Замикає трійку переможців кладовищенський комплекс Ділмун в Бахрейні, де поховання химерно з'єднуються в “могильні соти”.
На четвертій позиції знаходиться форт Ралей в американському штаті Північна Кароліна, де гіди розповідають для відвідувачів історії з життя колоніальних поселенців, від яких мурашки побіжать по шкірі. Згідно з місцевими переказами, колоністи з Англії безслідно і загадково зникали.

П'ятим страшним місцем стали околиці міста Шауляй, розташованого на півночі Литви. Бажаючі можуть споглядати цілий курган, покритий тисячами хрестів невідомого походження.
Слідом за литовським “хрестоносцем” йде місто Централія в штаті Пенсільванія. У надрах, розташованих під цим поселенням, вже 46 років вирує пожежа, що поширилася по покинутих вугільних шахтах.
Причини спалаху так і залишилися до кінця не з'ясованими. За однією з версій, його влаштували самі пожежники, що хотіли спалити сміття в одній з покинутих шахт. З тих пір в місті стало майже неможливо жити, оскільки людей мучить чадний газ, що виділяється, а земля під ногами періодично провалюється. Зараз в Централії живе всього декілька чоловік, хоча в 1980-х роках городян налічувалася не менше тисячі.
Австрійська комуна Гальштат, розташована у важкодоступній альпійській місцевості, займає почесне сьоме місце в рейтингу. Цей пам'ятник Усесвітньої спадщини ЮНЕСКО впродовж останніх трьох тисяч років славиться своїми соляними копальнями. Проте місця тут не вистачає не лише живим, але і мертвим, хоча число городян не перевищує тисячі чоловік.
Спрадавна розвиток поселення стримується обмеженою територією між озером і скелями. З цієї причини в Гальштаті існує гострий дефіцит землі, який породив унікальну традицію трупопочитання.

Американський Уейкросс у штаті Джорджія славиться оповідями про алігаторів і похмурими історіями про тутешні болота. Туристам також надовго запам'ятається візит до древніх курганів - місць поховань індійців. Вони розташовані на острові Чессер.
На дев'ятій позиції опинився замок Каслріг в англійському місті Кесвік. Навколишня територія прикрашена кам'яними спорудами того ж типу, що і в Стоунхенджі. При цьому їх дозволено трогати.
Замикають список жахливих куточків світу катакомби Парижа - підземний лабіринт, наповнений кістками вікової давності.
http://newsland.ru/