Цього року родзинкою барвистого дійства стане "Карнавал у темряві", основними героями якого стануть незрячі люди.
Несподіванки чекають і на тих, хто звик до традиційної церемонії відкриття свята. Зазвичай він починався з польоту "янгола", який спускався в натовп зі знаменитої венеціанської стометрової дзвіниці на центральній площі Сан-Марко. У цьому ж році, за задумом одного з організаторів проведення карнавалу Марка Баліка, роль "янгола" зіграє репер Куліо.
"Я хотів створити свято для молоді, яка зазвичай відчуває себе непричетною до загальних веселощів", - сказав журналістам Балік, що організував акцію "Love 2008", коли на площі Сан-Марко декілька тисяч присутніх відзначили настання Нового Року колективним поцілунком.
Але незважаючи на ці нововведення, в іншому карнавал дотримуватиметься традиції: бали, фестивалі, музичні програми і шоу пройдуть у всій Венеції, а закінчиться карнавал спаленням солом'яного опудала Зими.
Щорічно подивитися на карнавал до Венеції приїжджає близько мільйона туристів, через що переміщатися вузькими вулицями міста стає дуже проблематично. Проте всі ці незручності окупаються враженнями від веселого маскараду, сповненого жартами, музикою, піснями, театральними виставами, засипаного конфетті й осяяного нічними фейєрверками.
Торговці викладають на прилавки гори масок, карнавальних костюмів, плащів і ковпаків, щоб кожен охочий зміг стати повноправним учасником барвистого свята.
Ховатися під маскою дозволяється лише у дні карнавалу
Традиція венеціанського карнавалу сходить до язичницького свята Римських Сатурналій. В період його проведення скасовувалися всі соціальні умовності та повсякденні правила життя, кожен міг веселитися, як хоче. Багатство і бідність ховалися під масками, і будь-який простолюдин міг розраховувати на увагу принцеси, а патрицій запросто міг спокусити швачку, чого в звичайному житті ніколи б не зробив, тому що цього не дозволяв кодекс пристойності.
З часом використання масок вийшло за межі карнавалу і настільки поширилося, що в 1608 році їх носіння довелося законодавчо обмежити, оскільки переодягнуті венеціанці під масками так розперезалися, що почали проникати в жіночі монастирі, ховатися від кредиторів і відвідувати гральні та публічні будинки.
Венеціанська влада видала декрет, згідно з яким маски дозволялося використовувати тільки під час карнавалу або на офіційних банкетах. За порушення закону чоловіків засуджували до двох років в'язниці й до великого грошового штрафу, а жінок публічно шмагали на площі Сан-Марко, після чого виганяли з території Венеціанської Республіки на чотири роки.
До кінця XIX століття карнавал згаснув і відродився тільки в 1970-х роках. Свято триває десять днів, цього року воно завершиться 5 лютого.
http://www.newsru.ua