Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Наркоман знайшов на березі моря пляшку. Відкрив, з неї вилетів джин і каже: “Загадуй три бажання. Але тільки три.” Наркоман загадав перше бажання – по косячку. Джин виконав, вони покурили. “Загадуй друге бажання.” “Ше по косячку.” “Ну міг би шось і по цікавіше придумати.” Ше покурили. “Загадуй третє останнє бажання.” “Ше по косячку.” Джин виконав і сховався в пляшку. За годину джин вилазить з пляшки: “Ну добре – загадуй четверте бажання.”

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Якщо ви не мачо... або Боротьба з потом


 Влітку ми всі живемо в скаженому темпі, хочемо скрізь встигнути, нічого не упустити. Наше тіло в цю гарячу пору випробовує справжній стрес і часто реагує на нього підвищеним потовиділенням.



Пам'ятаєте, як у французькому фільмі "Іграшка" службовець був звільнений з роботи лише через свої вологі руки? І хоча потіння - процес природний, але від усвідомлення цього він не стає приємнішим. Звичайно, кращий засіб проти поту - охайність. Але не будеш же в спекотні дні та ще де-небудь на морському узбережжі, митися з милом кожну чверть години!

Приховувати запах поту за допомогою парфюмерії ще безглуздіше - це поєднання часто створює такий неповторний "коктейль ароматів", що краще вже піт в чистому вигляді.

До речі, в Мексиці і деяких африканських країнах легкий запах потного тіла розцінюється, як потужний чуттєвий стимулятор (пригадаємо жартівливу приказку про "справжнього мачо", який має бути "лютий і смердючий").

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПІТ

- На шкірі людини знаходиться 2 мільйони потових залоз.
- 6 кілометрів - на таку довжину розтягнуться потові залози людини, якщо їх витягнути в лінію.
- У здорових людей потові залози виділяють в добу від 300 до 800 міллілітров поту, а в спеку і при фізичному навантаженні - до півтора літрів.
- За рік здорова людина виділяє 250 л поту.
- За даними різних дослідників, гіпергідрозом (це медична назва надмірного потіння) страждають від 1 до 15% населення планети.
- Холодні вологі ноги дружини - один з найнезвичайніших приводів для розлучення, офіційно закріплений законодавством Англії.

Ідеальним засобом боротьби з потім є дезодоранти - засобів, що зменшують запах поту або що перешкоджають його виділенню. Використання дезодорантов, поза сумнівом, одне з досягнень ХХ століття. Але перш ніж торкнуться дезодорантів, розглянемо потовиділення з повчальної біологічної точки зору.

БІОЛОГІЯ

В цілому в організмі людини налічується від двох до трьох мільйонів потових залоз, які вдень і вночі забезпечують поверхню шкіри вологою, щоб запобігти перегріванню організму. Тому виділення поту - перш за все захисна функція, і повне її блокування може привести до небажаних наслідків. У сильну жару, при важкому фізичному навантаженні, при хвилюванні і деяких хворобах наш організм починає перегріватися. Але мудра природа на цей випадок передбачила декілька механізмів тепловіддачі. Якби їх не існувало, то кожні п'ять хвилин фізичних вправ температура тіла підвищувалася б на 1 градус за Цельсієм. І через півгодини, коли температура дійшла б до 42 градусів, людина могла померти від гіпертермії (перегріву).

Існує два види потових залоз. Еккрінні залози рівномірно розподілені по всьому тілу, особливо їх багато в області пахвових западин, долонь, ступень і грудей. Вони реагують на будь-яку зміну температури як самого організму, так і довкілля.

Апокринні потові залози ("залози запаху") розташовані виключно в області пахв, довкола сосків, пупка і статевих органів.

Вони реагують лише на емоційні подразники, тобто на стрес, радість, біль або сексуальне збудження.

Цікаво, що мокра шкіра потіє менше. Це пов'язано з тим, що роговий шар набухає і залози звужуються. Але це не поширюється на пахвові западини.

До речі, спочатку піт будь-якого походження не має запаху. Навіть апокринні залози виділяють приємний, індивідуальний для кожної людини запах.

Але бактерії, що захищають поверхню шкіри від проникнення в неї мікроорганізмів, дуже швидко розкладають піт. При цьому утворюються неприємно пахнучі жирні кислоти і продукти розкладання білка.

Ізовалеріанова кислота, що міститься в поті, підсилює запах і робить його стійкішим.

Піт, що виділяється в спеку або при фізичному навантаженні, сам по собі не має запаху і набуває його, лише змішуючись з апокринними виділеннями. Особливо активно він виділяється пахвами, адже там температура тіла трохи вища, та і провітрюються ці місця гірше.

Запах чоловічого поту відрізняється від жіночого. Це пов'язано з тим, що на шкірі жінок і чоловіків містяться різні за видами мікроорганізми.

А тому, жіночі і чоловічі дезодоранти повинні відрізнятися один від одного. Випускаються дезодоранти у вигляді розчинів, спрєїв, роликів, кремів, желе, твердих препаратів (олівців), лосьйонів.

Дезодоранти-аєрозолі, у зв'язку з шкідливою дією на довкілля газів-наповнювачів, повністю відійшли на другий план і в даний час замінені механічними розпилювачами.

Крім того, дезодоранти по своєму складу підрозділяються на власне дезодоранти, дезодоранти-антіперспіранти і парфумовані дезодоранти. Такі продукти, як пудри і тальки, для тіла також здатні вбирати піт і надають непрямий дезодоруючий ефект.

