.ck.ua