На жаль, груди, окрім радісних хвилин, можуть доставити і чимало клопоту, про це красномовно свідчать хоча б дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, з яких витікає, що рак молочної залози серед інших онкологічних захворювань по поширеності займає друге місце...
Що ж потрібно робити, щоб до мінімуму знизити вірогідність якого б те не було захворювання грудей? Перш за все - недопускати ударів по грудним залозам і не застужувати їх.
Друге, що потрібно робити - хоча б раз на місяць оглядати свої груди. Почервоніння, синюшність, схожість шкіри з лимонною шкіркою - все це може свідчити про злоякісні новоутворення. Зверніть увагу і на сосок. Не варто відкладати візит до фахівця, якщо він втягнутий або з нього з'явилися виділення.
Виявити пухлини і ущільнення вам допоможе така річ, як пальпація (промацує пальцями). Для цього встаньте перед дзеркалом і підніміть по черзі руки. В такому положенні вам буде зручно промацати верхню частину грудей. Нижню ж її частину досліджуйте лежачі, коли залоза "розпластана" на грудній клітині.
На закінчення оглянете лімфоузли під пахвами і над ключицею. Турбуватися варто лише в тому випадку, якщо їх розміри перевищують 1-1,5 см або створюється враження, що вони як би з'єднані одині з одними.
Отже, не забувайте: при будь-якій зміні грудей потрібно звертатися до лікаря. Можливо, нічого серйозного і не виявиться, але зате ви позбудетеся від марних хвилювань.
http://buket.ck.ua