ДЕЗОРАНТОЛОГІЯ

Власне дезодоранти містять дезинфікуючі і бактерицидні речовини. Принцип їх дії заснований на знищенні або придушенні діяльності бактерій, що викликають процеси розпаду потових виділень шкіри.

Основні бактеріостатики, які використовуються в косметології, - це триклозан і фарнезол. Триклозан - вельми ефективна, але агресивна по відношенню до флори шкіри речовина. Фарнезол діє набагато м'якше. Це натуральний бактеріостатик, виявлений в декількох натуральних ефірних оліях. Фарнезол чудово поєднується з іншими ефірними оліями, при цьому його бактеріологічні властивості не міняються.
Бактерицидними властивостями володіють ароматичні речовини, хітозан і спирт. Спирт містяться в більшості дезодорантів як розчинник і може викликати подразнення деяких типів шкіри.

Антіперспіранти перешкоджають потовиділенню або зменшують виділення поту. Вони містять органічні солі алюмінію або цинку, закривають вивідні протоки потових залоз, зменшуючи тим самим процес потовиділення.

Останнім часом все частіше виникають дискусії з питання безпеки антіперспірантів. Висуваються думки, що блокада вивідних проток залоз може привести до їх переповнювання і виникнення запальних процесів в результаті "застою", аж до локального набряку в пахвових западинах.

Але, швидше за все, при правильному використанні антіперспірантів такого ускладнення бути не може.

Дезодорант-антіперспірант наносять вранці після душу на область пахвових западин. І навіть якщо дезодорант гарантує тижневий захист від поту, його необхідно змивати кожен вечір. Не слід використовувати антіперспірант перед заняттям на тренажерах та при іншій інтенсивній фізичній роботі, а також перед лазнею.

Всі ці види діяльності супроводжуються надмірним потовиділенням і блокада видільної функції дійсно може привести до небажаних наслідків.

Дезодоранти-антіперспіранти - це сучасні композиції, які містять бактеріостатики, антіперспірантний компонент і інколи парфюмерну композицію. В результаті використання здійснюється потрійна дія:

1) блокування вивідних протоків потових залоз;
2) знищення мікроорганізмів або припинення їх життєдіяльності за рахунок бактеріостатика;
3) додання аромату за рахунок парфюмерної композиції.

Слід визнати, що форма дезодоранта-антіперспіранта є найбільш оптимальною і ефективною. У таких рецептурах за рахунок потрійної дії удається уникнути передозування компонентів, а, отже, і негативної дії на шкіру і потові залози.

Користування дезодорантом пов'язане не лише з прагненням до свіжості, але для багатьох - і з певним ароматом. Проте саме парфумовані дезодоранти внаслідок неправильного використання викликають найбільше нарікань.

По-перше, слід пам'ятати, що парфумованими дезодорантами можуть користуватися лише ті, хто мало потіє.

Адже в них практично немає бактерицидних і антіперспірантних домішок, зате вони містять чималий відсоток спирту і парфюмерну композицію. Їх дезодоруюча дія слабка і короткочасна. При надлишковій пітливості такий дезодорант не ефективний, а поєднання парфумерної композиції і запаху поту створює "гримучу суміш". Дуже делікатно слід поєднувати парфумовані дезодоранти з власне парфумами або туалетною водою.

Використовувати все разом, навіть якщо напрям запаху у всіх виробів однаковий - недоцільно. Парфумований дезодорант добре застосовувати влітку замість парфумів. Найчастіше вони випускаються у вигляді аерозолів і спрєїв.

Парфумовані тальки і пудри володіють здатністю адсорбувати піт. Вони можуть містити бактерицидні або антіперспірантні домішки, а також парфюмерні аромати. Усувають блиск і роблять навіть спітнілу шкіру матовою і гарною. Тальки наносять на зону декольте, ними добре обробляти ступні. Використовують їх, зазвичай, після душу, проте на мокру шкіру не наносять. Для дуже сухої шкіри тальки і пудри не підходятьь, оскільки можуть привести до пересушування.

ЩО КРАЩЕ ОБРАТИ?

Це питання залежить від багатьох чинників, і в першу чергу від інтенсивності потовиділення.

По-перше, не слід забувати що найкращий дезодорант - вода і мило. Адже ефективний дезодорант лише тоді, коли нанесений на чисту шкіру.

По-друге, вибираючи дезодорант, потрібно враховувати режим вашого життя. Якщо ті, хто працює в офісі, можуть використовувати дезодорант-антіперспірант з легким ароматом, то людям, які займаються спортом або ведуть активний спосіб життя, краще вибрати дезодорант без запаху.

Парфумований дезодорант рекомендується для літнього вечора, замість парфумів, але лише при слабкому потовиділенні. У ідеалі, кожна людина повинна мати всі вищенаведені види цього продукту, щоб в будь-якій ситуації бути "у всеозброенні".
Пам'ятайте, що дезодорант не можна використовувати при пошкодженнях шкіри!

http://ostriv.in.ua

Дата публікації: 26.06.2008
Прочитано: 4814 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

"Мати будить Вовочку:
- Вставай, у школу запізнишся!
Вовочка:
- Я не піду сьогодні.
- Це чому???
-У мене температура 36 і 6!
- Це цілком нормальна температура
- Нічого собі нормальна, у сумі 42!"

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 99 | користувачів сьогодні: 770 | переглянуто сторінок сьогодні: 4487 | всього сторінок переглянуто: 106734881




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.045 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.039 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.